OFPOF

İnsanlığı Değiştirebilmesi Mümkün Olmasına Rağmen Önü Kesilmiş 7 Büyük Buluş

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İnsanlığı Değiştirebilmesi Mümkün Olmasına Rağmen Önü Kesilmiş 7 Büyük Buluş
0 izlenme
Ofpofer
-

Muhtemelen asla göremeyeceğimiz hayat değiştirecek icatlar ardındaki komploları burada bulabilirsiniz.

Özellikle internet üzerinden farkına vardığımız veya hayatımıza bir şekilde girip yaşantımızı kolaylaştıran birçok icatla karşılaşmışsınızdır şimdiye dek değil mi? Birçoğu pek çok alanda işinize yarayıp, günlük hayatınızda yer bile edinmiştir hatta.

Nitekim bu tür icatlarda da öncelikli hedef bu değil midir? Peki sizce her zaman durumlar böyle mi dersiniz?

7. Bulut Artırıcı

Bulut Artırıcı

Maine eyaletindeki yabanmersini hasatını etkileyen kuraklığın farkında olan bir bilim adamı olan Wilhelm Reich, o zamandan beri "The Cloudbuster" olarak anılan bir buluş yarattı.

Bilim kurgu yazısına çok fazla benziyor mu? Bu makineyle ilk denemeyi kapsayan Bangor Daily News'e göre, çevresinde herhangi bir yağış ihtimali bulunamadı. Reich makineyi kurup çalıştırdıktan saatler sonra fırtına bulutları oluştu ve yağmur yağdı.

Sanki Reich'ın teknolojisi, araştırması kapatıldı ve çalışma ve prototipleri ele geçirildi. Hükümet içindeki bazı kurumları tehdit etti. Cloudbuster makinesinin ikinci bir testi yapılmamıştır.

6. Ev Tipi Nükleer Enerji

Ev Tipi Nükleer Enerji

Nükleer enerji, dünyanın dört bir yanındaki mahallelere büyük miktarda güç getirmek için oldukça tartışılan bir araçtı. Nükleer gücün küçük bir bölümünü kullanma kabiliyeti ile tüm toplulukların, sözde sınırsız bir süre elektrik sağlayabiliyordu.

Bu teknoloji, pazarlanabilir bir üretim aşamasına ulaşmanın eşiğindeyken, yatırımcılar aniden ilgisini kaybetti ve teknoloji, bazı blok ofislerinin köşelerinde kayboldu.

5. Tam Elektrikli Araba

Tam Elektrikli Araba

1990'ların sonlarında GM, tamamen elektrikli bir aracı serbest bırakan ve pazarlayan ilk kişi oldu. Halen varolan yüksek hacimli hibrid araçlarla bu etkileyici görünmese de, bu araç kendi türünün ilk örneğiydi.

Sadece elektrik enerjisi ile çalışabilen gaz motorlarını birleştirmede günümüzün daha liberal yaklaşımı olsa bile, GM EV1'in aşırı derecede başarılı olması amaçlanmamıştı.

Ancak, o zamanki raporlara göre, GM, müşterilerin pil gücünden memnun olmadığını ve orada daha gelişmiş benzinle çalışan seçenekler yerine tüm araç hurdalarını atmaya karar verdiklerini söyledi. GM'in elektrikle çalışan araçların büyük bir kısmını satmış olmasına rağmen, planlarını atma konusundaki gerçek nedeni büyük petrol şirketlerinden gelen ağır baskıydı.

4. Kenevirden Biyoyakıt

Kenevirden Biyoyakıt

Kenevir daima gerçek yararlarını anlamayanlarla kötü bir üne kavuşmuş durumda. Bu güçlü bitkiden bol miktarda etanol çıkardığınızda, gerçek değeri gösterir.

Elbette, kenevirin esrar ile ilişkili olduğu inancıyla, etanolün önde gelen kaynağı şu anda mısır. Bununla birlikte, kenevir bitkisi mısırdan daha fazla etanol üretebilir ve bu süreçte çevreye çok daha az zararlıdır.

3. Ogle Carburetor

Ogle Carburetor

Herkes dolum başına daha fazla kilometre almak istiyor ve daha yeni hibrid otomobillerin bazıları daha az gaz ile daha yüksek menzilli bir iş başardı.

1970'lerde, bu mucit, benzeri görülmemiş yeni bir karbüratör türünü yarattı. Bugün olduğu gibi gaz ve petrol şirketlerinin de pazarda tekelleri vardı. Ogle'ın karbüratörü test edilmiş ve litre başına (113 mpg) 48 kilometreye kadar çıktığı gösterilmiş olsa da, icadı asla ticari olarak üretilmemiştir.

Devrim niteliğindeki bileşen, benzini bir buhar bulutuna basınç uygulayarak çalıştı, ardından bu ateşli odaya enjekte edildi. Lisanslama engelleri ve engeller, karbüratörün asla araçlarda kullanılmak üzere kitlesel olarak üretilmemesini sağladı ve Ogle tasarım bilgileriyle öldü.

2. Rife Cihazı

Rife Cihazı

1934'te Royal Rife kanseri patlatacak bir makine yarattı. O sırada kanser hala bir virüs olarak kabul edildi. Böylece Rife, spesifik bulaşmış hücreleri hedefleyecek ve onları yok edecek bir lazer ışını demeti yarattı.

1. Su ile Calışan Araba

Su ile Calışan Araba

Kulağa hoş gelebilecek kadarıyla, suyun üstünde çalışabilen araçlar için onlarca çalışma prototipi var. Elbette, bunlardan hiçbirinin dünyanın dört bir yanındaki otomobil üreticilerinin elinde olduğunu görmüyorsunuzdur.

Bu arabalardan en çok belgelenen biri, Stan Meyer'in yarattığı bir arabadır. Bu etkileyici buluş litre başına 43 kilometre (100 mpg) su elde etti. Mayer'in arkadaşları patenti satmak ve su otomobilleri üzerine araştırmalarını bitirmek için büyük bir baskı altında olduğunu söylemişler ve Mayer öldürüldü.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.