OFPOF

Teknoloji Devi Japonya Hakkında Muhtemelen ilk Kez Duyacağınız 12 İlginç Bilgi

-
3.5b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Teknoloji Devi Japonya Hakkında Muhtemelen ilk Kez Duyacağınız 12 İlginç Bilgi
0 izlenme
-

Japonya'yı sadece teknolojiden ve animelerden ibaret sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz...

127 milyonluk nüfusa sahip bir ada ülkesi Japonya. Doğu Asya’daki bu ülkeyi çoğunlukla gelişmişlikleri ile biliyoruz. Fakat onlar sadece teknolojiden ibaret değiller. Kültürel olarak çok farklı olduğu gibi çoğumuzun bilmediği çok ilginç özelliklere de sahip. Mesela metrolara insanları sığdırmak için ittiren görevlileri olduğunu biliyor muydunuz? İşte size Japonya’nın ve Japonların 10 ilginç özelliği...

1. Bir garip meslek “Oshiya” lar

Bir garip meslek “Oshiya” lar

Evet Japonya’da profesyonel bir meslek olarak kabul gören ve “Oshiya” adı verilen bu görevliler metroların yoğun olarak kullanıldığı sabah ve akşam saatlerinde insanları metroya sığdırabilmek için itiyorlar. Yani asıl görevleri metroda en ufak bir boşluk kalmamasını sağlamak.

2. Yoksa siz hala 70’e razı mısınız?

Yoksa siz hala 70’e razı mısınız?

Bu enteresan ülkede 100 yaş üzeri insanların sayısı her yıl bir önceki yıla göre daha fazla oluyor. dünya sağlık Örgütü’nün raporlarında Japon kadınlar, en uzun yaşayan kadınlar olarak gösteriliyor. Erkekleri de çok farklı değil. Bunun sebebi ise bolca taze sebze ve balık yemelerinin yanı sıra çok çalışıyor olmalarına rağmen, dinlenirken bulundukları anın tadını çıkartma felsefeleri olarak düşünülüyor.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.