OFPOF

Farklı Amaçlarla Tasarlanmış Gündelik Hayatta Kullandığımız 7 Ürün

-
2.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Farklı Amaçlarla Tasarlanmış Gündelik Hayatta Kullandığımız 7 Ürün
0 izlenme
Ofpofer
-

İlk anda farklı bir amacı varken günümüzde bambaşka bir nedenden dolayı kullanılan ürünler.

1. Siyah elbise

Siyah elbise
1920'li yıllara kadar siyah giysiler normalde yas sembolü olarak giyilirdi. Sonra, 1926'da Coco Chanel, sevgilisini anmak için Vogue tarafından ''Chanel'in Ford'u'' olarak adlandırılan ünlü küçük siyah elbisesini dikti. Daha sonra elbise dünya çapında popüler oldu.

2. Karaoke

Karaoke
Bir Japon rock müzisyeni olan Daisuke Inoue, grup şarkıları arasında şarkı söylemek isteyen bir kafenin ziyaretçileri için bunu yaptı. Bir akşam oraya gelemedi, bu yüzden meslektaşlarına rolüyle bir kaset kaydı verdi. Sonra 1971'de vokaller olmadan müzik çalan bir makine icat etti; böylece müzisyenler şarkı söylerken keyif alarak rahatladılar.

3. Koşu bandı

Koşu bandı
Modern bir koşu bandı prototipi Sir William Cubitt tarafından yapıldı. 1818'de tutsakların tahıl almak için kas gücünü kullanması için üretildi. Tutuklular yatay bir küpeşte üzerinde tutunarak bir Dizi sonsuz merdivenle yürüyorlardı. Şimdilerde spor için bu yapılıyor.

4. Yapışkan notlar

Yapışkan notlar
Dr. Spencer Silver kalıcı bir yapıştırıcı icat etti, ancak oluşan tutkal yeterince güçlü değildi ve nesneler kolaylıkla çözüldü. Ardından meslektaşı Arthur Fry, yer imlerini çaprazlamak için bu yapıştırıcıyı kağıtlarla kullanmayı önerdi. Ardından, notlar için yapışkan kağıtlar dükkanlarda göründü ve halen dünya çapında bu ürünler kullanılmaktadır.

5. Kabarcık naylon

Kabarcık naylon
ünlü kabarcık naylonu, mühendisler Alfred Fielding ve Marc Chavannes tarafından 1957'de icat edildi. Başlangıçta üç boyutlu bir plastik duvar kağıdı haline geldi, ancak fikir pek işe yaramadı. Yine de, mucitler malzemenin ambalaj için kullanılabileceğini düşündüler ve bu şekilde ürettiler. Şimdilerde herkesin vazgeçilmezi oldu.

6. Yastıklar

Yastıklar
Mezopotamya'da, yastıklar varlıklı insanların özniteliklerindeyken sert başlıklar böcekleri insanların saçlarından ve yüzlerinden uzak tutmak için kullanılıyordu. Eski Çin'de, yumuşak yastıkların işe yaramadığı, bambu, yeşim, porselen, ahşap veya bronzdan yapılmış baş dayamaların iblislerden güç ve koruma sağladığı düşünülüyordu.

7. Çay poşetleri

Çay poşetleri
1904'te, New York'tan bir çay ve kahve ithalatı yapan Thomas Sullivan, daha fazla stille ipi bardaklara dökerek çay satmaya karar verdi. Müşterileri bu yeniliği çekici buldular, fakat başka bir nedenle gözenekli torbalara çayı demlemenin daha uygun olduğu ortaya çıktı. Sonuç olarak, satışlar hızla yükseldi ve fikir evrensel olarak popüler oldu.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.