OFPOF

Geleceğinizin Mimarı Olmak İçin Atmanız Gereken 7 Adım

-
652
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Geleceğinizin Mimarı Olmak İçin Atmanız Gereken 7 Adım
0 izlenme
Ofpofer
-

Geleceğimiz bizim için önemlidir ve onu yüceltmek bizim elimizdedir peki buna nereden başlamamız gerekiyor?

1. Hayal Kurmak

Hayal Kurmak

Hayal kurmak geleceğimiz için atacağımız en büyük adımlardandır. Bir hayalimiz olmadığı takdirde gelecek kaygımızda olur.

2. Hedef Belirlemek

Hedef Belirlemek

Gideceğimiz liseden, okuduğumuz kitap sayısına kadar belirli bir hedefimiz olmalıdır. Hedefimiz için gereken neyse ona yönelik çalışmalı ve hazırlanmalıyız.

3. Motivasyon

Motivasyon

Motivasyon önemlidir. Heleki gelecek için çalışma planları kurduğumuzda. para biriktirirken bile motive olmaya ihtiyacımız vardır. Bazen dinlediğimiz bir müzik, bazen ise hayallerimiz bizi motive edebilir.

4. Çalışmak

Çalışmak

Çalışmak hayatımızın her anında gereklidir ancak konu geleceğimizse meyvelerini yemek üzere bir ağaç ekip hergün sulamamız gerekebilir. Sıkılmamalı ve hep sulamalıyız. Meyvelerin tadını ancak böyle alabiliriz.

5. Azim

Azim

Azim ve tutku bu yolda bize önderlik edecektir. Ancak hayal kurmaktan asla vazgeçmemeliyiz. Bu umuda tutunarak hergün daha sağlam adımlar atmalı ve heyecanlanmalıyız.

6. Başarı

Başarı

Başarı oldukça ilgimiz artacak ve kendimizi özel hissedeceğiz. Başarmak için şimdiye kadar olan bütün yolları başarıyla geçmeniz gerekmekte.

7. Kararlılık

Kararlılık

Kararlılık heran yanımızda olmalı çünkü karar verirken çok ihtiyacımız olabilir. İki seçim arasında kalmak bazen bizi yanıltabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.