OFPOF

Sevimli Göründüklerine Aldanmayın! Ölmenize Sebep Olabilecek 8 Şirin Hayvan

-
3.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sevimli Göründüklerine Aldanmayın! Ölmenize Sebep Olabilecek 8 Şirin Hayvan
0 izlenme
Ofpofer
-

Sevimli görünen hayvanların gerçekten bize zarar verebileceğini hayal bile edemeyiz. Gelin sevimli ama tehlikeli olan hayvanları öğrenelim.

1. Panda

Panda

Tabii ki hepimiz bu sevimli hayvana bayılıyoruz. Çok masum ve çaresiz görünüyorlar ki, barış ve nezaket sembolü haline geldiler. Bununla birlikte, bir pandaya bulaşmamanız iyi olur. Yanlışlıkla topraklarından geçerseniz veya tehlike duyarsa, bir panda ciddi zarar verebilir.

2. Pars foku

Pars foku

Bu foklar çok şirin görünüyor ve biz onlardan herhangi bir zarar gelmesini kesinlikle beklemiyoruz. Bununla birlikte, araştırmacılara saldırdıkları bilinen durumlar vardır ve oldukça agresif davranış gösterebilirler. En sevdikleri yemeklerden biri penguenlerdir. Bir pars foku ile yüzmek istediğinizde bu bilgiyi aklınızda tutun.

3. Kuğu

Kuğu

Kuğular, romantik hayal gücünün önemli bir bölümünü oluşturuyor. Onları gerçek sevgiyle ilişkilendirdik, fakat sevginin can yakıcı olduğunu bilmiyor muydunuz? Bu yaratıklar size gerçekten zarar verebilir. Eğer bir tehdit hissederlerse, kendilerini korumak için elinden geleni yapacaklardır. Bu yüzden lütfen onları tatsız bir şeyle beslemeye çalışmayın.

4. Karıncayiyen

Karıncayiyen

Oldukça alçakgönüllü ve zararsız görünüyorlar. Çünkü "dişleri bile yok. Böyle bir hayvan nasil bir insana zarar verebilir?" diye düşünüyoruz. Ancak lütfen pençelerine dikkat edin. Çoğunlukla bunları yiyecek kazmak için kullanıyor, ancak kendilerini savunmak için pençelerini kullanmakta tereddüt etmeyeceklerdir.

5. Fil

Fil

En büyük ve en güçlü hayvanlardan biri olmasına rağmen filleri saf ve naif canlılar olarak görüyoruz ve dürüst olmak gerekirse, insanlık onlara oldukça samimi bir yaklaşımla davranıyor. Belki de bu yüzden, son yıllarda fillerle ilgili ölümcül kazalarla karşılaştık.

6. Zehirli ok kurbağası

Zehirli ok kurbağası

Normal bir kurbağaya göre şaşırtıcı derecede güzel ve şirin görünüyorlar, ancak bu görünüş aldatıcı bir durum. Birkaç çeşit renkte zehirli kurbağa vardır ve toksisite seviyesi değişir. En tehlikeli olan altındır. Dokunduğu 10 yetişkini kolayca öldürebilir.

7. Yunus

Yunus

Bu bilgi sizi gerçekten şok edebilir, ancak gerçeği görmeliyiz. İnsanlarla birlikte, doğal sebepleri olmadan öldürebilen tek tür şişe yunusudur. Yunusların kesinlikle yüksek bir zekası vardır ve maalesef bazen çok zararsız oldukları düşünülmektedir. Tıpkı insanlar gibi.

8. Yavaş Loris

Yavaş Loris

Şu tatlı gözlere bakın, ölümcül bir şey hayal edebiliyor musunuz? Peki, belki de öncelikle bunun dünyadaki en zehirli memeli olduğu bilmeniz gerekir. Kazara sizi ısırırsa, anafilaktik şok ve gerçekten tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz. bilim adamları bir lorisin, bir kobrayı taklit ettiğini ortaya koyuyor. Kulağa korkunç geliyor değil mi?


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.