OFPOF

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Albüm

-
740
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Albüm
612 izlenme
Ofpofer
-

Beatles'lı, Pink Floyd'lu, Bob Dylan'lı, Michael Jackson'lı müzik tarihinin en iyi 10 albümü.

10. Pet Sounds (The Beach Boys)

Pet Sounds (The Beach Boys)
1966 yılında yayınlandı. Albüm Brian Wilson'ın prodüktörlüğünde hazırlanmıştır. Birçok müzik otoritesi tarafından "ilk konsept albüm" olarak lanse edilir. 

9. A Night at the Opera (Queen)

A Night at the Opera (Queen)
1975 çıkışlı Queen albümü. "Death On Two Legs" ve "Bohemian Rhapsody" gibi klasikleşmiş eserleri barındırır. 

8. The Wall (Pink Floyd)

The Wall (Pink Floyd)
1979 Pink Floyd albümü. Albümdeki şarkı sözlerinin tamamı Roger Waters'a aittir. Konsept albüm şeklinde kaydedildi. 2 CD'den oluşur. "Another Brick in the Wall" , "Comfortably Numb", "Hey You" gibi unutulmaz Pink Floyd eserleri bu albümdedir. 

7. Revolver (The Beatles)

Revolver (The Beatles)
1966 Beatles albümü. Birçok otorite albümün Beatles'ın sound'unu oturttuğu albüm olarak lanse eder. Grubun Hindistan gezisi sonrası ortaya çıkan albümde Hindistan'a özgü müzik aletleri de kullanılmıştır. Albümde ağırlıkla saykodelik bir hava farkedilir. 

6. Blonde on Blonde (Bob Dylan)

Blonde on Blonde (Bob Dylan)
1966 Bob Dylan albümü. Dylan'ın eşi Sara'dan ayrılmasının ardından yayınlandığı ilk albümdür ve buna bağlı olarak albümdeki birçok parçanın aşk şarkısı olduğu gözlenir. Albüm, birçok Bob Dylan klasiğini içerir. 

5. Abbey Road (The Beatles)

Abbey Road (The Beatles)
1969 Beatles albümü. Beatles'ın sondan bir önceki albümüdür. "Come Together" , "Something" , "Here Comes the Sun" gibi hit Beatles parçalarını içerir. Albümün kapağı bugün bile farklı şekillerde uyarlanıp kullanılmaktadır. 

4. Thriller (Michael Jackson)

Thriller (Michael Jackson)
Michael Jackson'ın 2. albümü. 1983 yılında yayınlandı. Albümün tam 8 Grammy ödülü vardır. Tüm zamanların en çok satan albümlerinden biridir. 

3. Led Zeppelin IV (Led Zeppelin)

Led Zeppelin IV (Led Zeppelin)
İsminden de anlaşılacağı üzere albüm, Led Zeppelin'in 4. albümü. 1971 yılında yayınlanmıştır. Albüm, birçok Zeppelin hitinin yanında, kimi müzik eleştirmenleri tarafından "dünyanın en güzel şarkısı" olarak lanse edilen "Stairway to Heaven"ı da barındırır. 

2. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (The Beatles)

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (The Beatles)
Bir Beatles klasiği. Albümün kaydı tam 129 gün sürmüş ve 1967 yılında yayınlanmıştır. Albümün isminde de geçen "Lonely Hearts" (Yalnız Kalpler) tabiri dolyısıyla albümün kapağında Beatles üyelerinin yanında birçok yalnız kalpli insan bulunur. 

1. The Dark Side of the Moon (Pink Floyd)

The Dark Side of the Moon (Pink Floyd)
1973 çıkışlı Pink Floyd albümü. Tüm şarkı sözleri Roger Waters'a aittir. Dönemin en gelişmiş kayıt teknikleri kullanılarak kaydedilen albüm, 45 milyondan fazla satmış ve 740 hafta boyunca listelerde kalmıştır. "Us and Them" , "Time" , "Money" , "The Great Gig in the Sky" gibi hit Pink Floyd şarkılarını da barındırır. İstatistiklere göre albüm, her an dünyanın herhangi bir yerinde dinleniliyor. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.