OFPOF

''Evde Konser Yapmak'' Mottosuyla Yola Çıkan Sofar Istanbul'un Hayatımıza Kattığı 9 İyi Müzisyen

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
''Evde Konser Yapmak'' Mottosuyla Yola Çıkan Sofar Istanbul'un Hayatımıza Kattığı 9 İyi Müzisyen
1.470 izlenme
Ofpofer
-

Müzikseverleri bir evin salonunda bir araya getiren etkinlik; ''Sofar Istanbul'' sayesinde tanıdığımız 9 yetenekli grup ve ses.

 Sofar (Sounds From A Room), 2009 yılında bazı müzikseverlerin kalabalık ve net duyulamayan konserlerden kaçmaları ve ''Neden bizim salonumuzda bir konser olmasın?'' düşüncesiyle doğmuş, Londra ve Chicago'da başlamış ve ayağımıza kadar gelmiş mütevazi bir etkinlik olarak tanımlanıyor. Bir evin salonunda oluşturulan sahne sayesinde genç müzisyenler kendilerini gösterme imkanı bulabiliyor ve her hangi bir gürültü olmadan +50 müziksever salonda oturarak konseri dinliyor. Gayet mütevazı ve gayet samimi olan bu platform yüzlerce şehirde gerçekleştirildiği gibi Sofar istanbul ismiyle de Türkiye'de gerçekleştiriliyor. Katılım mail üzerinden başvuru ve maillerden random olarak seçilen kişilerce yapılıyor. Ve ortaya çıkan bu genç ve yetenekli seslere bakılırsa daha çok konserler ve daha çok iyi müzisyenler olacak gibi geliyor.

1. Kalben - Sadece

- Sofar istanbul ile hayatımıza giren ilk genç yeteneğimiz ''Sadece'' şarkısıyla ve Kalben ismiyle tanıdığımız ''Kalben Sağdıç''.
Sağdıç, müzikle iç içe bir anne babanın tek çocuğu.   
müzik ile ilk olarak 8 yaşında kendisine hediye edilen küçük bir org ile tanışmış ve bu tanışıklığı da hemen bir kaç yıl sonra sahip olduğu gitarı ile de devam ettirmiş.

- Üniversite yıllarında senaryo yazarlığı ve küçük çaplı oyunculuklar yapan yetenekli sanatçı, arkadaşlarıyla gittiği bir caz kafe'de sahneye çıkmış ve müziğe olan ilk somut adımını o cafede işe başlayarak atmış.

''Sadece'' videosunun izlenme sayısı: 1.767.577 Kişi.

 

2. Deniz Tekin - Böyle

- Sofar istanbul ile tanıştığımız bir diğer müzisyenimiz ise ''Böyle'' şarkısıyla bizlere ulaşan deniz Tekin.

- Çoğumuz onu Sofar ile tanımış olsak da Deniz Tekin yıllar önce soundcloud (daphead) üzerinden söylediği şarkılar ve yaptığı cover'lar ile büyük bir hayran kitlesi toplamış.

''Böyle'' videosunun izlenme sayısı: 1.144.250 Kişi.

3. Yolda - Aşk

- Sofar'da seslendirdikleri ''aşk'' şarkılarıyla bizleri yakalayan grubu çoğu kişi Sofar salonlarından tanısa da grubun kökleri çok derinlerde.

- Dinleyicilerinin çoğu grubun şarkılarında 90'ların Türkçe Pop tınılarını bulduğunu söylüyor.

''Aşk'' videosunun izlenme sayısı: 503.806 Kişi.

4. Selin Sümbültepe - Renk Vermez Sana

- Sofar istanbul ile hayatımıza giren genç seslerden bir diğeri de ''Renk Vermez Sana'' isimli şarkısı ve sofar'a ait klibiyle Selin Sümbültepe.

''Renk Vermez Sana'' isimli videosunun izlenme sayısı: 332.327 Kişi.

5. No Land - Yüzerdik

- Sofar istanbul ile daha çok kişiye ulaşmış gruplardan birisi de ''No Land''.

- Sofar'a ait klibi olan ''Yüzerdik'' şarkısıyla Youtube üzerinden izlenme sayısı yüz binlere ulaşan grubun solistliğini ''Kamil Hajiyev'' yapıyor.

''Yüzerdik'' videosunun izlenme sayısı: 260.871 Kişi.

6. Sedef Sebüktekin - Bul Beni

- Sofar istanbul sahnesi sayesinde bir çok kişinin kulağına, yüreğine ulaşma imkanı bulan genç yeteneklerden biri de ''Bul Beni'' şarkısıyla tanınan Sedef Sebüktekin.

- Başarılı müzisyen ilk konserini Sofar sahnesinde vermiş. e iyi ki de vermiş!

''Bul Beni'' videosunun izlenme sayısı: 186.558 Kişi.

7. Neyse - Siyah

- Solistliğini eşsiz güzellikteki ses rengiyle ''Selim Kırılmaz''ın yaptığı, ''Neyse - Siyah'' klibi ile yine Sofar sahnesi sayesinde yüz binlerce kişiye ulaşmış güzel performanslardan biri.

''Siyah'' videosunun izlenme sayısı: 538.482 Kişi.

8. Cihan Mürtezaoğlu - Sarı Söz

- Çok köklü bir müzik geçmişine sahip olan Cihan Mürtezaoğlu, Sofar sahnesinde seslendirdiği ''Sarı Söz'' isimli parçasıyla daha çok kişiye kendini tanıtmış ve bir çok kişinin yüreğinde, şarkı listesinde yer almayı başarmış.

''Sarı Söz'' videosunun izlenme sayısı: 99.982 Kişi.

9. Adamlar - Kapısı Kapalı

- Farklı ve bir o kadar eğlenceli şarkı sözleriyle dikkatleri çeken Adamlar grubu, Sofar sahnesinde seslendirdikleri ''Kapısı Kapalı'' şarkısıyla bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmış ve Sofar'a ait klipleri büyük bir topluluk tarafından izlenmiş.

''Kapısı Kapalı'' videosunun izlenme sayısı: 950.872 Kişi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık