OFPOF

Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Olmazsa Olmaz 9 Sırrı

-
8.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Olmazsa Olmaz 9 Sırrı
0 izlenme
Ofpofer
-

Uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olmak bu hayattaki en güzel şeylerin başında geliyor. Peki, uzun ilişkiye sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?

1. Birlikte çok zaman geçirin

Birlikte çok zaman geçirin

Bir ilişkiyi uzun kılmanın en önemli unsuru birlikte olabildiğince çok zaman geçirmektir. Çiftler arasındaki paylaşım ancak böyle artırılır. Kırk yılda bir buluşan, ya da sevgilisinden çok başkalarıyla zaman geçiren çiftlerin ilişkisi ne yazık ki kısa sürmeye mahkumdur.

2. Her zaman açık olun

Her zaman açık olun

Çiftlerin birbirine karşı açık olduğu ilişkiler, bir başka deyişle dürüstlüğün asla kaybolmadığı ilişkiler, güven ve huzur dolu ilişkilerdir. Kişiler birbirine güven duyuyorsa ve huzur veriyorsa, zaten o ilişki mutlaka uzun soluklu olacaktır.

3. Sevgi ve saygı bir arada olmalı

Sevgi ve saygı bir arada olmalı

Sevmediğiniz biriyle uzun süre birlikte olamazsınız. Saygı duymadığınız birini de sevemezsiniz. Bunun ikisinin mutlaka bir arada olması gerekiyor. Saygıdan kastımız da kişinin tüm özelliklerine duyulan saygıdır. Değiştirmeye çalışmamalısınız.

4. Sorunlarınızı paylaşın

Sorunlarınızı paylaşın

İlişkide taraflardan biri içine kapanıyorsa, sorunlarını anlatmıyorsa, çözüm yolları için sevgilisinden yardım istemiyorsa bir şeyler eksik demektir, o ilişki tam olmamıştır. Uzun süreli ilişkilerde çiftler iyi günde de kötü günde de birliktedir.

5. Aşkı canlı tutun

Aşkı canlı tutun

Evet, aşkın hormonal dönemi bittikten sonra çiftler bocalar. Ama bunu 'aşkla dolu sevgi’ye çevirebilenlerin ilişkisi kalıcı olur. Bunun için de aşkı canlı tutmak, tazelemek gerekir. Sürprizler, romantik yemekler, tatil kaçamakları bunun içindir.

6. Tartışmalarınızı büyütmeyin

Tartışmalarınızı büyütmeyin

Elbette tartışacaksınız, elbette çatışma noktalarınız olacak. Ama her tartışmadan sonra ilişkiyi ayrılık noktasına getiriyorsanız vah halinize. Birbirinizi kırmadan meseleleri tartışmalısınız. Tartışmada kullandığınız sözcükleri özenle seçmelisiniz.

7. Asla kırıcı olmayın

Asla kırıcı olmayın

Seven insanın en büyük özelliği, sevdiği kişiyi üzmemek, kırmamaktır. Yani bu sizin sevginizin hangi derecede olduğunu gösterir. Birbirini sürekli kıran çiftlerin uzun bir ilişki yaşamasına imkan yoktur. Çünkü ilişki içten içe çökmeye mahkumdur.

8. Ayrılmayı düşünmeyin

Ayrılmayı düşünmeyin

Her kavgadan sonra ‘bitti bu iş’ diyerek noktayı koyuyorsanız, ilişkiniz çoktan bitti de haberiniz yok. Ayrılık önemlidir ve bir ilişkide bir kez konuşulmalıdır. Bu kadar çok ayrılıp barışmak ilişkiyi yıpratır ve mutlaka bitme noktasına getirir.

9. Cinselliği ihmal etmeyin

Cinselliği ihmal etmeyin

Aşkın en iyi aktarımı cinselliktir. Cinselliği bir kenara atıp ‘olsa da olur olmasa da’ noktasındaysanız, bu tatminsizlik eninde sonunda ilişkinize yansıyacaktır. Cinsel uyumu sağlamanın en iyi yolu da bu konuda açık açık konuşmaktan geçer.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.