OFPOF

Sert Karakterlerinin İçinde Gizli Yumuşak Yönleri Olduğunu da Bilmediğiniz 8 Diktatör

-
1.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sert Karakterlerinin İçinde Gizli Yumuşak Yönleri Olduğunu da Bilmediğiniz 8 Diktatör
0 izlenme
-

Tarihteki her insan en çarpıcı özellikleri ve yaptıklarıyla hatırlanır. Ancak, onlar hakkında bilmediğimiz şeyler de vardır.

Her şeyden önce, ne bu insanların şeytani eylemlerini savunuyoruz, ne de yumuşak taraflarının diğer eylemlerini telafi etmek için yeterli olduğunu söylüyoruz.  Fakat insanların sıklıkla siyah-beyaz şeylere baktıkları bir dünyada, saf kötülüğün aslında insanlarda varolmadığını hatırlatmaya değer.

1. Saddam Hüseyin

Saddam Hüseyin

Saddam Hüseyin, Irak'ta, on yıllarca sürdürdüğü acımasız tutumuyla bilinir. Tüm ülkeyi bir polis devletine çevirdi ve onun hakkında şaka yapan ya da onu eleştiren herkes cezalandırıldı. Saddam Hüseyin'in, yumuşak bir yönü de vardı. ​Onu hayatta tutmakla görevli hemşiresi, diktatörün talimatıyla, kuşları beslemek için ekmek kabuklarını bir kaba koyar yakınlarında mutlaka su bulundururdu.

2. Muammer Kaddafi

Muammer Kaddafi

Kaddafi, karısı, sekiz öz çocuğu ve evlatlık iki çocuğu tarafından çok sevildi. Yakın çevresine karşı son derece kibar ve nazik olduğu söylenir.

3. Pol Pot

Pol Pot

Pol Pot, Kamboçya'yı meydana getiren yedi milyon insanın kabaca dört milyonunu öldüren kişi olarak bilinir. İnsanları aç bırakarak, hastalık bulaştırarak ve işkence ederek öldürdü. Terör saltanatı öncesinde Pol Pot, bir üniversitede ders vermiş ve öğrencileri tarafından çok nazik bir insan olarak sevilmiştir.

4. Francisco Franco

Francisco Franco

Francisco Franco, İspanya'da son derece vahşi bir diktatördü. ​Franco'nun yüz binlerce insanını öldürdüğüne inanılıyor. Ölümünden sonra bir amatör için çok iyi sayılabilecek bir çok resmi ortaya çıkarıldı. sanat okuluna devam etseymiş dedirten bir başka diktatör.

5. Robert Mugabe

Robert Mugabe

Zimbabve ve Afrika'nın çoğu, beyazların sömürge yönetimi altındaydı. ​Mugabe, bu zulmü sona erdirmeye çalıştı. Asıl sorun, hedefine ulaşmak için başvurduğu yoldu. Beyaz toprak sahiplerini topraklarından uzaklaştırdı, tarımda kitlesel yıkım yarattı ve en azından dolaylı olarak her yıl on binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Kurtuluş planlarına uymayanların, açlıktan ötürü ölmesini tercih edeceğini, çünkü ülkenin bunlara ihtiyacı olmadığını söyledi.

Bir zamanlar Mugabe'nin düşmanı olan David Coltart, geçmişteki farklılıklarına ve Mugabe'nin kendisine düşman olarak bakmasına rağmen, onun insani yönlerini de gördüğünü söyledi. Kızı yaralandığında Coltart'a gereken tüm yardımları yaptığını da sözlerine ekliyor.

6. Augusto Pinochet

Augusto Pinochet

Augusto Pinochet yaklaşık yirmi yıldır Şili'nin diktatörü idi ve o sırada binlerce kişiyi öldürdü ve işkence yaptı. Ancak, sudan ve tiyarodaki hareket eden resimlerden korkan biriydi.

7. Mao Tse-tung

Mao Tse-tung

Mao Tse-tung, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurucusu. Birçok yönden, ülke bugün olduğu kadar iyi bir durumda olmayacaktı, ama Çin'deki düzeni gerçekleştirme yöntemi son derece acımasızdı. Mao Tse-tung da şair ruhuna sahip bir diğer diktatör olarak tarihe geçti.

8. Adolf Hitler

Adolf Hitler

Tartışmasız modern tarihin en şeytani adamıdır kendisi. Kadınlara karşı son derece centilmen olduğu söyleniyor. Ayrıca sanat okuluna gitmeye karar vermişse de kabul edilmemişti. Amatör bir ressamdır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.