OFPOF

Dünyanın En İyi 10 Müzik Festivali

-
672
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En İyi 10 Müzik Festivali
398 izlenme
Ofpofer
-

Hemen hemen her ülkede müzik festivalleri vardır. Dünyadaki en iyi müzik festivalleri ise yıllar önce başlayıp günümüze kadar mükemmelliğe yaklaşmış.

müzik festivali kuşkusuz modern bir müzik kurumudur. Aynı şekilde 60'lı yılların en modern gitar müziği olarak ayakları üzerinde duran festivaller, son on yılda popülerlik kazandı ve dünyanın her yerinde aynı düşünceye sahip müzikseverlerin bir araya geldiği bir eğlence haline geldi. Çoğu önceden göçebe olarak başlıyor olsa da, birçoğu şimdi çok daha kesin ve kurumsal destekli işleri sergiliyor. Satılan biletlerin sayısına ve gelen ziyaretçi oranına göre hazırladığımız liste de çoğu festivalin adını bile duymadınız. İşte dünyanın en iyi 10 müzik festivali.

10. Roskilde Festivali - Danimarka

Roskilde Festivali - Danimarka

Diğer festivaller gibi, 1971'de yerel hippiler için gezi olarak başlayarak - Danimarka'nın Roskilde kentinin güneyindeki bir yerde yıllık olarak gerçekleşen bu festival, Avrupa'nın en büyük festivallerinden biridir. Şimdi akım şeklinde bir olay olan Roskilde, dokuz aşamadan oluşan bir yapıya sahiptir. Çeşitli müzikal zevklere sahip olan festival, her geçen gün olduğu gibi popülerliğini sürdürüyor ve biletlerinin her geçen yıl çok yüksek oranda talep görmesini sağlıyor.

9. Festival Internacional de Benicassim - İspanya

Festival Internacional de Benicassim - İspanya

Genellikle 'FIB' olarak kısaltılan bu festival ilk olarak 1995 yılında Supergrass, Charlatans ve The Jesus ve Mary Chain gibi gruplarla gerçekleştirildi. Benicassim'in güneşli sahil kasabasında (Barcelona'dan yaklaşık 2 saatlik bir mesafede) düzenlenen festival ziyaretçileri, haftalık etkinlik boyunca dinlenmek için birkaç kumsal seçebilirler. müzik, ertesi sabahın erken saatlerine kadar geçen yoğun İspanyol yaz güneşi nedeniyle akşam 5'in civarına kadar başlamaz. Festival sadece gruplar için değil, her sene genç partiye gidiyor kalabalık olarak dikkat çekiyor.

8. Reading ve Leeds - İngiltere

Reading ve Leeds - İngiltere

İngiltere'de başlangıçta sadece Reading festivali olan bu festival, 1971'de başladı. Oldukça garip bir şekilde, günün orijinal düzeni Jazz'dı, ancak yakın zamanda ağır metale doğru yönelme gösterdi. Festival bugün Leeds şehri yakınlarında.

7. Lollapalooza - ABD

Lollapalooza - ABD

İlk başta Jane's Addiction'un öncüsü Perry Farrell tarafından kurulan bu festival, 2003 yılında nihai canlanmasını yakaladı. Bu festivalin uluslararası alanda ön plana çıktığı şey; Kuzey amerika'nın dört bir yanındaki ilk göçebelerden biri olması gerçeğidir. Tek bir yerde kalmak yerine ülkenin her yanına taşınıyor.

6. Fuji Rock - Japonya

Fuji Rock - Japonya

Genellikle dünyanın en pitoresk müzik festivali olarak tanımlanan Fuji rock, batı rock müziğini 1997 yılından beri Japonya'ya getiriyor. Başlangıçta festival, ünlü Mt. Fuji (dolayısıyla adı), ancak o tarihten bu yana Fuji'nin yaklaşık 187 mil kuzeyinde bir kayak merkezine taşındı. Ancak orijinal ismini taşıyan festival, yedi ana müzik aşamasında ve son yılın katılımcılarında Radiohead, The Stone Roses ve Jack White gibi özelliklere sahip.

5. T in the Park - İskoçya

T in the Park - İskoçya

T in the Park, İngiltere'nin en büyük müzik festivallerinden biridir - 7 sahnede birçok türün yeteneklerini sergilemektedir. Başlangıçta Strangclyde Park'ta, Lanarkshire'da 1994 yılından 1997'ye kadar olan dönemden daha sonra Balado Airfield, Kinross'da daha büyük bir alana taşınan festival, İngilizler ve gerçekten de Avrupa festival takviminde en çok beklenenlerden biridir. İskoçya da tam olarak kutlanamamış olmasına rağmen harika havalarda -T in the Park, her yıl en iyi parti odaklı atmosferlerden birine sahip olmaktan ötürü ününü koruyor, her yıl genellikle yüzbinlerce bilet satışı yapılıyor.

4. Wight Adası Festivali - İngiltere

Wight Adası Festivali - İngiltere

İngiltere'nin güney sahilindeki Wight Adası'nda yer alan bu festival başlangıçta 1968 ile 1970 yılları arasında gerçekleşti. 2002'de yeniden canlandırıldı ve o tarihten bu yana her geçen yıl büyümeye devam etti. Festivalin ilk yıllarında The Who, Jimi Hendrix (1970) ve Pink Floyd gibi şeyler vardı. 

3. Wacken Open Air – Almanya

Wacken Open Air – Almanya

Her yıl 80.000 metal müzik fanı, sakin Alman kenti Wacken'de kendi tarzlarını kutlamak için meydana iniyor. İlk kez 1990'da mütevazi niyetlerle düzenlenen festival, dünyanın en büyük kült eylemlerinin birinde fenomen haline dönüştü. Festival orijinal niyetlerine sadık kalınarak her türlü deli ve karanlık eylemi sergilemeye devam ediyor.

2. Coachella Vadisi Müzik ve Sanat Festivali - Kaliforniya

Coachella Vadisi Müzik ve Sanat Festivali - Kaliforniya

Coachella Nisan ayı boyunca Kaliforniya çölünde gerçekleşir. 1999 yılından bu yana her yıl büyüyen festival, o zamandan beri yüksek sıcaklıklarda her türlü popüler müziği kutluyor. Festival, yıllık olarak bir Dizi sanat eseri kurulumuna ev sahipliği yaparak müzikal ve görsel sanatlar arasında bağlantılar kurmayı teşvik ediyor.

1. Glastonbury

Glastonbury

Dünyanın en ünlü müzik festivali olan Glastonbury, 1970'lerin başında uzun yolculuğuna başladı. Serbest sanat ve anlatımın hippi etiğine dayandırıldığı festival, mütevazi başlangıçlardan günümüz müziğine doğru büyüdü. İlkine yaklaşık 1,500 kişi katıldı ve The Kinks (1970) başlığını taşıyan ilk olaya rağmen, 2011'deki en son olay, 150.000 katılımcının, Coldplay, U2 ve Beyonce başkanlıklarını görmek için Pilton Çiftliğinde yer aldığı görüldü. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.