OFPOF

Doğunun Mistik Sesi; Azam Ali

-
377
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Doğunun Mistik Sesi; Azam Ali
452 izlenme
-

Doğu müziğine ilgi duyanların kulaklarının pasını silecek müthiş ses; Azam Ali

Azam Aliafgerad yada dünya genelinde Azam Ali olarak tanınan sanatçı İran'da doğmuş ancak İran Devriminden sonra Hindistan'a göç etmek zorunda kalmış.Gençlik yıllarını geçirdiği Hindistan ve İran'ın sanatındaki etkileri çok net görülebiliyor, dinleyenler de bu konu da  bana hak verecektir. Müzikal eğitim için ABD'de Los Angeles’a yerleşen sanatçı perküsyoncu olan Greg Ellis’le tanışır ve "Vas" grubunu kurarlar. Narada isimli müzik şirketi Vas Grubunun parçalarını dünya piyasalarına dağıtır ve meşhur olma diyebileceğimiz macera başlamış olur. 

1.

Doğunun Mistik Sesi; Azam Ali
Doğu mistisizminin ağırlığının hissedildiği şarkılarında Tibet çalgıları, ud, çello, zil ve ritm sesleriyle bezenmiş müziklere, Azam Ali’nin büyülü vokali eşlik eder. Carmen Rizzo ve  Loga Romin Torkian ile birlikte kurdukları "Niyaz" grubunu özellikle dinlemenizi tavsiye ederim.

2.

Doğunun Mistik Sesi; Azam Ali
Ömer Faruk Tekbilek ve Mercan Dede gibi türk müziğinin ustalarıyla da düet çalışmaları olan Azam Ali'nin Türkçe seslendirdiği eserleri de var. Türkiye'ye karşı oldukça yakın hisler beslediğini her zaman dile getiriyor sanatçı. Farklı tarihlerde ülkemizde de konserler veren sanatçının İman Ali adın da tatlı bir oğlu var. İman Ali Sabahat Akkiraz hayranıymış annesinin söylediğine göre.
Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.