OFPOF

Mutluluğa Giden Yolun 7 Anahtar Kuralı

-
649
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutluluğa Giden Yolun 7 Anahtar Kuralı
0 izlenme
Ofpofer
-

İnsan psikolojisi farklılıklar gösterse de, hemen hemen hepimiz benzer tepkileri göstermekteyiz.

Yaptığımız hatalar bazen içinden çıkılması zor bir hale dönüşebilir. Bu insanın kendi kendini yıpratma politikasıdır. Size vereceğimiz bilgiler ışığında hareket etmeyi başarabilirseniz şayet, dünyanın en mutlu insanı olmayı başardınız demektir.

1. Sorunlarınızı umursamayın

Sorunlarınızı umursamayın

Sorunlar sizin umursadığınız kadar büyür ve sorun olarak kalmaya devam eder. Unutmayın ki kendi sorunlarınızı sadece kendiniz seçersiniz. Bunu yapmaktan vazgeçerseniz daha kolay çözülecektir. Unutmayın ölümden başka her şeyin bir çaresi vardır.

2. Sinirlendiğiniz anlarda mutlaka açık havaya çıkın

Sinirlendiğiniz anlarda mutlaka açık havaya çıkın

Gözlerinizi kapatın ve kollarınızı yanlara dogru olabildiğince açın. Derin derin nefesler alın. Bu nefesler kaslarınızın gevşemesine yardım edecektir. Sinirlenmiş birini sakinleştirmek istiyorsanız, önce seri ve hızlı daha sonra yavaşlayarak tane tane konuştuğunuz zaman bilinki karşı tarafın bilinçaltı mesajı alacak ve sakinleşmeye başlayacaktır.

3. Kendinize hedefler belirleyin

Kendinize hedefler belirleyin

Ama bunu hırsa dönüştürmeden yapın. Hırs insanı olduğundan fazla yıpratır ve yorar. Bir şeyi başarabilirsiniz belki ama hayatınızdaki birçok şeyi de kaçırırsınız. Dengede tutun.

4. Aşk acısı çekiyorsanız eğer bunun nedeni aşk acısı değildir

Aşk acısı çekiyorsanız eğer bunun nedeni aşk acısı değildir

Beyniniz ve kalbinizin çeliştiği noktada karar vermek zordur. Ama şunu da unutmayın hayatımız boyunca birçok kez aşık olmuşuzdur. Önce bunu algılayın. Her biten aşk acı verdi ama yeniden aşık olabildik de değil mi? Üstelik bilinçaltımız sadece mutlu olduğunuz anları hatırlatarak size oyunlar oynar ve bu mutluluğu kaybettiğini düşündüğü için siz aşk acısı çekersiniz.

5. Hayır demeyi öğrenin

Hayır demeyi öğrenin

Bu bir altın kuraldır. Anlatmak istediğimiz şeyi bencillikle karıştırmayın sadece. İstemediğiniz bir şeye sırf başkasını kıramamak adına evet diyerek kendinizi ezdirmeyin. Çünkü zamanla artık göreviniz ve yapmak zorunda olduğunuz şeyler olarak karşınıza çıkacaklar. Ve hiçbir zaman değeriniz bilinmeyecek bunu unutmayın.

6. Özel sırlarınızı kimseyle paylaşmayın

Özel sırlarınızı kimseyle paylaşmayın

Unutmayın iki kişinin bildiği sır değildir. Gün gelir başka ağızlardan da duyabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız kimseye gereğinden fazla güvenmeyin.

7. Sosyal ağlara bağımlı olmayın

Sosyal ağlara bağımlı olmayın

Hayatı asla ertelemeyin. Sosyal medyada mutlu pozlar veren birçok kişi mutsuz ve yalnız aslında. Arkadaş ve ailenizi asla ihmal etmeyin. Keşkelere yer değil yol verin. Sevdiklerinize mutlaka zaman ayırın.

Mutluluk zor veya ulaşılması güç değildir. Sadece kendinize şans verin. Göreceksiniz ki her şey daha da güzel olacak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.