OFPOF

Gizemli Mesajları ile Rüyaların İlginç Yönleri Neler? Rüyalar Gerçekten de Yol Gösterici Olabilir mi?

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gizemli Mesajları ile Rüyaların İlginç Yönleri Neler? Rüyalar Gerçekten de Yol Gösterici Olabilir mi?
0 izlenme
Ofpofer
-

Gizemli mesajları ile rüyaların ilginç yönleri neler? Rüyalar gerçekten de yol gösterici olabilir ve İnsana yaşamda bir güç katabilir mi?

O da sizi düşünüyor olabilir.

O da sizi düşünüyor olabilir.

Gerçek dünyanın bedenimizde bir yansıması olan rüyalar bazen o kadar gerçekçidir ki beden üstü birer iletişim aracı haline geldiğini düşündüğümüz olur. İşte bu noktada beyin eğer bir kişiye odaklandı ise uyku esnasında bilinçaltında yatan tüm duygu ve düşünceler harekete geçer ve bazen rüya olduğu bilinip ve yönlendirme gücü kullanılır. Freud'a göre bilincin gizlediği olguların ortaya çıkabilmek için izlediği yoldu rüyalar. Bu konuda inceleme yapan uzmanların verilerine göre odaklanıp düşünülen kişi yüksek ihtimalle sizi düşünüyor olabilir veya düşünüldüğünüz kişi tarafından bir buluşmanın içinde olabilirsiniz... Ne dersiniz? Bu müjdeli bir haber gibi öyle değil mi?

Rüyaları not etmek.

Rüyaları not etmek.

Görülen rüyalar her ne kadar etkili olsa da bazen yok olup giden anlara dönüşür. Salvador Dali gördüğü rüyaları tuvale aktarırken Freud 5 yaşından itibaren rüyalarını yazarak bilinçaltını tanımaya çalışmıştır. Rüyaları yazdığınızda bazı detayları devam ettirebilir gerçek hayat hakkında daha net ipuçlarına sahip olabilirsiniz. Hem rüyanızı hem de kendinizi rahatça ve eğlenceli bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Gizemlerin anahtarına daha kolay ulaşmanızı belki de bir başarı yakalamanızı sağlayacaktır.

Rüya içinde rüya görmek.

Rüya içinde rüya görmek.

Rüya içinde rüya, kimi kaynaklarda rüyanın bir çeşidi olarak yer alsa da gerçek hayatın izdüşümü gibi olması bunu bir bilinçaltı oyunu olarak gösteriyor. Genelde kuvvetli korkular, olması istenmeyen olaylar iç içe rüyalarda rastlanır. Bu da çözümlenemeyen bir durumu uykuda tekrar çalışmak gibi düşünülebilir. Bir bakıma hayatın deprem tatbikatı da denilebilir.

Bir yer var.

Bir yer var.

Rüyanızda sürekli gittiğiniz bir yer olabilir. Bu noktada zihin kendine  bir alan oluşturup buradaki tepkilerinizi tamamen özgür bırakır. Aslında gittiğiniz yerde verdiğiniz tepki ile karşılaştığınız engelleri hatırlayabilirseniz gerçek hayatta sürekli aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleme olgunuzla karşılaştırmanız gerekmektedir.

İnsanüstü olmak.

İnsanüstü olmak.

Rüyada uçmanın tabiri halk arasında birden fazla olsa da asıl olan baskıdan uzaklaşmak, özgür ve mutlu hayata karşı özlemin kaçış noktasıdır. Hızlı hareket etmek, hızlı koşmak, uçmak, yüksek sese sahip olmak, olağanüstü güzel olmak rüyada ruhun bedene karşı gösterdiği bir dirençtir. Bunun verdiği mesaj yoğun hayatınızda bir mola almanızın gerekliliği, sevdiklerinizle eğlenmenin ihtiyacını, bedenin rahatlama arzusunu gösterir.

Deniz...

Deniz...

Saf berrak sularda yüzmek, gökdelen boyunda dalgalar görmek, bazen karanlık sularda yüzmek yaşamda verilecek kararları, aldığımız  kararların sonuçlarını yansıttığı düşünülür. Suyun tabiri içinde bulunulan hayatı simgeler. Genelde bu gibi rüyaların mesaj içerikli olduğu söylenir.

Güzel bir buluşma.

Güzel bir buluşma.

Hiç uyanmak istemediğiniz bu rüyalar da ruhun zihninize bedeni bağımsız bırakmak adına şartlarınıza aykırı bir tepkimesidir. Bilinçaltında bastırdığınız duygu ve hislerin yansımasıdır. Herhangi bir mesaj içerdiği düşünülmesinden çok zihnin rahatlamak adına bir oyunudur.

Tekrar tekrar görülen rüyalar.

Tekrar tekrar görülen rüyalar.

Rüya beyninizin sağlıklı çalıştığını gösteren, hala incelenen insan psikolojisinin sigortasıdır. Tekrar tekrar görülen rüyalarda eğer gerçek hayatınızı yaşamanızda sıkıntı verecek ölçütler hissediyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Eğer ölçü kaçmamış ve eğlenceli bir boyutta ise mesaj içeriği ile birlikte bilinçaltının muhteşem buluşması olarak adlandırılabilir. Halledilemeyen problemlere ışık tutabilir, yardım edeceğiniz kişileri işaret edebilir ya da zihniniz sizi düşündüklerinizi yaşamaya hazırlıyor olabilir.

Rüya ile gerçeğin karışması.

Rüya ile gerçeğin karışması.

En çok fazla çalışkan kişilerde, sürekli soru çözen öğrencilerde, belli bir tarihe odaklı evlilik planı gibi gündüz uyanık saatlerde en çok uğraş verdiğiniz işlerin bir uzantısı olarak devam eden rüyalardır. Rüyada matematik problemi çözmeye, bir senaryoyu tamamlamaya, organizasyon fikirlerinizin olasılıklarını tartmaya devam edersiniz. Belli tarihlerden sonra yok olan etkili fikirlerin bulunabileceği hayatta iyi adımlara sebep olabilecek faydalı rüyalardır.

Dini rüyalar.

Dini rüyalar.

En çok etkilenilen rüya çeşitlerinden biridir. Dini rüyalar durumunuzun ilahi boyutunu size özetleyeceğinden dikkat edilerek sonuç çıkartılması gereken rüyalardır. Diğer rüyalardan farkı fiziksel dokunuşu en az rüya olmasıdır. Halk arasında ağırlıklı olarak mesaj içerikli olduğu fikri en yaygın fikirdir. Ancak bilimsel olarak bakıldığında hem zihinsel hem bedensel hem de ruhsal açıdan değerlendirme yapılmalıdır.

Rüyaların dili.

Rüyaların dili.

Kollektif ve kişisel sembollerden oluşan, çevresel koşulların da etkisi ile kendimize özgü bir dille rüyalarımızı bizler oluştururuz. Rüyalarımızı yorumlayabilmek için kendi iç dünyamızın dilini bir başkasını görüyorsak onun koşullarını sembolleştiren ilişkilendirmeyi çözmeliyiz. Rüyalar bilinçaltı olduğu kadar bilinçdışının da eşsiz mükemmllikteki sembolleştirdiğimiz dilidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.