OFPOF

Su Altında Bulunmuş Dudak Uçuklatan 7 Şaşırtıcı Şey

-
4.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Su Altında Bulunmuş Dudak Uçuklatan 7 Şaşırtıcı Şey
0 izlenme
Ofpofer
-

Suların altında gizemli bir dünya yattığını kanıtlayan şu ana kadar bulunmuş ilginç şeyler.

1. Sualtı keşfedilen Apollo 11 motorları

Sualtı keşfedilen Apollo 11 motorları

Satürn V görevinde Neil Armstrong ve ekibini taşıyan Apollo 11 roketini uzaya fırlatan motorlar, Florida kıyılarındaki okyanus yüzeyinin dibinde bulundu. 

2. Kayıp Mahabalipuram Tapınakları

Kayıp Mahabalipuram Tapınakları

2005 yılında Hindistan kıyılarındaki bir tsunami, Lost Mahabalipuram Tapınaklarının bir parçası olduğuna inanılan antik bir eserin eserlerini ortaya çıkarmıştır. Yapı ve eserlerin, seller yüzünden gelişen bir liman şehrinin parçası olduğuna inanılıyor.

3. Silfra Crack

Silfra Crack

Silfra Crack, Kuzey amerika ve Avrasya kıtasının plakalarının buluştuğu yerdeydi ve yılda 2 cm'lik bir aralıklarla ayrılıyorlardı. Silfra Crack'da tüplü dalış yaparsanız, kelimenin tam anlamıyla iki kıta arasında gezinirsiniz. Aşağıdaki su da soğuk hava sıcaklıkları ve yer altı lavlarından dolayı kristal berraklığındadır.

4. Loki Kalesi

Loki Kalesi

Loki Kalesi olarak bilinen hidrotermal havalandırma sistemi yakınlarında bilim adamları, dünya'yı dolduran tek hücreli organizmalar ile 2 milyar yıl önce ortaya çıkmış karmaşık hücresel yaşam arasında kayıp bir bağlantı keşfetti. Mikroorganizmaları Lokiarchaeota olarak adlandırdılar.

5. Karadeniz Sualtı Nehri

Karadeniz Sualtı Nehri

bilim adamları, Karadeniz'de 115 feet derinlikte bir nehir keşfetti ve nehrin büyük su kütlelerinde var olduğuna dair bulgular ortaya çıkardı. Karada bulunursa, içinden akan su miktarı ile dünyanın en büyük 6. nehri kabul edilecek.

6. Mariana Çukuru

Mariana Çukuru

Mariana Çukuru, dünya üzerinde bilinen en derin noktadır. Büyük Okyanus'ta, Guam Adası'nın güney batısında, Japonya ve Endonezya arasında, iki ülkeye de aşağı yukarı eşit uzaklıkta yer alır. 23 Mart 1875'te HMS Challenger tarafından keşfedildi.

7. Uluburun Batığı

Uluburun Batığı

Giresun'da yer alan Uluburun sahilinde keşfedilen 3.300 eski batık, Geç Tunç Çağı'nın en zengin ve en büyük eserlerinin keşfedildiği ve bulunduğu en eski gemi enkazlarından biridir. Zamanın en değerli öğelerinden biri, Mısır Kraliçesi Nefertiti'nin altın mührü bulunan batıklar arasında ortaya çıkmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.