OFPOF

Sonbahar-Kış Moda Çılgınlığı Sinyallerini Vermeye Başladı

-
291
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sonbahar-Kış Moda Çılgınlığı Sinyallerini Vermeye Başladı
1.088 izlenme
Ofpofer
-

Her sezon yeni bir akımın dünyayı kasıp kavurduğunu biliyoruz. Bu sezon da bazı parçalar öne çıkarken bazı parçalar geriden gelmeye devam ediyor.

Gün geçmiyor ki moda sektörü kendini yenileyip bambaşka bir yüzüyle karşımıza çıkmasın. Girdiğimiz sonbahar bu sezonun trendleri hakkında bize büyük tüyolar verdi. Ve raflara henüz yeni yeni çıkmaya başlayan kışlıklar da en az sonbahar trendleri kadar iddialı. Peki moda uzmanları bu senenin trendleri hakkında ne düşünüyor?

1. Bomber ceketler

Bomber ceketler

Sezona tabiri caizse bomba gibi düşen bomber ceketler...
Evet geçen ilkbahardan sinyallerini almaya başlamıştık ama sonbahara bu denli hızlı giriş yapmasını beklemiyorduk. Bu sonbaharın kurtarıcısı olan bomber ceketler hem akşam üşütmek istemeyen hem de üstünde şık dursun, kombin bütünlüğünü bozmasın isteyenlerin imdadına yetişen oldu!

2. Kadife çılgınlığı

Kadife çılgınlığı

Kadife zerafeti taçlandıran güzide kumaşlarımızdan biri... Ama bu kış gümbür gümbür geliyor bizden söylemesi Tüm kombininizi kadife parçalardan oluşturabileceğiniz gibi sadece bir kaç detay ekleyerek bile günü kurtarabilirsiniz. Birçok marka şimdiden kadife detaylarını gözümüze gözümüze sokuyor. O zaman bize de bu çağrılara kulak vermek düşer hanımlar.

3. Sivri burun kısa botlar

Sivri burun kısa botlar

Evet evet tabii ki annelerimizin zamanından kalan, ucunun sivriliğiyle 3 ölü 8 yaralı bırakabilme potansiyeli olan çivi topuklu sivri burun ayakkabılardan bahsetmiyoruz Bizim bahsettiğimiz sivriliği kovboy botu derecesinden öteye gitmeyen topuksuz, kısa ve şık botlar. Bu botları bilek pantolonların üzerinde görmeye alışın çünkü bu kış raflarda hepimizin gözüne gözüne girmeye devam edecek!

4. Kalın ve geniş pantolonlar

Kalın ve geniş pantolonlar

Evet, bu sene modanın bize kazandırdığı en rahat şıklık diyebiliriz bu pantolonlar için. Yaz boyu ince olanlarını giydik ve MÜJDE! Büyük markalar bu rahatlığımızı fark etmiş olacak ki aynı geniş pantolonların kalın versiyonlarını internet sitelerinde boy boy göstermeye başladı. Henüz büyük markalar tarafından yüksek bütçelere hitap edecek şekilde çıkarılıyor olsa da; çok kısa süre içinde her bütçeye uygun mağazalarımızın vitrinlerini süsleyeceğinden şüphemiz yok 

5. Büyük çantalar

Büyük çantalar

Bu bir akım olmadan önce de Miranda Kerr'in kolunda sık sık görmeye alışmıştık bu ''bavul çanta''ları...
İşte bu kış Miranda'nın bile büyük çantalarını geride bırakacak çantalar geliyor. Yandan asmalı mini mini çantalarımızı bu sezonluk raflara kaldırıyoruz hanımlar. Hem iyi yanından bakalım, bu çantaların içine ne sığmaz ki!

6. Kumaş Pantolon

Kumaş Pantolon

Victoria Beckham meğer yıllarca bu günü bekliyormuş...
Evet daha önce de kumaş pantolon giyerdi moda kraliçesi ama bu sonbahar giydiği kadar sık değildi hiçbir zaman. Ofislerimizde ve ciddi iş yemeklerinde giydiğimiz bilek kumaş pantolonlarımızla tekrar öpüşüp barışmanın vakti geldi kızlar. Çünkü şimdi onları da yanımıza alıp sokaklara çıkıyoruz!

7. Puantiyeli fularlar

Puantiyeli fularlar

tarih tekerrürden ibarettir derken bir şey biliyorlarmış demek ki! Brigitte Bardot'un görüntüsünü gittikçe güzelleştiren o puantiyeli fularları hangi moda haftasında görmedik ki bu sonbahar. Hemen edinilmesi gereken, tamamlayıcılıkta üstüne olamayan güzelim fularlar...

8. ''Büyük alalım seneyede giyeriz" montları

''Büyük alalım seneyede giyeriz" montları

Bu montuyla geçen sene ufak bir Komedi konusu yaratmıştı Riri. ''Sen koskoca Rihanna'sın, seneye bir tane daha alırdın'' diyerek bayağı bir gülmüştük. İşte ağzımızın payını alacağımız o kış kapımıza dayandı. XS bedenleri bile çadır büyüklüğünde montlar piyasada kendini hızlı bir şekilde göstermeye başlayacak bu yıl. Alalım kızlar, en azından beğenmezsek babalarımız da giyebilir

Unutmayalım: moda her zaman herkesin yaptığını yapmak ve birer kopya gibi ortalıkta dolaşmak değildir. Hepimiz kendi modamızı yaratırız. Fakat bu modaları yaratırken bazı küçük tüyoları bilmek işimize yarayabilir. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.