OFPOF

Düğün Sezonu Geliyor… Peki Yine Aynı Şarkılarla mı Oynayacağız?

-
158
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Düğün Sezonu Geliyor… Peki Yine Aynı Şarkılarla mı Oynayacağız?
180 izlenme
Ofpofer
-

Bu sene düğünlerde ki şarkı listelerini biraz değiştirelim. Düğün sezonu gelirken buraya kulak verin derim.

Malumunuz düğün sezonu geliyor, evlenenler farklı ama oynayanlar, oynatanlar, hep aynı. Hep aynı şarkılar, aynı oyun havaları, aynı bulguru kaynatıp aynı güzeli oynatıyoruz....Peki bu sene bir değişiklik yapıp repertuarı değiştirmeye ne dersiniz. 

1. Giriş müziği

Her düğünde gelinle damat içeri girerken enteresan bir hava katılır, konfetiler, şelaleler, maytaplar patlatılır ve sanki ilk defa görüyormuşuz gibi herkes hayranlıkla bakar.( Halbuki biraz önce salona beraber geldiniz, onlar gelin damat odasına gitti sz salona girdiniz.) Ve ardından muhteşem bir dans müziği başlar. Geçen sene Mustafa CECELİ'nin Gül Rengi şarkısı herkesin giriş şarkısıydı. Aynı romantiklikte ki bu parçayı öneririm.

2. Dansa devam

Çiftlerin ilk dansından sonra sahneye diğer çiftlerde çıkar, onlar tecrübelidir, yıllardır pek çok slow müzik eşliğinde çok defa dans etmişlerdir. Onlara yeni bir tecrübe kazandırmak ve aşklarını tazelemeleri için ikinci dans müziği olarak bu parçayı öneririm.

3. Biraz hareketlenelim.

İki slow parçadan sonra kabak tadı vermemek için biraz hızlanmak gerek. Normal şartlarda tam da burada bulguru kaynatmak lazım ama onun yerine bu parça daha güzel ve akılda kalıcı olur. 50 yaşındaki çiftlerin bu şarkı sayesinde birbirlerine "aşkım" dediğini de duymuş olursunuz.

4. Banu Alkan'la oynamayan kalmasın

Karşı masada oturan ve ara ara sana bakan kızı dansa kaldırman için açık davet, hatta son şans. Sen kaldırmazsan yan masada oturan kaldıracak haberin olsun. 

5. Yeni yorumlar önemli

Bu şarkıyı bu şekilde söyleyince daha da akılda kalıcı oluyor.

6. Ve yeni parçalar

Hiç duyulmamış şarkılar ve şarkıcılar salonlarda meşhur olur, önce bi şans vermek lazım.

7. Buna bir de halay ekledik mi,

8. Coşmanın tam vaktidir.

9. Yorulanlara ve hiç alakası olmayanlara şok etkisi

Buraya kadar oynayıp yorulanlar ve hiç oynamayanlar olarak iki grubumuz var. Her iki grubu düğünden soğutmamak ve şok etkisi yapmak için bu şarkı ideal olur diye düşünüyorum.

10. Kapanış şarkısı

Üst üste bu kadar mükemmel parçayı dinleyen misafirler zamanın nasıl geçtiğini anlamayacakları için bu şarkı onlarda "kalkın gidin gari" etkisi yapacaktır. Bu parçadan sonra gelin ve damat sonsuza kadar mutlu ve mesut yaşacayaklardır, eminim.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık