OFPOF

Türkiye'nin Yerli Savunma Teknolojisine Ait 7 Aracı

-
802
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkiye'nin Yerli Savunma Teknolojisine Ait 7 Aracı
0 izlenme
Ofpofer
-

Türkiye ezelden beridir askeri harcamalarının çoğunu dış devletlere bağımlı olarak gerçekleşmiştir. Son zamanlarda bu algı yok olmuştur.

1. MİLGEM Korveti

MİLGEM Korveti

Milgem korveti, Milli ve Gemi Kelimelerinin kısaltılmış ismi olarak karşımıza çıkıyor. Tamamı ile türk tersanelerinde üretilmiş yerli silah ve yazılımla deniz kuvvetlerimizin denizler üzerindeki gücünü arttırmaya yönelik başarıları devam etmektedir.

2. T-129 Atak Helikopteri

T-129 Atak Helikopteri

Atak helikopterleri %90'na varan yerlilik oranı ile Türkiye'de üretimi ve silah entegreleri, yerli yazılım ile desteklenmektedir. Ayrıca diğer taarruz helikopterlerine nazaran daha agresif ve manevra kabiliyeti sayesinde TSK'ya büyük başarılar kazandırmaktadır.

3. Anka

Anka

türk mühendislerin bir diğer harikası Anka; insansız hava aracı sınıfında en iyisi olmayı hedefleyen yerli silah ve yazılımla, ileri görüş termal kamera ve daha birçok alanda donatılmış savaş uçaklarının yerini almayı hedefleyen gözcü konumundaki eşsiz bir araçtır.

4. Hürkuş

Hürkuş

Türkiye'nin temel eğitim, başlangıç uçağı adı altında yapımına başlanan ve eğitim uçağı ihtiyacını karşılamak için üretilen ve ileri zamanlardada geliştirilmesi öngörülmektedir.

5. Altay Tankı

Altay Tankı

Altay Tankı Türkiye'nin geliştirdiği yeni nesil ana muharebe tankıdır. Tamamı yerli olması itibari ile Kara kuvvetlerimizin operasyonlarında büyük bir paya sahiptir.

6. MPT 76 Milli Piyade Tüfeği

MPT 76 Milli Piyade Tüfeği

Ordumuzun silah ithalatını azaltmak, zor koşullar altında ülkemizin coğrafi koşullarına ayak uydurmayı amaçlayan tamamı milli olarak dizayn edilen piyade tüfeğidir.

7. Otokar Kobra

Otokar Kobra

türk Silahlı Kuvvetlerinin zırhlı personel taşıyıcı görevini üstlenen yeni nesil bir araçtır. Sadece taşıma görevi ile kalmayıp etkin bir saldırı aracı olarak da hizmet vermektedir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.