OFPOF

Ekonomi Sınıfında First Class Gibi Uçmanın 15 Yolu

-
5.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ekonomi Sınıfında First Class Gibi Uçmanın 15 Yolu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Tatil veya iş gezisi için uçakla seyahat edeceksiniz fakat ekonomi sınıfındasınız, nasıl rahat edeceksiniz? işte çözümü burada!

Maalesef ne kadar istesek de hepimiz first classta uçamayız. Fakat, ekonomi sınıfında uçup first class gibi hissedebiliriz. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım!

1. Hava Yolu Seçimi

Hava Yolu Seçimi

Hangi hava yolu ile gideceğinizi iyi seçmeniz gerekiyor. Bu sebeple daha önce yayınlanmış listelere bakabilirsiniz. Bazı hava yollarının ekonomi sınıfı first class kadar iyi hizmet sunuyor, bazı hava yollarında ise ekonomik sınıfta birçok şey ücretli.

2. Koltuk Seçimi

Koltuk Seçimi

Bazı hava yolları, uzun uçuşlarda ekonomi sınıfında tercih edilen bir koltuğun ayırtılması için ekstra ücret talep ediyor. Bu nedenle internette seçtiğiniz koltuğun eksiklikleri ve faydalarıyla ilgili kullanışlı bilgi veren siteler mevcut. Bunun için tercih ettiğiniz uçağın ve hava yolunun ilgili detaylarını girmeniz yeterli oluyor.
Koltuğunuzun tuvaletlere yakın olması sizler için rahatsız edici olabilir. Eğer gece uçuşu yapmayı tercih ediyorsanız, başınızı dinlendirmek için cam kenarı bir koltuk tercih etmelisiniz. Acil çıkış koltuklarının ekstra koltuk boşluğu var rahat ederim diye düşünüp seçmeyin zira bu aralık bacaklarınız için iyi olabilir fakat koltuk geriye doğru yatmadığı için sıkıntı yaşarsınız. 

3. Seyahat Yastığı

Seyahat Yastığı

Bazı hava yollarında yastık verilir bazılarında ise verilmez. Eğer verilmeyen bir hava yoluna denk geldiyseniz yanınızda rahat bir seyahat yastığı olması şart. Bu yastıkla boynunuzun sağa sola düşmesini engelleyerek ağrı çekmemesini sağlarsınız. 

4. Boş Koltuk

Boş Koltuk

Ekonomi sınıfında boş koltuk değerlidir tabi üçlü boş koltuklar daha değerlidir. Kolçakları yukarı kaldırdığınız anda yatağınız hazır. Bu yüzden uçağa biner binmez boş koltukları bulun ve zamanının geldiğini hissettiğiniz anda gidin bu boş koltukları doldurun ve rahatça bir yolculuk yapın.

5. Şişme Ayak Desteği

Şişme Ayak Desteği

Yanınızda ayak yastığı bulundurun. Uçuş sırasında ayağınızı hafif bir şekilde zeminden yüksek tutmanız kan dolaşımınıza yardımcı olacaktır, eklem ağrısı ve şişkinlik riskini azaltır. 

6. Uyku Maskesi (Göz Bandı)

Uyku Maskesi (Göz Bandı)

Her hava yolu ekonomi sınıfınaa uyku maskesi dağıtmaz bu yüzden yanınızda bulundurmanızda fayda var. Uyku maskeleri (göz bantları), ışığı önleyerek size mükemmel bir uyku sunar, özellikle de yolculukta uyumayı tercih edenlerdenseniz. Evet biraz pahalı olabiliyorlar fakat burnunuzun çıkıntısında doğru düzgün oturan ve gözlerinize ışığın temas etmesini engelleyen yüzünüzün kavislerine uyan bir maske yolculuklarda hayat kurtarır.

7. Gürültü Geçirmeyen Kulaklık

Gürültü Geçirmeyen Kulaklık

Ağlayan bir çocuk, sizinle muhabbet etmek isteyen bir yol arkadaşı, hepsinden izole olmanın tek yolu bu kulaklıklar. Bu kulaklıklarla müzik dinleyebilir, bilgisayarınızdan film izleyebilir, sesli kitap dinleyebilirsiniz. Böylece uçuş keyfiniz bozulmadan rahatça yolculuk edersiniz.

