OFPOF

Görüntüsüyle Aşık Edip, Fiyatıyla El Yakan Dünyanın En Pahalı 7 Arabası

-
946
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Görüntüsüyle Aşık Edip, Fiyatıyla El Yakan Dünyanın En Pahalı 7 Arabası
0 izlenme
Ofpofer
-

Dünyanın en pahalı arabaları hayallerimizin bile ötesinde sınırları zorlar adeta. Kim istemez ki bu arabalardan birine sahip olmayı? Fakat ya fiyatları?

Hayallerimizin sınırlarını zorlayan dünyanın en pahalı ve en müthiş arabalarına birlikte göz atalım istedik. Hayallerinizi zorlamaya ne dersiniz? Belki bir gün...

1. Bugatti Veyron Super Sport - Enlerin Eni

Bugatti Veyron Super Sport - Enlerin Eni

Bu pahalı super star otomobilin fiyatı: 6 Milyon $. Dünyanın en pahalı otomobilleri sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Veyron'da 407 km/s hıza rahatlıkla ulaşabilme kapasitesi mevcut. Super Sport versiyonu ise 431 km/s hıza ulaşarak Guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı. Satılan Bugatti Veyron Super Sport’lar ise 415 km/s hız sınırlayıcıya sahipler. 100 hp güce sahip bir araç olması dışında mükemmelliği temsil ediyor. Asalet ve endamıyla sınırlı sayıda üretildi.

2. Koenigsegg Agera

Koenigsegg Agera

Koenigsegg Agera Fiyatı: 1.5 Milyon $ olarak el yakan otomobiller sıralamasında ikinci sırayı alıyor. Dünyanın en hızlı otomobilleri sıralamasında da ikici sırada yer alıyor. Karbon fiber ve alüminyum gövdesi olması oldukça hafif bir otomobil olma özelliği taşıyor. Koenigsegg Agera’nın 910 hp güç üreten motoru aracı 100 km/s hıza ulaşması saniyeler alıyor. Hayallerimizi jet hızıyla geçmeyi başardı bile.

3. Maybach Landaulet

Maybach Landaulet

Maybach Landaulet 1.405 Milyon $ civarında fiyatı ile yeni sahiplerini bulmaya başladı. İlk olarak 008 Detroit Motor Show’da görücüye çıkan Maybach Landaulet, sınıfı geçti. Arka kısmı açılabilen araç, çift turbolu V1 motora ve limuzini aratmayacak derecede lükse sahip. 

4. Pagani Zonda C9

Pagani Zonda C9

Pagani Zonda C9 fiyatı 1.3 Milyon $ civarında henüz görücüye çıkmayan kızıl ötesi bir araba. Dünyada sadece 40 adet uretilmesi düşünülen yüksek güçlü bu otomobil performansı ile yüreğimizi hoplatmayı başardı bile. Dört gözle üretimini bekliyoruz.

5. Ferrari F70

Ferrari F70

Ferrari F70 fiyatı 870,000 $ civarinda listelerin üst sıralarını zorlamaya başladı bile. Ferrari'nin yeni varisi Ferrari F70 ile gözleri oldukça fazla büyüleyecek. Ferrari’nin her on senede bir çıkarttığı araba piyasasına göz atarsak mükemmelliği daha net görürüz. Araba, görüntüsüyle bile benden güzel var mı dedirten cinsten.

6. SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero fiyatı 750,000 $ civarinda yeni sahiplerini bekliyor. SSC Ultimate Aero 439 km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın V8 motoru tam 187 hp güç üretiyor. Olağanüstü değil mi? spor araba tutkunlarına göz kırpıyor.

7. LeBlanc Mirabeau

LeBlanc Mirabeau

LeBlanc Mirabeau 78,000 $ civarındaki fiyatı ile listelere süzülmeyi başardı. İsviçreli yarış otomobili gerçek bir safkan spor araç. Konfor adına hiçbir özelliğin olmadığı tam bir sürat ve yol tutuş odaklı olarak üretiliyor. Aşırı beslemeli V8 motor gücüne sahip bu hız devi 700 hp güç ve 850 nm tork üretiyor. Sürat denince akla kazınan ilk sıralarda yerini almayı başardı. 

Hepimize inceden bir "Ahhh" çektiren, iç gıcıklayan bu süper star otomobillere sahip olma hayali hepimizi mest etti değil mi? Elbet bir gün...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.