OFPOF

Giysilerin Altında Gizlenen Sanatlar

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Giysilerin Altında Gizlenen Sanatlar
1.103 izlenme
Ofpofer
-

Yolda görseniz hiç de marjinal olduğunu düşünmeyeceğiniz insanların kıyafetlerinin altındaki görkemli dövmeler

Çevrenizdeki insanların hiç ummadığınız ilgi alanları olabileceğiniz düşünmüş müydünüz Bu ilgi alanlarından biri de vücutların neredeyse tamamını kapayan dövmeler. Bu insanlar da dışarıdan görüldüğünde tahmin edilemeyecek biçimde vücutlarında görkemli sanat eserleri taşıyorlar.

1. Stefano Chila, 33

Stefano Chila, 33
"Sırtımdaki dövmelerin yapılması toplamda 12 saat sürdü. dövme yaptırmaya başladığımda amacım vücudumda Japon stili bir kıyafet varmış gibi görünmekti. Fakat el ve yüzüme asla dövme yaptırmam. Çünkü bu armoniyi bozar."
 

2. Izzy Nash, 48

Izzy Nash, 48
"Dizimin üstünde bir gül dövmesini 16 yaşımda yaptırarak dövme macerama atıldım. Dövmeli olmak farklı olmak demek. Asla çıplak değilim, çünkü vücudum sanat ile kaplı.
Çocuklarıma vasiyetim de var; ‘Öldüğümde derimi kurutup duvara asın’."
 

3. Graham Platts, 58

Graham Platts, 58
"10 yıl önce sigarayı bıraktım. Daha sonra cebime kalan parayla bir şeyler yapmaya karar dövme yaptırmada karar kıldım. Böylece çevreme sigarayı bırakara ne kadar kar ettiğimi gösterebiliyorum."

4. Kimmy Clancy, 30

Kimmy Clancy, 30
"Teenagerlar için dövme yaptırmaktan daha ilgi çekici bir şey yoktur, 17 yaşındayken benim için de öyleydi. Havalı olacağını düşünerek kasıklarıma bir silah dövmesi yaptırdım. Şimdiyse geriye baktığımda pek de havalı olduğunu düşünmüyorum."
 

5. Philip Yarnell, 27

Philip Yarnell, 27
"18 yaşına kadar dövme yaptırmak yasak olmasına rağmen 17 yşaımda ilk dövmemi yaptırdım. Şu an o dövmemden nefret ediyorum. Yıllar geçtikte dövme sayım arttı. Artık annem bile saçımı kestirdiğimde dövme yaptırdığım zamankinden daha fazla şaşırıyor."
 

6. Victoria Clarke, 37

Victoria Clarke, 37
"Dövmelerim benliğimin bir parçası ve onları çok seviyorum. 80 yaşıma geldiğimde asla pişmanlık duymadan çok sevmeye devam edeceğim." 
 

7. Alex Coates, 49

Alex Coates, 49
"30 yıl önce 2 dazlağın kafasındaki kırlangıç dövmelerine özendim ve ben de yaptırdım. İlk dövmem oydu. Ardından bir çok spontane dövme yaptırdım. Mesela bir gün anneme, yüzüme haç ile bir kaç nokta dövmesi yaptırsam ne düşüneceğini sordum, o da pek bir şey farketmeyeceğini söyledi. O gün gidip hemen dövmeleri yaptırdım. Ertesi gün uyandığımda ise ‘Olamaz ben ne yaptım?’ diye kendi kendime sorarak pişman olmuştum. Şimdi ise neredeyse tüm vücudum dövme kaplı."
 

8. Drew Beckett, 32

Drew Beckett, 32
"90’larda ejderha dövmeleri havalıydı ve 18 yaşındayken benim de ilk dövmem o şekilde olmuştu. 27 yaşına geldiğimdeyse tüm tüylerim döküldü. Ben de kendimi baştan inşa etmeye karar vererek dövmeler yaptırmaya devam ettim. Böylece beni gören insanlar kaşlarımın olmamasından önce dövmelerimi farkediyorlar." 
 

9. Ness, 40

Ness, 40
"18 yaşındayken kolumu saran bir dikenli tel dövmesi ile başladım. Çünkü tam bir pasifisttim.
Ailemdeki herkes dövmeli ve tüm vücudumu dövmeyle kaplamayı amaçlıyorum." 
 

10. Bill, 63

Bill, 63
"Dışarıdan hiç de dövmeli gibi biri durmuyorum. Çünkü 6, yaşında, Oxbridge eğitimli, evli ve çocuklu tam bir üst-orta sınıf bireyiyim. Fakat aykırı olmayı seviyorum. Bu yüzden 40 yaşımda herşeyi boşvererek göğsümün üzerine dövme yaptırdım. Daha sonra gerisi geldi." 
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.