OFPOF

Aynı Şeyleri Dinlemekten Bıkanlar,Toplanın! Türkiye'den 10 Alternatif Sesi Sizin İçin Derledik

-
979
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Aynı Şeyleri Dinlemekten Bıkanlar,Toplanın! Türkiye'den 10 Alternatif Sesi Sizin İçin Derledik
947 izlenme
Ofpofer
-

Son dönemde yükselişe geçen underground alternatif rock müzik ile pek çok yeni ismi duymaya başladık. İşte size taptaze 10 ses.

Ülkemizde popüler müzikten sıkılmış belli bir kesim artık amfilerinin seslerini biraz açmaya karar vermiş olacak ki, sosyal medyanın da etkisi ve gücü ile pek çok yeni isim duymaya, görmeye başladık. Hatta öyle ki popülariteden uzak bu kişilerin pek çoğu popüler oldu bile. Herkesin bir popisi olamalı diyor ve sizi listemiz ile başbaşa bırakıyoruz. 

1. Ah! Kosmos (über) - II & And Finally We're Glacier

İstanbul doğumlu Ah! Kosmos, diğer ismiyle Başak Günak,  2013 yılında yayımladığı ilk EP’si “FLESH”’in ardından, prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ilk uzunçaları “BASTARDS” 24 Nisan'da plak, CD ve dijital olarak yayınlandı. Canlı performansların dışında tiyatro,çağdaş dans,video ve mekan odaklı işler için kompozisyonlar yapan Ah! Kosmos'un ilk albümü “BASTARDS” Almanya kökenli Denovali Records etiketiyle yayınlandı. 

2. Deniz Tekin - Böyle

Bir süredir Soundcloud üzerinden yayınladığı başarılı cover’larıyla ismi kulaktan kulağa yayılan, kendi şarkılarıyla da takipçilerinin sayısını hızla arttıran deniz Tekin (Daphead)’in imza attığı çalışmaları dinleyince henüz 17 yaşında olduğuna inanmak pek kolay değil.

3. Burcu Tatlıses - Bir Sana Bir de Bana

Bir çok sanatçıya verdiği "hit" bestelerle tanınan Burcu Tatlıses geçtiğimiz sene kaydına girdiği ilk albümü "güzel Kokuyorum"u Lila Records etiketiyle müzik severlere paylaştı. Kabul edin çok farklı bir sesi var. 

4. Can Güngör - Silik Düşler

Soundcloud sayfasında paylaştığı demolar ile hayatımıza giren Can Güngör, nihayet "Silik Düşler" albümü ile karşımızda. 

5. Rehber - Ruh

Pek de yeni olmayan bu grup için ne kadar yazı yazsak boş. Dile dolanan ezgileri ve alt metinden geçilmeyen sözleri ile keşke biraz daha fazla şarkıları olsa dediğimiz Rehber.

6. Peygamber Vitesi - Çamur

2012 yılında Kutay Soyocak'ın temellerini attığı grup ilk albümleri ardından değişime kayıtsız kalamadı. 2. albüm "Ulu" ile beraber grup kimliğinden çok kişisel bir oluşuma dönüştüğünü gördüğümüz Peygamber Vitesi Utku Öğüt'ün prodüktörlüğünde yeni bir serüvene başlıyor.

7. Nada - Gece Düştü

Sanıyoruz ki bu şarkıyı paylaşmasaydık Nada bizi bulup döverdi. Böyle bir listenin olmazsa olmazı Nada.

8. Kıvılcım Ural - Kapat Gözlerini

Hem bu kadar güzel olup hem de yetenekli olmak gerçekten büyük bir başarı olsa gerek. Zira Kıvılcım Ural bunu başarmış bir insan. Güçlü sesi ve mistik havası ondan uzun süre vazgeçmeyeceğimizi gösteriyor.

9. Bubituzak - Bir Gerçek Var

Eskilerin Çilekeş'i, şimdilerin Bubituzak'ı oldu, çok da iyi oldu. Farklı sözleri ve nispeden daha az asi halleri ile pek sevimli oldular.

10. BONUS: Sakin-Edepsiz Komedya

Bizce bu furyanın ilk temsilcilerinden biri olan Sakin'in mis gibi şarkısı Edepsiz Komedya ile sizi başbaşa bırakıyoruz. Keşke dağılmasalardı.

 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık