OFPOF

Yüz Şeklinize Göre Sakal Önerileri

-
35.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yüz Şeklinize Göre Sakal Önerileri
39.687 izlenme
Ofpofer
-

Erkeklerde son zamanların trendi hiç kuşkusuz ki sakal, gelin nasıl bir sakala sahip olmanız gerektiğini size gösterelim

Vücut tipinize oturan t-shirtler gibi, yüz şekillerine yakışan sakallar vardır. Sakal kesiminize göre yüzünüzde sevdiğiniz kısımları öne çıkarıp sevmediğiniz kısımları gizleyebilirsiniz. Haydi o zaman yüzünüzün kategorisini belirleyerek, yüzünüze en yakışacak sakal stilini bulmak için işe koyulalım.

1. Kare yüz şekli: David Beckham

Kare yüz şekli: David Beckham
Kare yüz şekline sahip kişiler yüzlerini daha az kutu şeklinde gösterecek narin sakallar tercih etmelidir. Kare yüzlü erkekler Beckham gibi tüm yüzü kaplayan ince bir sakal bırakmalıdır. Bunun için birkaç hafta sakalınızı uzattıktan sonra makasla boyunu olabildiğince kısa tutun.Eğer tam tamına Beckham gibi ağız ve çene bölgenizin de pürüzsüz olmasını istiyorsanız, o zaman istediğiniz keskin görüntüye sahip olmak için bir berbere gitmelisiniz. Siz de fark edeceksiniz ki oldukça bakımı kolay bir sakal şeklidir.

2.

Yüz Şeklinize Göre Sakal Önerileri
Eğer tam tamına Beckham gibi ağız ve çene bölgenizin de pürüzsüz olmasını istiyorsanız, o zaman istediğiniz keskin görüntüye sahip olmak için bir berbere gitmelisiniz. Siz de fark edeceksiniz ki oldukça bakımı kolay bir sakal şeklidir.

3. Yüz şekli: Dikdörtgen/Uzunca: Tom Ford

Yüz şekli: Dikdörtgen/Uzunca: Tom Ford
Dikdörtgen veya uzun yüzler narin ve köşeli olurlar. Yüzünüzü daha ovalmiş gibi gösterecek bir sakala ve boyunu da daha kısaymış gibi gösterecek bir bıyığa ihtiyacınız var. Bunun için yapmanız gereken şey gayet basit: ''kirli sakal bırakmak''. Basitçe birkaç hafta sakal bırakın daha sonra temiz bir şekil için birkaç günde bir tıraş edin.

4. Yuvarlak yüz şekli: Kanye West

Yuvarlak yüz şekli: Kanye West
Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz yüzünüzü daha erkeksi gösterecek daha oval bir şekil verecek bir stile ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şık, modern bir çene sakalı bırakmak ayrıca favorilerden de uzak durmak. Yüzünüzün sakalsız kısmını da aşırı pürüzsüz tutmaya özen gösterin. Bu nedenle mutlaka kaliteli tıraş bıçağı ve tıraş kremi bulundurmalısınız.

5. Yüz şekli: Üçgen: Ryan Gosling

Yüz şekli: Üçgen: Ryan Gosling
Üçgen yüzlü olan erkeklerin köşeli çeneleri vardır. Dolgun bir sakal çene ve ağız kısmına dolgunluk katarak daha erkeksi gösterir.Üçgen suratlı erkeklere ve bu tip yüzü olan erkeklerin saçlarını en iyi nasıl yapmaları gerektiğine  dair mükemmel bir örnek Ryan Gosling'den başkası olamaz. Yapmanız geken tek şey, bir ustura ile çenenizden azar azar keserken yanaklarınızdaki ve favorilerinzdeki çizgileri bırakarak birkaç ay sakalınızı uzatmaktır.

6. Yüz şekli: Armut/Elmas: Dane Cook

Yüz şekli: Armut/Elmas: Dane Cook
 Belirgin çeneli, armut veya elmas suratlılar için yüz hatlarını yumuşatmak ve küçültmek için bütün bir sakal  yeterli olacaktır. Uzun favoriler ayrıca yüzünüzü dengeleyecek ve çenenizin çıkık görüntüsünü azaltacaktır. Sakal aşırı belirgin veya yumuşak veya seyrekleşmiş bir çeneyi küçültecektir.

7.

Yüz Şeklinize Göre Sakal Önerileri
 Dane Cook çenesi aşırı çıkı ünlülerden biridir ve favorileri ve tüm yüzünü kaplayan sakalı ile bunu kapatmayı çok iyi başarır. Dane'in sakal stiline sahip olmak için, kesmeden sakalınızın ne kadar çabuk uzadığına bağlı olarak iki haftadan bir aya kadar bir süre boyunca sakal uzatmakla işe başlamalısınız. Sakalların yüzünüzü kapladığı alanın yoğunluğundan tatmin olduğunuz anda, makas kullanarak Dane gibi uzunluğunu yüzünüze yakın gelecek şekilde kısaltmalısınız. Köşelerde sakalınıza şekil vermek ve biçimini korumak için ustura kullanın.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.