OFPOF

Bu Yaza Damgasını Vuran Türkçe Şarkılar

-
2.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Yaza Damgasını Vuran Türkçe Şarkılar
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Radyolarda, sosyal medyada kısacası her yerde en çok dinlenen şarkılara birlikte bakalım.

2017 yaz döneminde de her sene olduğu gibi şarkıcılar ve yapım şirketleri dinleyenlerin ilgisini çekecek şarkılar hazırlamak için sıraya girdi. Gerek radyolarda en çok çalan şarkılara gerekse sosyal medyada en çok dinlenen Türkçe şarkılara baktığımız zaman birçok şarkıcının eserleriyle yaza damga vurduğunu görüyoruz. Seneler sonra yeni albüm çıkaran Tarkan’dan şarkı üretme makinesi haline gelen Serdar Ortaç’a kadar pek çok ünlü isim bu yaz sezonu için farklı farklı şarkılara imzalarını attılar. İşte 2017’nin en sıcak dönemlerine girmişken radyo ve televizyon kanallarıyla sosyal medyada en çok dinlenen şarkılar.

Tarkan – Yolla

"10" isimli albümüyle uzun bir aranın ardından hayranlarını sevindiren Tarkan'ın albüm çıkış parçası "Yolla" oldu. Türkiye'nin megastarı kendini böylesine özletmişken yeni albümü de doğal olarak kendisini özleyenler tarafından defalarca dinlendi. Sözleri Tarkan'a, müziği ise Tarkan'la birlikte Ozan Çolakoğlu'na ait olan Yolla şarkısı kısa bir süre önce çıkmasına rağmen yaz boyunca etkisini gösterecek gibi görünüyor.

Merve Özbey ve Erdem Kınay – Boynun Borcu

“Vurur yüze ifadesi” sözlerinin yer aldığı “Yaş Hikayesi” isimli şarkı ile geride bıraktığımız döneme damga vuran Merve Özbey, yine Erdem Kınay’ın imzasının olduğu bir şarkı ile yaza giriş yaptı. Her ne kadar “Yaş Hikayesi” kadar ses getirmese de Temmuz 2017’nin ilk haftası itibariyle radyolarda en çok yayınlanan şarkılardan birisi olan “Boynun Borcu” yaz dönemi boyunca hem internette hem de müzik kanallarında çok sık karşımıza çıkacak gibi duruyor. 

Erkan Oğur – Sen Benden Gittin Gideli

Eşkıya başta olmak üzere çeşitli filmlerin müziklerinde imzası bulunan türk müziğinin usta müzisyenlerinden Erkan Oğur'un seneler sonra İsmail Hakkı Demircioğlu ile birlikte çıkardığı "Bilinmeyenle Karşılaşmak" albümünde yer alan eserlerden biri de "Sen Benden Gittin Gideli"ydi. Albümden bir süre sonra bu eserin Mezarcı adlı filmde kullanılacak olması sebebiyle bu şarkıya bir klip çekildi ve kliple birlikte şarkının dinlenme sayısında da artış göründü. Hiçbir zaman pop müzik eserleri kadar yüksek sayılara ulaşamayacak olsa da “Sen Benden Gittin Gideli” başta olmak üzere Erkan Oğur’un yeni albümündeki birçok eser kendi kitlesi tarafından yaz ayları içerisinde sıkça dinlenecek yönünde izlenim veriyor. 

Demet Akalın – Nazar

Mart ayının sonlarına doğru klibi yayınlanan, Demet Akalın'ın "Rakipsiz" adlı albümündeki şarkılardan birisi olan Nazar da kısa sürede dillere dolanan, sözleriyle hem müzik kanallarında hem de sosyal medyada en çok paylaşılan şarkılar arasında yer aldı. Bu parça, "Ayna olsan yine bakmam sana", "Nazar olsan bile değmem sana" gibi dillere pelesenk olup espri malzemesi olarak kullanılmaya da başlanan sözleriyle yaz aylarına damga vuran şarkılar arasına girdi.

Bengü – Kuzum

Bengü'nün "Altın Çağ" adıyla yayınlanan ve büyük bir beklentiyle piyasaya sürülen albümündeki şarkılardan birisi olan "Altın Çağ"ın klibi henüz iki ay önce yayınlanmış olsa bile internette on milyonlarca defa seyredildi ve paylaşıldı. Radyolarda en çok yayınlanan şarkılar arasında bulunan "Kuzum" birçok mekanda da çalınıyor. Şarkının sözleri Ayla Çelik'e, müziği Gökhan Tepe'ye, düzenlemesi ise Volga Temöz'e ait.

Hadise – Şampiyon

Yaz sıcaklarının en yoğun olduğu dönemde, Temmuz ayının başında klibi yayınlanan Hadise'nin Şampiyon şarkısı da kısa süre içerisinde çok ses getiren ve yaz aylarına damga vuran şarkılar arasında. O Ses Türkiye'de seneler sonra şampiyon olmasıyla birlikte büyük bir sevinç yaşayan Hadise, bu sevinci "Şampiyon" adlı bir albüm ve şarkı hazırlayarak ölümsüzleştirmişti. Sözü ve müziği Alper Narman ile Onur Özdemir'e ait olan Şampiyon şarkısının düzenlemesini Gürsel Çelik yaptı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık