OFPOF

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Rock Grubu

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Rock Grubu
1.308 izlenme
Ofpofer
-

Gelmiş Geçmiş En İyi Rock Gruplarını sizler için derledik.

10. Queen

İngiliz rock grubu Freddie Mercury'nin (vokal, piyano), Brian May (gitar), Roger Taylor (davul) ve John Deacon (bas gitar) tarafından 1970 yılında kurulmuştur. Sheer Heart Attack, Opera ve News of the World  en büyük albümleridir. 1991 yılında Merkür'ün ölümünden sonra grup sessizliğe büründü. Queen  grubunun tüm dünyadaki albüm satışı 300 milyondur.
.

9. The Velvet Underground

The Velvets olarak da bilinen Velvet Underground grubu 1965 yılında amerika'da kuruldu.  Lou Reed grubun öne çıkan ismidir. 

8. The Who

Radau-Combo adıyla müziğe başlayan grup 1960-1970 'lerin İngiliz Rock gruplarından biridir. Tommy ve Quadrophenia albümleri ile tanınmışlardır.  Keith Moon (1978) ve John Entwistle'in (2002) ölümünden sonra günümüze kadar müzik yapmaya devam eden grup, gitarist  Pete Townshend ve solist Roger Daltrey ile devam etmektedir.

7. Ramones

amerika'lı Punk Rock grubu 1974 yılında New York'ta kurulan bir gruptur. 14 albümleri bulunmakta olup ve 2263 konser vermişlerdir. Vokalde Joey Ramone, gitarda Johnny Ramone, bas gitarda Dee Dee Ramone, davulda Tommy Ramone.

6. The Beach Boys

Üç kardeş, bir kuzen ve okul arkadaşlarının oluşturduğu bir gruptur. İlk müziğe başladıklarında grubun ismi Pendletones idi. Grup üyeleri Üyeler Brian Wilson, MikeLove, Al Jardine, David Marks, Bruce Johnston'dur

5. Pink Floyd

Progresif Rock ve Psychedelic Rock İngiliz müzik grubu. Etkileyici sahne şovları ve şarkılarıyla dünya çapında en çok albüm satan ve müzik tarihini etkileyen bir müzik grubudur. Grup üyeleri Syd Barrett, David Gilmour , Bob Klose, Roger Waters, Richard Wright'dir.

4. Led Zeppelin

Tartışmasız rock tarihinin en uzun soluklu gruplarından biridir. Led Zeppelin, gitarda Jimmy Page, davulda John Bonham, bas gitarda John Paul Jones ve vokalistolarak da Robert Plant tarafından dört kişilik bir grup olarak kurulmuştur. Grup, Deep Purple ve Black Sabbath ile birlikte Hard Rockve Heavy Metal'in öncülerinden sayılır. dünya çapında 300 milyonun üstünde (111 milyonu amerika'da) albüm satmıştır.

3. Rolling Stones

1962 yılında Londra'da kurulmuş Rock grubudur. Tüm zamanların 10 sanatçısı listesinde 4. sırada yer aldılar ve dünya çapında 200 milyonun üstünde albüm sattılar. 22 adet albüm yaptılar. Son albümleri, A Bigger Bang, 2005'te yayımlanmıştır. Üyeleri Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts'dir.

2. U2

İngiliz kökenli İrlanda Dublin rock grubu. Üyeleri Bono (vokal ve gitar), The Edge (gitar, klavye ve vokal), Adam Clayton (bas gitar) ve Larry Mullen Jr. (davul ve perküsyon) grup üyelerini oluşturmaktadır. dünya çapında 140 milyonu aşan albüm satışı, 22 Grammy ödülü kazandılar.

1. Beatles

İngiltere'nin Liverpool kentinde kurulmuş 60'lı yılların popüler müzik grubu . The Beatles hem sanatsal hem de ticari başarılarıyla tarihte büyük bir üne kavuşmuştur. Albümlerinden bazıları Abbey Road, Let It Be, Help!, The Beatles, Revolver. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık