OFPOF

Dünyanın En İyi 10 Rapçisi

-
4.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En İyi 10 Rapçisi
1.802 izlenme
Ofpofer
-

Hızla gelişmekte olan rapin en iyi 10 sanatçısını sizler için biraraya getirdik.

10. Rakim

Rakim

William Michael Griffin Jr., sahne adıyla Rakim, Amerikalı hip hop sanatçısı. Eric B. & Rakim grubuyla müziğe adım atan Rakim, tüm zamanların en etkili ve yetenekli MC'lerinden biri olarak tanınmaktadır.

9. Lil Wayne

Lil Wayne

Dwayne Michael Carter, Jr., sahne adıyla Lil Wayne, Amerikalı rapçi.Hot Boys ve Sqad Up isimli grupların eski üyesidir. Annesi ve babası, Lil Wayne 2 yaşındayken boşanmışlar.

8. Snoop Doog

Snoop Doog

Calvin Cordozar Broadus, Jr. veya bilinen sahne adıyla Snoop Doggy Dogg, Snoop Dogg veya Snoop Lion, Grammy Ödülü'ne aday gösterilmiş Amerikalı rap müzik sanatçısı, albüm yapımcısı ve oyuncu.

7. 50 Cent

50 Cent

Curtis James Jackson III, sahne adıyla 50 Cent, Amerikalı rapçi, aktör ve girişimci. Get Rich or Die Tryin' ve The Massacre albümleriyle şöhrete kavuştu. 

6. Dr. Dre

Dr. Dre

Andre Romelle Young, bilindiği sahne adıyla Dr. Dre, Amerikalı prodüktör, rapçi, plak şirketi yöneticisi ve aktör. Aftermath Entertainment'ın kurucusu ve bugünkü CEO'su ve Death Row Records'un kurucularından biri ve sanatçısıdır.

5. Jay-Z

Jay-Z

Shawn Corey Carter, sahne adıyla Jay-Z, ABD'li hip hop müzisyeni ve iş adamı. Def Jam Recordings şirketinin eski ve Roc-A-Fella Records'un şimdiki CEO'sudur. Ayrıca, The 40/40 Club ve New Jersey Nets şirketlerinin kurucularındandır. 

4. Nas

Nas

Nasir bin Olu Dara Jones, Nas takma adını kullanan ABD'li rapçi ve aktördür. Caz müzisyeni Olu Dara'nın oğlu olan Nas, Queensbridge'de doğmuş ve büyümüştür.

3. Notorious B.I.G.

Notorious B.I.G.

Christopher George Latore Wallace, ABD'li rapçi. Genellikle Biggie Smalls ya da kısaca Biggie, Frank White ve sahne adı olan The Notorious B.I.G. isimleriyle tanınmıştır. Wallace Brooklyn, New York City'de büyüdü.

2. Tupac

Tupac

Tupac Amaru Shakur, ABD'li rap müzik sanatçısı, şair, senarist, aktör ve yapımcı. 2Pac, Pac ve Makaveli adlarıyla da bilinir. 

1. Eminem

Eminem

Marshall Bruce Mathers III, meşhur olduğu sahne adıyla Eminem ya da ikinci kişiliği Slim Shady, Akademi ve Grammy ödüllü Amerikalı rapçi, yapımcı ve aktördür.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.