OFPOF

Ferdi Tayfur Hakkında Az Bilinen 10 Gerçek

-
919
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ferdi Tayfur Hakkında Az Bilinen 10 Gerçek
1.463 izlenme
Ofpofer
-

Ferdi Tayfur "arabesk" müziğinin öncülerinden birisi. İşte onun hayatına dair 10 az bilinen gerçek.

Ülkemizde 60'lardan başlayıp 90'lara kadar süregelen bir "Arabesk" fırtınası esmiştir. İnsanımız dönemin zor koşullarında hayata isyanlarını belki de bu tür müzikte bulup, arbeski müziğin tahtına yerleştirmiştir. Dönemin en iyi iki amiral gemileri Orhan GENCEBAY ile Ferdi TAYFUR'dur. Plakları piyasaları kasıp kavuruyor, filmleri kapalı gişe oynuyordu. Orhan GENCEBAY müzik işinin mekteplilerinden olup yaptığı müziği "Arabesk" olarak görmüyordu. Öyle ki "Ben arabesk değilim, Gencebay müziği yapıyorum" diyecek kadar da cesurdur. Lakin Ferdi TAYFUR bu türün düz adamlarından, ağzına geleni kolaylıkla besteleştirebilen, halktan birisidir. Milyonlarım diline pelesenk olan besteler yapmış, her kesmin adeta iç sesi olmuştur. Hayata hep silleler yiyerek devam eden Ferdi baba deyim yerindeyse huzuru özlemiştir. Kimbilir belki de "Ben de özledim" derken sevgili yerine bir parça mutlulağa seslenmiştir.

1. Yanlış bilinen ismi..

Yanlış bilinen ismi..

En çok bilinen yanlışlardan birisi isminin Ferdi soyisminin TAYFUR olduğudur. Asıl ismi Ferdi Tayfur soyismi ise Turanbayburt'dur. Babası çok sevidiği dublaj sanatçısı Ferdi Tayfur'dan esinlenerek ismini koymuştur

Sonuç olarak hala popülaritesini yitirmemiş bu ikon, pek çok badireler atlatmış ve şöhreti tırnaklarıyla kazıyarak elde etmiştir. Bu vesile ile Ferdi Tayfur'a tekrardan saygılarımızı iletiyoruz.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.