OFPOF

Cover Yapıldıktan Sonra İlk Hali Unutulan Şarkılar

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cover Yapıldıktan Sonra İlk Hali Unutulan Şarkılar
925 izlenme
Ofpofer
-

Yeniden düzenlemesi yapıldıktan sonra, ilk seslendiren sanatçıdan dinlemeyi özlediğimiz şarkılar.

Yeni dönemde coverı yapılan şarkılar elbette fazla. Ama bazı şarkılar var ki ne olursa olsun ilk halinin yerini almıyor. Sizler için derledik.

Fikret Kızılok - Yeter ki

Haluk Levent'in yorumladığı Yeter ki şarkısını  Kızılok'un yumuşacık sesinden duymak harika bir huzur bırakıyor...

Teoman - Güzel Bir Gün

Mirkelam soft bir tavırla yorumladığı şarkıya başka bir lezzet katmıştır. Ama Teoman'dan dinlemek sanki farklı bir havaya sokuyor insanı.

Sezen Aksu - Ünzile

Minik Serçe'nin 1986 yılında çıkardığı "Git" albümünde yer alan şarkı yeni dönemde Şebnem Ferah tarafından seslendirildi. Derin anamlar içeren güzel eseri bir de kelimeleri şarkılarında dans ettiren Minik Serçe'den dinleyelim.

Ahmet Kaya - Hep sonradan

Yeni dönemde Berkay, Mehmet Erdem, deniz Tekin, Kalben gibi sanatçılardan değişik yorumlarını dinlediğimiz şarkıyı Ahmet Kaya'nın büyüleyici sesinden duymak ayrı bir his yaratıyor.

Ferdi Özbeğen - Gülmek İçin Yaratılmış

Kıraç, Göksel, Mehmet Erdem tarafından yorumlanan şarkıyı Ferdi Özbeğen'den mutlaka dinleyin ve koltuğunuza yaslanın 80'lere bir yolculuk yapın.

Ferdi Tayfur - Ben de Özledim

Ogün Sanlısoy ve Leyla ve Mecnun'un Ali Atay'ından dinlediğimiz şarkıyı, mimarından hatırlayalım.

Ajda Pekkan - Baksana Talihe

1977 yılında Süper Star tarafından seslendirilen şarkıyı son zamanlarda Göksel güzel sesiyle yorumladı, çok da güzel oldu. Ama Ajda'dan dinlediğinizde şarkı her hücrenize hitap ediyor.

Erkin Koray - Arapsaçı

Funda arar, Haktan, Pelin Yılmaz'dan dinlediğimiz değişik yorumlar elbete lezzet kattı şarkıya. Ama usta bambaşka. :)

Cem Karaca - Islak Islak

Sesini yorumunu özlediğimiz güzel insan Barış Akarsu'muz 2005 yılında yorumlamıştı bu güzel şarkıyı. Büyük ustadan tekrar hatırlayalım.

Neşet Ertaş - Neredesin Sen

Selda Bağcan, Yavuz Bingöl, Zara ve Duman'ın yorumlarıyla dinledik bu şarkıyı. Annesine yazdığı şarkıyı hiç şüphesiz herkese sevdiren,sorgusuz sualsiz her yaşa dinlettiren Bozkırın Tezenesine selam olsun...

Zeki Müren - Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

sanat Güneşimizin ilk olarak Zirvedeki Şarkılar albümünde yer alan şarkıyı Emel Sayın, Muazzez Abacı, Işın Karaca, Candan Erçetin, Tan gibi sanatçılardan değişik tadlarıyla dinledik. Ama Zeki Müren'in yeri bambaşka, doldurulamaz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık