OFPOF

İnsanoğlunun, Devasa Boyutlarına Aldırmadan Terk Ettiği 7 Yer ve Şey

-
4.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İnsanoğlunun, Devasa Boyutlarına Aldırmadan Terk Ettiği 7 Yer ve Şey
0 izlenme
-

Dünya üzerinde terk edilmiş birçok yer bulunmakta. Bunlardan en çok dikkat çeken 7 tanesi işte burada!

Dünyada çeşitli sebeplerle çürümeye terk edilmiş yerler vardır. Birçok terk edilmiş yerin de hangi sebeple terk edildiği bilinmemektedir. 

1. Hiç kimsenin oturmadığı Mike Tyson'un evi

Hiç kimsenin oturmadığı Mike Tyson'un evi

Dünyanın en büyük boksörleri arasında yer alan Mike Tyson, 1980 yılında kariyerine yakışır ultra lüks bir ev satın almıştır. 12 yıl boyunca bu evde yaşayan Mike Tyson, 1992 yılında hakkında çıkan tecavüz suçlamaları nedeni ile 6 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Mike Tyson, yaşanan bu hadise sonunda evini satılığa çıkartmak zorunda kalmıştır. Bu ev, yeni sahibi tarafından 1.3 milyon dolara satın alınmıştır ancak yeni sahibi tarafından hiç kullanılmamıştır. Bir süre sonunda FBI, evin yeni sahibini kara para aklama suçundan izlemeye almıştır. Bunun üzerine de bu eve el konulmuştur. 2010 yılında tekrar satışa çıkartılan ev, 600 bin dolara başka bir iş adamına satılmıştır. Fakat yeni ev sahibi de evde tek bir gün bile geçirmemiştir. 2014 yılında ise ev, bir kiliseye devredilmiştir lakin kilise tarafından da hiç kullanılmamıştır. Şuan da bu ev, kendi kaderine terk edilmiş durumdadır.

2. Çürümeye terk edilen lüks otomobiller

Çürümeye terk edilen lüks otomobiller

Dubai, çok sayıda lüks ve pahalı otellerin bulunduğu bir şehirdir. Bu şehirde, diğer şehirlerde olduğu gibi otomobillerin vergilerini ödememek büyük bir suç olarak geçmektedir. Ancak Dubai'de birçok zengin otomobil vergilerini ödememek için lüks ve pahalı araçlarını araba mezarlıklarında bırakmaktadırlar. Bu şekilde vergi ödemekten kaçtıklarını düşünen Dubaililer, lüks marka otomobillerini araba mezarlıklarında çürümeye terk ediyorlar. Çoğu insanın resmine ve videolarına bakarak hayal kurduğu bu araçlar, dünyanın bir yerinde çürümeye terk edilmişlerdir.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.