OFPOF

Anna Wintour Hakkında Bilinmeyenler

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Anna Wintour Hakkında Bilinmeyenler
1.270 izlenme
Ofpofer
-

Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni olan Anna Wintour kimdir?

Anna Wintour'ı modayı,defileleri takip edenler sık sık görmüştür.Farklı saç stili ve giyiniş tarzıyla kim bu kadın dediğiniz Anna Wintour hakkında sizlere bilgi vermek isterim.

1. Kariyer Başlangıcı

Kariyer Başlangıcı
Gençliğinde, Harper Bazaar UK dergisinin editör asistanlığını yapmıştır.Böylece moda yazarlığı kariyeri başlamıştır.Daha sonra bazı anlaşmazlıklardan dolayı New york'a erkek arkadaşının yanına taşınmıştır.

2. New York ve Kariyeri

New York ve Kariyeri
Yeni eve taşınmasıyla birlikte Harper Bazaar'da da junior olarak editörlüğe başlamıştır.Patronun onu kovmasının ardından Bob Marley'le tanışmış onunla birkaç haftalığına ortadan kaybolmuştur.Daha sonra Bob Marley'in arkadaşlarından biri onun kadın dergisi olan Viva'nın editörü yapmıştır.Yıllarca editörlüğü devam eden Anna,Vogue'un eski editörüyle röportaj ayarlayıp onun işini istediğini ona bildirmiştir.

3. Vogue Kariyeri

Vogue Kariyeri
1983 yılında Vogue'un yayıncıları tarafından davet alan Anna ile pozisyon hakkında konuşulmuştur.İlk kez bir Magazine dergisinin kreatif yönetmeni(Creative director) pozisyonuna sahip olmuştur.1985 yılında evlenen Anna Londra'ya geri dönmüş ve Vogue Uk'nın editörü olarak atanmıştır.1987'de New York'a geri dönen Anna 10 aylık bir çapa sonucunda nihayet Vogue'un editörü olmayı başarmıştır.

4. Efsanevi Olması

Efsanevi Olması
Uzun zaman boyunca Vogue'un editörlüğünü yapması sonucu moda camiasının tahtına oturmuştur.2008 yılında İngiliz Kraliyet ailesi tarafından taçlandırılarak onurlandırılmıştır.Kendisinin olduğu konumundan dolayı hakkında çok sert ve acımasız olduğu söylenilsede verdiği röportajlarda ki samimiyetiyle yalanlamıştır. Fakat iş dünyasında patron olmak malesef benzerinde bazı kuralcılıkları getirmektedir.Ve şu bilinirki modacılar ne zaman defilelerine bu kadını çağırsalar o gelene kadar defile başlamamaktadır.Onun bu defileyi görmesi her zaman önemlidir. Defilelerin ön sıra fotoğraflarını gördüğünüzde sarı küt  garip saçlı bir kadın varsa o kişi Anna Wintour'dır.Kendisi The Devil wears Prada ve Sex and The City konu olmuş kadındır.

5. Diğer Özellikleri

Diğer Özellikleri
dünya'nın en güçlü kadınlarından biri olan Anna'nın babası Charles Wintour'da gazete editörüdür.Şuan 66 yaşında olan Anna'nın iki çocuğu vardır.Forbes'a göre dünyanın en güçlü kadınları arasında 28. sıradadır.Ünversitelerde moda derslerine girmektedir ve burada öğrencilere kovalmalarını tavsiye etmektedir.Siyasi bağlantılarıda güçlü olan Anna'nın Afganistan'da güzellik salonları açılmasına ön ayak olduğu bilinilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.