8. Kendi Menünüzü Yaratın

Kendi Menünüzü Yaratın

Şu bir gerçek ki ekonomi sınıfındaki yemekler first class gibi değil. Her acıktığınızda yiyemiyorsunuz. Belki doymuyorsunuz, e ne yapıyoruz o zaman? Uçağa binmeden önce yanımıza atıştırmalıklar ve duty freelerden içecekler alıyoruz ama bunu yaparken uçağa kabul edilen sıvı limitini aşmayın yoksa hepsinden olabilirsiniz. Böylece kendi menünüzü oluşturup rahatça karnınızı doyurabilir ve istediğinizi yiyip içebilirsiniz.

9. Kendi Battaniyenizle Uçun

Kendi Battaniyenizle Uçun

Çok üşüyen biri olabilirsiniz ve uçaktaki battaniye sayısı yetersiz olabilir. Bu sebeple evde kullandığınız battaniyenizi yanınıza alabilirsiniz. Böylece sıcacık ve rahat uçuş geçirirsiniz.

10. Terlik Çorap

Terlik Çorap

Bazı hava yolları ücretsiz çorap dağıtır, ancak bu çoraplar genelde ince olur. Kendinize güzel bir çift terlik ve çorap alın böylece uçakta rahatça ayakkabısız dolaşabilirsiniz. Uzun uçuşlarda kan dolaşımınızı sağlamak için belirli aralıklar yürümeniz, hareket etmeniz gerekir ayaklarınız şiştiğinde ayakkabıları giymek zor olacağından, çorapla gezmektense terlik çorap giymeniz sizin açınızdan daha rahat olacaktır.

11. Uyku

Uyku

Saatler sürecek bir uçuş rotası sizi bekliyorsa ve ne yapacağım diye düşünüyorsanız yapılması en güzel olan şeylerden biri tabii ki uyumaktır. Kendinize göre uygun olan koltuğu seçmeniz rahat uyumanız açısından çok önemli. Eğer bu tamamsa yapılacak diğer şeylere geçebiliriz. Uçakta dağıtılan içeceklerden biraz içmek uyumanıza yardımcı olabilir. Uyurken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur gideceğiniz yerle olan zaman farkıdır. Uzun saatler süren bir uykudan sonra gittiğiniz yerde de gece yarısı ise yine uyumak için önünüzde uzun saatler olacak ve bu sizin için yorucu olacaktır.

12. Oyun

Oyun

Uçuş moduna geçebilen bir cihaza sahipseniz eğer, önce telefonunuzu uçuş moduna alın ve kulaklığınızı takın. Bu şekilde oyuna rahatça odaklanmış olarak oynadığınız oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Hangi oyunu oynarsanız oynayın ister kelime oyunları, ister araba yarışı, ister uzay oyunları olsun zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve dış seslerden izole olarak rahat bir yolculuk yapacaksınız. Bu şekilde oynadığınız oyunlarda kaldığınız bölümleri geçebilir, rekor üstüne rekor kırabilirsiniz, bitirmek isteyipte bitiremediğiniz oyunları bitirebilirsiniz ya da yeni oyunlar keşfedebilirsiniz. 

13. ​Uçakta Bulunan Eğlence Sistemleri

​Uçakta Bulunan Eğlence Sistemleri

Artık nerdeyse her uçakta koltuğunuzun önünde interaktif bir ekran bulunur. Bu ekrandan film izleyebilir, müzik dinleyebilir, takip ettiğiniz dizileri izleyebilir, oyun oynayabilirsiniz. USB girişi olan bir ekransa kendi USB Belleğinizde ki film veya dizileri izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz. Böylece gayet güzel vakit geçirebilirsiniz.

14. ​Okumak

​Okumak

güzel bir müzik eşliğinde kitap ya da derginizi açın, okuyun. Eğer ben yanımda basılı kopya taşımak istemiyorum uçakta zor olur diyorsanız da dijital olarak tabletinize, telefonunuza yükleyip uçuş esnasında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eğer seyahat ettiğiniz bir ülkeye ilk defa gidiyorsanız ülke ile ilgili broşür, dergi vb. gibi yayınları okuyarak önceden hazırlık yapabilirsiniz. Gittiğiniz yer ile ilgili güzel bir konuşma kılavuzunu inceleyebilir ve varacağınız noktaya gelmeden sizin için önemli olan kelimeleri ezberleyebilir ve acil durumlar karşısında kendinizi ifade edebilme endişesini üzerinizden atabilirsiniz.

15. Uçuş Saati

Uçuş Saati

Uçakta gerilenlerdenseniz, gündüzleri erken saatlerde uçmanızı tavsiye ederiz. Çünkü yer geç ısındığı zaman havada bozulmalar olur ve öğleden sonra fırtınaya yakalanma olasılığınız artar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.