OFPOF

90'lı Yıllara Yaptığımız Müzik Seyahatimizin 2'inci Bölümü

-
623
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
90'lı Yıllara Yaptığımız Müzik Seyahatimizin 2'inci Bölümü
532 izlenme
Ofpofer
-

Daha önce başladığımız müzik ve nostalji yolculuğumuzun 2'inci bölümü. Bunlara yakında nostalji derler hepten yaşlanmış oluruz artık

Eskiden pop müzik ayrı bişeydi. Her sanatçının bi hayran kitlesi vardı ve şimdiki gibi değildi. hafta sonu dergileri posterlerini verirdi. Konserlerde izdihamlar olurdu. O günlere kısa yolculukla çocukluğumuza gidiyoruz.

1. Hakan PEKER abimiz ve unutulmaz "EFSANE"

Plastik şişe kıvamında olan ve müdahale edilmeden doğa da 1000 bozulmadan kalabilen Hakan abimiz, bugün yelevizyonda Canan KARATAY'a artistlik yapıyordu. Yarın öbür gün ortaya çıkar, bu adam en az 500 yaşındadır, muhtemelen de vampirdir. Başka türlü bunca sene yaşlanmadan durabilmesinin bir açıklaması olamaz. Bir de abisi var ki bu tezimi ispatlar nitelikte.

2. Zafer PEKER'siz Sabah Olmuyor

Hakan peker yaşını göstermiyo diye konuşurken bu adam çıktı ve eşeğin gözüne çomak sokar gibi ben O'nun abisiyim dedi. Kardeşine alışamayan bünyemiz abisinin de etkisiyle conta yaktı.

3. Seden GÜREL-Bum Bum Bum

Bu ablamız çoluk çocuğu toplamış bum bum bum diye bişeyler söyledi ama hala şarkının ne anlatmak istediğini anlamış değilim

4. Kenan Doğulu-Yakarım Bilirsin

Kenan DOĞULU'yu tanıdığımız ilk klibi. Çok ses getirdi, güzel şarkıydı.

5. İzel-Ercan ikilisi

Bu iki sevgili Çeliğin yanında rahat edemedikleri için adamı gruptan çıkardılar. Sonra da ayrıldılar. Demek ki sorun Çelik'te değilmiş.

6. Ufuk - Ercan Hebelüp

Ercan Saatçi, İzel'le de anlaşamayınca baktılar Çeliğin bi suçu yokmuş o zaman biz de ayrılalım dediler ve Ufuk Ercan ikilisini kurdular. Ancak Ercan Saatçi "sorun sende değil bende" demiş olacak ki O'nunla da ayrıldılar yollarına ayrı ayrı devam ettiler.

7. Ufuk YILDIRIM - Tutkunum

Ercan Saatçiyle şiddetli geçimsizlikle ayrıldıktan sonra bi süre çok popüler oldu ama arkası gelmedi.

8. Mustafa SANDAL- Araba

Adam rent a car'dan bir araba kiraladı, o arabayla kendisininmiş hava attı,  kıytırık bi klip çekti, aldı yürüdü. O dönemde bizde 73 model hacı murat vardı, görgüsüzlük yapıyo demesinler diye biz fotoğraf bile çektirmedik, hiç hava atmadık çok şükür. 

9. Nazan ÖNCEL- AynıNakarat

Ne demek istediğini o zamanlar anlamamıştım, şimdi anlıyonda noluyo derseniz yine bi şey olduğu yok.

10. Of Aman Nalan-Tutmayın Beni

Nedendir bilmem bu ablamızın şarkılarına bi türlü alışamadım. Sesi güzel değildi belki onunda etkisi vardır.

11. Ajlan-Mine Aşkolsun

Bu güzel kızlar bir anda gözlerimizi doldurdu, Daha sonra ayrıdılar ve Ajlan BÜYÜKBURÇ kendi başına güzel bi albüm yaptı. Sonrasında hayatını kaybedince sadece hatıralarımızda kaldı. Allah Rahmet eylesin.

12. Ali GÜVEN - Yolcu

Öyle bir çıktı ki kızların ağzı açık kaldı. Saçlar falan baya iyiydi. Sonra çıkardığı şarkılarda iyiydi aslında ama nedense pek tutulmadı. 

13. Çıtır Kızlar- Yaşanacaksa Yaşanacak

Bu ablalarımız çok düşük bütçeyle bi klip çekip biraz para kazandılar, ama temel zayıf olduğu için arkası gelmedi, kaybolup gittiler.

14. Bir Kaç iyi adam

Çıtır Kızlar biraz göz önüne çıkınca hemen bu abiler de kaset çıkardı ve bi jeep kiralayıp "çok enerjiğiz, arabanın üstünde gideriz, kırmızı ışıkta bile dans ederiz" havası vermeye çalıştılar. Tabi şarkı biraz fos çıkınca arabanın da kirası gelince işler ters gitmeye başladı. Bir de üstüne havalar soğudu kısa kollular falan yetmedi, herkes başının çaresine bakmaya başladı. Bir tek Faruk K sonraları biraz göründü diğerleri kayboldu gitti.

15. Kargo - Yüzleşme

"Hiç kimseyi öpemem kimse içten öpmedikçe" mantığı bu grubu bitiren sözdür. Öpeni bulduktan sonra içtenliğini sorgulamak gençlerin bünyesinde ters tepki yarattı, çünkü öpüşmek bir ergenin en büyük hedefidir, içtenliği değil.  

16. Ayna Gittiğin Yağmurla Gel.

Dağılana kadar bir numara olan grup, dağıltıktan sonra solistlerinin başarısızlıkları yüzünden unutuldu gitti. Ama şarkıları hale süper.

17. Suat Suna - Ansızın Çektin Gittin

Bu adam bi çıktı elinde kemanı saçları uzun tip on numara çok popüler oldu. Kızların dibi düştü ama arkası gevşek kalınca kayboldu gitti.

18. Ümit Sayin - Hicran

O yılların en popüler isimlerinden biriydi. 1990 yılında sezen AKsu'nun İzmir'de ki bir konserinde sahneye çıkıp eşlik etmiş ordan yürüdü gitti. Hem sesi hem besteleri on numaraydı. Hala daha besteleri revaçtadır. 

19. Doğuş - Gamsız

Nerdeyse unutuyordum. Acıklı hayat hikayesiyle çıkan bu adam çok acayip iş yaptı. Sokaklarda yaşadığını rüyasında kendisini doğuş olarak gördüğünü falan da patlatınca, zaten arabeske yatkın olan millet resmen bağrına bastı. Ama sonra vücut falan yaptı, biraz artistleşince tutulmadı. Tahminimce sokak çocuğu işi hikayeydi, tutulmak için uydurulmuş birşeydi.

Gözlerimizin etrafında ki çizgileri sorgularken hazırlamaya çalıştığım bu içerik, çizgileri açıklar nitelikteydi. Herhalde yavaş yavaş sinüsoidal eğride aşağı yönlü bir hareket yapmaya başladık ve bunu kabul etmek biraz zor oluyor. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık