OFPOF

Yaz Bitmeden Yapmadığınıza Pişman Olacağınız 11 Şey

-
1.6b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaz Bitmeden Yapmadığınıza Pişman Olacağınız 11 Şey
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Havların da ısınmasıyla yapılacak aktiviteler çoğaldı. Gelin, yaz bitmeden yapmanız gereken etkinliklere bakalım.

Yaz aylarını tam anlamıyla yaşadığımız şu günlerde vaktinizi doyasıya verimli geçirmek için bir şeyler yapmak istiyor, ancak denize girmek ya da güneşlenmek dışında aklınıza pek de bir şey gelmiyorsa bu başlık tam size göre. Sizlere yaz aylarında yapıldığında en çok keyif veren aktivitelerden bahsedeceğiz.

1. Arkadaşlarınızla Tatil Planlayın

1. Arkadaşlarınızla Tatil Planlayın

Şu hayatta en çok değer verdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte güzel bir tatil planlayın. Hatta bu planı yaz aylarından önce yaparsanız bütçenizi de sarsmamış olursunuz. Bu planı yapmadan önce seyahatin bir kısmının spontane gelişmesine izin verin. Bu bir otostop yolculuğu ya da bir kamp gezintisi olabilir. Yol sizi nereye götürürse burada karşınıza çıkacak her türlü doğa şartlarına hazırlıklı olun. Issız bir adaya düştüğünüzde yanınıza alacağınız o üç eşyayı da yanınızda bulundurmayı unutmayın.

2. Doğayı Keşfedin

2. Doğayı Keşfedin

Bunaltıcı sıcaklardan sizi korumak isteyen doğa ana, size kucaklarını açıyor. Durmayın, koşun! Matınızı, çadırınızı toplayın ve yola çıkın. Eğer bunun için böyle bir imkanınız yoksa bulunduğunuz şehirdeki doğanın güzellikleri, keşfedilmek için sizi bekliyor. Önce buralardan da başlayabilirsiniz. Ancak mutlaka yanınızda kameranızı götürün. Bu eşsiz güzellikleri ölümsüzleştirmek istersiniz değil mi?

3. Konser Takvimi Oluşturun

3. Konser Takvimi Oluşturun

Belki çok iyi bir sanatçı olamasanız da sizin de bir konser takvimin olamaz mı? Elbette olur. İyi bir dinleyici olmanızı sağlayan tüm müzisyenlerin yazın konser takvimlerini takip edin ve bunları not edin. Özellikle açık hava konserleri ya da yaz festivalleri hem tatilinizi güzelleştirecek hem de ruhunuzun gıdasını ağzınıza kadar doldurmuş olacaksınız.

4. Film Listesi Oluşturun

4. Film Listesi Oluşturun

Gerek okul, gerek sınavlar, gerek işler yüzünden tek bir film bile izleyemediğiniz tüm anların acısını çıkarma zamanı geldi. Sezonda bulunan tüm izlemek istediğiniz filmlerin bir listesini oluşturun. Her güne bir film ekleyip, yazın izlenecek filmler listesi oluşturarak, zamanınızın tamamını dolu dolu geçirmiş olacaksınız.

5. Yabancı Dil Öğrenin

5. Yabancı Dil Öğrenin

Yaz aylarında sık sık karşımıza çıkan turistlere "ay dont nov ingliş" demekten bıkmadınız mı? Yazın günde birkaç saatinizi dil öğrenmek için harcarsanız, değil Sultan Ahmet'i, ofsaytı bile İngilizce olarak anlatabilirsiniz. E bunun için gerekli olan bilgi donanımını ise Online İngilizce Kursları’ndan alabilirsiniz. Ya da işi sahada öğrenmek için bir yurtdışı seyahatine de katılabilirsiniz.

6. Kültür Gezisi Yapın

6. Kültür Gezisi Yapın

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme! Siz de bulunduğunuz yerden başlayarak tarihin günümüze kadar uzantılarını keşfedin. Bu şekilde hem bulunduğunuz yerin kıymetini bilin hem de bir kültür mantarı olarak tüm arkadaşlarınıza rehberlik etme fırsatı yakalayın.

7. Yaz Denilince Akla Gelen Tamlamalardan Biri de Elbette "Aşk"

7. Yaz Denilince Akla Gelen Tamlamalardan Biri de Elbette "Aşk"

Birçok kişinin mevsimlik olarak gördüğü, ancak birçok kişi için de güzel bir başlangıç olan yaz aşkı en verimli zamanlara denk geliyor. İsterseniz hayatınızın aşkı olsun, isterseniz yaz aşkı olsun, yukarıda saydığımız aktiviteler için bir partner bulun. Ve onunla birlikte dolu dolu geçen yazın tadını çıkarın. Bu hem sizin için, hem de partneriniz için güzel bir anı olacak.

8. Bisiklet Turu Düzenleyin

8. Bisiklet Turu Düzenleyin

Yakın çevrenizde iki pedal sürecek kadar kuvveti olan herkesi bir bisiklet turu düzenleyerek davet edin. Hem kaslarınızı çalıştıracak hem de sevdiklerinizle eğleneceğiniz bir aktivite olan bisiklet sürmek iyi gelecek. Ve bir bitiş noktası belirleyin. İmkanınız varsa bu bitiş noktası sahil kenarı olsun. Tur bitince buradan denize atlamayı ihmal etmeyin.

9. Kitap Kurdu Olun

9. Kitap Kurdu Olun

İşleriniz yüzünden okumaya vakit bulamadığınız kitapları, yazın okunması gereken kitaplar listesi yaparak önünüze alın. Evinizde ya da bahçenizde bir hamak kurarak bu kitapları keyifli bir şekilde hamağınızda okuyun. Bu en dinlendirici aktivitelerden biri olsa gerek.

10. Parti Düzenleyin

10. Parti Düzenleyin

İmkanınız varsa bahçenizde, yoksa da evinizde çeşitli ışıklandırmalar ve süslemeler yaparak arkadaşlarınızla keyifli bir akşam geçirin. Küçük meyveli el yapımı kokteyller de sizlere eşlik etsin.
 

11. Bol Bol Fotoğraf Çektirin

11. Bol Bol Fotoğraf Çektirin

Sezonda sizleri gri bir fona sürükleyecek ruh halinden kurtulun ve rengarenk fona sahip olan tüm anlarınızı tek tek fotoğraflayın. Ve bu fotoğrafları sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.