OFPOF

Tarihin Karanlık Sayfaları: Kaybolmuş ve Bulunamamış 8 İnsan

-
2.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarihin Karanlık Sayfaları: Kaybolmuş ve Bulunamamış 8 İnsan
0 izlenme
Ofpofer
-

Dünya tarihine adını kaybolup arkasında sırlarla dolu birçok neden bırakan insanlar olarak yazmış 8 kayıp insan

1. Lionel Crabb

Lionel Crabb

Lionel "Buster" Crabb II. dünya Savaşı'nda Kraliyet Donanması'nda görev yapıyordu. Daha sonra, 1956'da MI6 tarafından bir Sovyet kruvazörü keşiflerine yardımcı olmak için kendilerini görevlendirdiler. Suya daldığında, tamamen kayboldu. Bir süre sonra, bir ceset tüplü takma giyen kafa ya da elleri olmadan karaya çıktı. Ancak o kişinin Crabb olmadığı teşhis edildi. Crabb halen bulunmuş değil.

2. Charles Kingsford Smith

Charles Kingsford Smith
Avustralya'nın başarılı pilotları arasında gösterilirdi. 1935 yılında Londra'dan Avustralya'ya dönerken, Myanmar yakınlarında düştü. Uçağın iniş takımını keşfettiler, ancak başka enkaz veya pilotun cesedi bulunamadı.

3. Henry Hudson

Henry Hudson
Henry Hudson, Kuzey amerika'nın en cesur kaşifi idi. Asya'ya Kuzeyden bir geçit bulmak için işe alındı, ancak bir daha asla bulamadı. Araştırmaları sırasında Kanada'nın vahşi doğasında kaybolduğu düşünülüyor.

4. Sigizmund Levanevsky

Sigizmund Levanevsky
1937'de Moskova yeni bir bombardıman uçağının lansmanını kutlamak için bir etkinlik düzenliyordu. Rus pilot Sigizmund Levanevsky, kokpite girdi, motoru ateşledi ve insanların izlemekten zevk aldı. Doğudan Alaska'ya doğru uçtu ve bir daha asla görülemedi. Bazıları, Alaskan kıyılarında çöktüğünü düşünse de, enkaz bulunamadı.

5. Jim Sullivan

Jim Sullivan
Kaliforniya Malibu'da yerel bir müzisyen olan Jim Sullivan, U.F.O adlı albümünü yayınladı. Albümün ünlenmesinden sonra bazı kayıt yapımcıları Nashville'de onunla birlikte yeni bir albüm yapmak istedi. Gitarını cebinde 120 dolarla alıp kamyonetine bindi, eşi ve oğlunu geride bırakarak Nashville'e doğru yola çıktı. Ancak Jim gelmemişti, kamyon New Mexico çölünde içi boş halde bulundu. 

6. Forrest Schab

Forrest Schab
Sahne ismi DY olan Kanadalı rapçi Forrest Schab, CP Records ile sözleşme imzalamış ve albümündeki şarkılardan birine klip çekmek için Meksika'ya gitmeye karar verdi. Ancak sanatçı bir daha bulunamadı.
 

7. John Ruffo

John Ruffo
Güçlü bir işadamı olan John Ruffo birçok ABD bankasını 350 milyon dolar dolandırdı. Mahkûm edildi ve 220 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra ortadan kayboldu. 1998 yılından beri aranan dolandırıcı hala bulunamadı.

8. Glenn Miller

Glenn Miller
30'lu ve 40'lı yılların Big Band müzik simgesi olan Glenn Miller, İkinci dünya Savaşı'ndaki Birleşik Devletler savaşına katılmadan önce bir müzik devrimine öncülük ediyor. Kötü hava koşullarına rağmen Paris'te grubuyla konser vermek için uçağa bindi. O uçak Paris'e inmedi ve Miller o günden sonra bir daha hiç görülmedi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.