OFPOF

"Bu Nasıl Giyinmektir" Diyeceğiniz 8 Ülkenin Geleneksel Kıyafetleri

-
4.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
"Bu Nasıl Giyinmektir" Diyeceğiniz 8 Ülkenin Geleneksel Kıyafetleri
3.472 izlenme
Ofpofer
-

Her milletin kendi geleneklerine göre ilginç diyebileceğimiz kıyafetlerini sizin için derledik.

Her ülkenin kendine göre adetleri, gelenekelri ve göreneklerivar. Dolayısyla her milletin kendine göre özel saydığı ve özel günlerde giyindiği kıyafeteri vardır. Bakalım hangi ülkeler özel günlerde nasıl kıyafet giyiyolarmış.

1. İskoçya Kilti

İskoçya Kilti
Bizim bildiğimiz kızların orta okulda giydikleri kıyafetin çok benzeri aslında. Kilt İskoçya'da erkeklerin etek, dizaltı çorap, gömlek, kravat ve ceket ile yaptıkları kombine deniyor. Hatta öyleki bu kıyafet özel günlerde giyilirmiş (düşünsenize mezuniyet balosuna böyle gittiğiniz). Ve bu kıyafet ulusal gururun çok önemli bir sembolüymüş.

2. Japon Kimonosu

Japon Kimonosu
Bizdeki imam cübbesine benzeyen. ama bol desenli ve renkli bir kıyafet, Japonların gelenekesel kimonosu. Özel günlerde özellikle bekar kadınların giydiği bir kıyafet imiş. Bir diğer ilginç olan da her zaman sol taraf sağ tarın üstüne gelecek şekilde giyinirmiş, nedendir hiç bilmiyorum

3. Eskimo Anorakı

Eskimo Anorakı
Eskimolar olarak tanıdığımız milletin avladıkları hayvanların derilerini kullanarak üzerlerine giymek için yaptıkları mont. Şapkasının önünde tüyleri olan hani. Herhangi bir özel anlamı olmayan, kalın olduğu için üşütmediğinden giyilen bir kıyafet. Onlar için gelenekselleşmiş artık.

4. Fas Babuşu

Fas Babuşu
Faslıların özel günlerde yada günlük giydikleri adı "babouche" olan babuş diye okunan çarıkları. Hem deriden hem kumaştan imal edilen pabuçlar bildiğimiz Toms' lara benziyor diyebiliriz. Giderseniz hatıra olarak alabilirsiniz.

5. Hollanda Klompu

Hollanda Klompu
Hollanda' da genellikle turistlerin satın aldığı ve bir kısım çiftçilerin halen giydiği geleneksel bir ayakkabı diyebiliriz. Motifleri dahi geleneksel olan ayakkabıar Hollanda da oldukça popülerdir ve onlar için iyi bir gelir kaynağıdır.

6. Trachten

Trachten
Almanların özellikle festivallerde tercih ettikleri kıyafettir. Asil bir duruşu var gibi gözüküyor ama herkesin kendi zevki tabii Ayrıca bu kıyafetleri Türkiye' de üretip yurtdışına ihraç ettiğimizi biliyor muydunuz? 

7. Hindistan Sari' si

Hindistan Sari' si
Hindistanlı kadınlar tarafından giyilen, giyenin hangi yöreden dahi olduğuna dair bilgi veren bir kıyafettir. Herşey ile giyilebilir, sonuçta kıyafetin üzerine aksesuar gibi bir kıyafet. Genelde ipekten yapılan güzel görüntü veren bir kıyafet bence.

8. Meksika Çizmesi

Meksika Çizmesi
Meksikalı erkeklerin günlük hayatta giydikleri kovboy çizmelerine benzeyen çizme. Enteresan bir çizme adamlar için gelenekselleşmiş demekki

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.