OFPOF

''Evde Konser Yapmak'' Mottosuyla Yola Çıkan Sofar Istanbul'un Hayatımıza Kattığı 9 İyi Müzisyen

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
''Evde Konser Yapmak'' Mottosuyla Yola Çıkan Sofar Istanbul'un Hayatımıza Kattığı 9 İyi Müzisyen
1.470 izlenme
Ofpofer
-

Müzikseverleri bir evin salonunda bir araya getiren etkinlik; ''Sofar Istanbul'' sayesinde tanıdığımız 9 yetenekli grup ve ses.

 Sofar (Sounds From A Room), 2009 yılında bazı müzikseverlerin kalabalık ve net duyulamayan konserlerden kaçmaları ve ''Neden bizim salonumuzda bir konser olmasın?'' düşüncesiyle doğmuş, Londra ve Chicago'da başlamış ve ayağımıza kadar gelmiş mütevazi bir etkinlik olarak tanımlanıyor. Bir evin salonunda oluşturulan sahne sayesinde genç müzisyenler kendilerini gösterme imkanı bulabiliyor ve her hangi bir gürültü olmadan +50 müziksever salonda oturarak konseri dinliyor. Gayet mütevazı ve gayet samimi olan bu platform yüzlerce şehirde gerçekleştirildiği gibi Sofar istanbul ismiyle de Türkiye'de gerçekleştiriliyor. Katılım mail üzerinden başvuru ve maillerden random olarak seçilen kişilerce yapılıyor. Ve ortaya çıkan bu genç ve yetenekli seslere bakılırsa daha çok konserler ve daha çok iyi müzisyenler olacak gibi geliyor.

1. Kalben - Sadece

- Sofar istanbul ile hayatımıza giren ilk genç yeteneğimiz ''Sadece'' şarkısıyla ve Kalben ismiyle tanıdığımız ''Kalben Sağdıç''.
Sağdıç, müzikle iç içe bir anne babanın tek çocuğu.   
müzik ile ilk olarak 8 yaşında kendisine hediye edilen küçük bir org ile tanışmış ve bu tanışıklığı da hemen bir kaç yıl sonra sahip olduğu gitarı ile de devam ettirmiş.

- Üniversite yıllarında senaryo yazarlığı ve küçük çaplı oyunculuklar yapan yetenekli sanatçı, arkadaşlarıyla gittiği bir caz kafe'de sahneye çıkmış ve müziğe olan ilk somut adımını o cafede işe başlayarak atmış.

''Sadece'' videosunun izlenme sayısı: 1.767.577 Kişi.

 
Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.