OFPOF

Ziyaretin Kesinlikle Yasak Olduğu 7 Bölge

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ziyaretin Kesinlikle Yasak Olduğu 7 Bölge
0 izlenme
Ofpofer
-

Resmi olarak yasaklanmış ve ziyaretçi olarak girilmesinin yasak olduğu 7 bölge.

1. Vatikan Gizli Arşivleri, Vatikan

Vatikan Gizli Arşivleri, Vatikan
Dünyanın en önemli bilgilerinin, ülkeler hakkında gizli belgelerin olduğu buraya giriş yasak.

2. Kuzey Sentinel Adası, Hindistan

Kuzey Sentinel Adası, Hindistan
Kuzey Sentinel Adası, siyasi olarak Hindistan'a ait olan Andaman Adalarından biridir. Ada, pitoresk bozulmamış plajlar ve çarpıcı doğası ile ünlüdür. Bununla birlikte, yerli kabileler herhangi bir yabancıya karşı son derece şiddetlidir. Bu adaya giriş kesinlikle yasak.

3. Lascaux Mağaraları, Fransa

Lascaux Mağaraları, Fransa
Güneybatı Fransa'da bulunan Lascaux Mağaraları, 900'den fazla tarih öncesi sanatın en iyi korunmuş örneklerini içerir. Mağaralar, bir Dizi açıklanamayan mantar istilasına uğramış olduğu için 1963'ten beri halka yasaklanmış durumda.

4. 51. Bölge, Nevada, ABD

51. Bölge, Nevada, ABD
Çorak Nevada çölünün ortasında gizlenmiş olan 51. Bölge, amacı bilinmeyen gizli bir Amerikan askeri üssü. Alanın içinde olan bitenler, ünlü uzaylı komploları da içeren onlarca yıldır süren vahşi spekülasyonlara yol açtı. Bununla birlikte, muhtemelen deneysel uçakların ve silahların geliştirilmesi ve test edilmesi için bir alan görevi görür. Bu bölgeye girmek değil fotoğrafını çekmek bile yasak.

5. Surtsey, İzlanda

Surtsey, İzlanda
İzlanda'nın güney kıyılarındaki Vestmannaeyjar Takımadasında bulunan küçük bir volkanik ada olan Surtsey, 1963'ten 1967'ye kadar süregelen volkanik bir patlamada oluşmuş dünyadaki en genç adalardan biridir. Adaya sadece bilim adamları keşif için kısa süreliğine girmektedir.

6. Oda 39, Kuzey Kore

Oda 39, Kuzey Kore
39 numaralı oda, Kuzey Kore diktatörleri olan Kim ailesinin hanedanı ile ilişkili gizli bir organizasyondur. Bölümün, sahte ve uyuşturucu kaçakçılığı içeren bazı meşru olmayan, ticari girişimlerle birlikte aileyi ve üst düzey parti yetkililerini finanse ettiği düşünülüyor. 

7. Metro 2, Rusya

Metro 2, Rusya
D-6 kod adı tarafından da bilinen Metro 2, Moskova'daki resmi yeraltı sistemine paralel olarak inşa edilmiş gizli bir yeraltı sistemi. Stalin döneminde inşa edilen Metro 2, Kremlin, Genel Kurmay Akademisi, Zheltovsky'nin evi ve Vnukovo-2 Havaalanı gibi önemli hükümet ve idari kurumları birbirine bağladığı iddia ediliyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.