OFPOF

90'lar Denince Akla Gelen 7 Unutulmaz Yerli Müzik Grubu

-
5.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
90'lar Denince Akla Gelen 7 Unutulmaz Yerli Müzik Grubu
0 izlenme
-

Doksanlarda patlama yapan müzik sektöründe ekrana gelen müzik grupları büyük popülerlik yakaladılar. İşte en popüler müzik grupları...

1. Çıtır Kızlar

Çıtır Kızlar, 1996 yılında Yonca Evcimik’in çabaları sonucu kurulan pop müzik grubudur. Melda Gür, Ebru Kıran ve Serap türk'ün oluşturduğu grup, kurulduğu dönemde Cici Kızlar grubunu, kendilerine örnek aldılar.

2. Oya & Bora

Oya-Bora, Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu çiftinden oluşan müzik grubu. Grup Denk adıyla müzik piyasasına girmişlerdir.

3. Grup Laçin

Grup Laçin, 1991 yılında kurulmuş bir müzik grubudur. 1991 yılında Ege Üniversitesi türk Müziği Konservatuvarı'nda okuyan dört öğrenci tarafından kuruldu.

4. Ayna

Ayna; Erhan Güleryüz, Cemil Özeren, Can Güney tarafından 1996 yılında kurulmuş bir rock müzik grubudur. Ayna Grubu, Erol Kӧse’nin prodüktӧrlüğünde 1996 senesinde ilk albümünü piyasaya sürmüştür.

5. Cartel

Cartel, 1995 yılında Almanya'da kurulan ve büyük ilgi toplayan bir türk rap grubudur. Grup, Almanya'da iki ayrı rap grubu ve hepsinden bağımsız olan Erci E'nin bir araya gelmesiyle doğdu. Grubun "Cartel" adındaki albümü ilk önce Avrupa'da yayınlandı.

6. Grup Vitamin

Grup Vitamin, pop müziğini sbsürt komediye uyarlayarak parodi müzik yapan bir gruptur. 1988 yılında Gökhan Semiz ve Emrah Anul'un konservatuvarda tanışmasıyla daha sonra iki arkadaşın Selçuk Aksoy'la tanışmasıyla temelleri atılmıştır.

7. İzel & Çelik & Ercan

İzel-Çelik-Ercan, 1991 yılında bir albüm çıkardıktan sonra dağılmış olan müzik grubudur. Grup üyeleri grubun dağılmasının ardından tek başlarına müzik çalışmasına devam etmişlerdir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık