OFPOF

Doğunun Müthiş Sesleri Vol.1: Myriam Fares

-
361
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Doğunun Müthiş Sesleri Vol.1: Myriam Fares
155 izlenme
Ofpofer
-

Ses kaliteleri diğer sanatçıları aratmayan, kendi ülkelerinde çok sevilen ama ülkemizce pek tanınmayan, Lübnanlı Yıldızı; Myriam Fares.

Eminim çoğumuzun aklında Araplarda böyle şey var mı gibi bir soru oluşmuştur ? Tabi bu başka bir yazımızın konusu olacak, Neyse Doğu birçok defa bizi şaşırtmasıyla meşhurdur. Bunlardan birisi Myriam Fares, ülkesi olan Lübnanın sınırlarını dahi aşmış bir sanatçı. Ortadoğu'da çok sevilen sanatçılarından biridir. Peki Myriam Fares Kimdir?

 

1. İlk ortaya çıkışı

Kariyerine ilk olarak Lübnan müzik Festivali'ne katılarak başlayan sanatçı, sonraki yıl Lübnan'ı temsilen Ortadoğu ülkeleri arasında düzenlenen Studio El Fan 2000 müzik yarışmasına katılmıştır ve birincilik kazanmıştır. Hızlı bir yükseliş başlayan Myriam Fares 2003 yılında ilk albümü olan 8 şarkılık Myriam çıkartmıştır.

2. Kariyeri

5 albümü bulunan sanatçı, bir sunuculuk yaptığı programı bulunur ve bir de filmde oynamıştır. Youtube, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde kendi kanalları ve hatrı sayılı bir takipçi kitlesi var.


 

3. Özel hayatı

Evli olan sanatçımız, düğününün bu üzerine klip çekmiştir. Döneminin en çok ses getiren ve istek gören kliblerinden olmuştur.

4. Dünya üzerindeki başarısı

Kliplerine bir çok dünyaca ünlü saç bakım ve makyaj firması sponsor olmaktadır.

5. Türkiye'de etkisi

Tabii bir çoğumuz tanımasada kendisi Canan ERTEÇİN'in ''Gamsız hayat'' şarkısı çok güzel bir şekilde yorumlamıştır. Ayrıca 64. Uluslararası Cannes film Festivali'nde konuk sanatçı olmuştur. KKTC'de 2 defa konser vermiştir.

6. Ve son olarak

Eğer ben dinlemeyi seviyorum ama ne dediğini pek anlamıyorum diyenlerdenseniz, bir çok çevirmen Fares'in şarkılarına Türkçeye çevirip Youtube koymuştur. Bize de sadece şarkıların tadını çıkartmak düşer.

7. Bu da son klibi


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık