OFPOF

Düşündüğünüzden Çok Daha Pis Olan 11 Şey

-
7.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Düşündüğünüzden Çok Daha Pis Olan 11 Şey
0 izlenme
Ofpofer
-

Sabununuzu ve deterjanınızı alın ve bu kirli cisimlerin listesine dalmaya hazır olun. Bundan sonra hiçbir şeye dokunmak istemeyebilirsiniz.

1. Işık anahtarı

Işık anahtarı

Kimse buraları temizlemiyor. Ancak bir çok kişinin dokunduğu bu anahtarlar doğrudan bakteri yuvası.

2. Sakal

Sakal

Sakal dışkıda bulunan bakterilerin bir bölümünü taşıyor ve sakallı erkeklerin ciddi sakal yıkama rutininin gerekliliğinin farkında değil.

3. Cep telefonu

Cep telefonu

Araştırmalara göre cep telefonları, ürettikleri ısının yanı sıra ellerinizle ve yüzünüzle paylaştığı bakteriler binlerce mikrop bulunduran teknolojik bir petri tabakası olduğunu gösteriyor.

4. Klozet koltuğu

Klozet koltuğu

Tuvalet koltuğu pek çok kötü günde size iyi gelmiş olsa da, porselen beyaz yüzeyi, her türlü hastalık ve virüse parti yeridir. İstatistikler, yüzeyin her inç karesi için 295 bin bakteri bulunduğunu gösteriyor.

5. Alışveriş arabaları

Alışveriş arabaları

Arizona Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma alışveriş arabalarının yürüyen merdivenlerden, halka açık telefonlardan ve hatta banyolardan daha fazla bakteri, tükürük ve dışkı maddesi yüklendiğini buldu.

6. Uzaktan kumanda

Uzaktan kumanda

Uzaktan kumandalara dokunarak kolaylıkla aktarılabilen MRSA, VRE ve SARS bakterilerini kendinize bulaştırabilirsiniz. Bir sonraki kanal lütfen.

7. Küvet

Küvet

Küvet sıklıkla fark edilmeden bırakılan bir çok toksik bakteriye ev sahipliği yapar. Aile içindeki bir kişi idrar yolu enfeksiyonu, pnömoni, septisemi veya bazı cilt rahatsızlığına yakalanırsa durum daha da kötü. İster inanın ister inanmayın, bakteriler küvetteki boşaltma yerine yakın bir yerde tuvalette bulunan bakterilerden daha kötüdür. Banyo temizleyicisiyle birlikte küveti sadece haftada bir kez temizleyerek, istenmeyen bu mikropları (ve hastalıkları) sizden ve sevdiklerinizden uzak tutabilirsiniz.

8. Mutfak lavabosu

Mutfak lavabosu

Mutfak lavabosunun giderinde genellikle inç kare başına 500.000 bakteri var. Sorunu içeriden çözmek için, boşaltma alanına 1/2 fincan kabartma tozu ve 1/2 su bardağı sirke dökerek deneyin. Son olarak, sıcak suyla durulayın.

9. Mutfak süngeri

Mutfak süngeri

Mutfağın sarı ve yeşil simgesi, gerçekten mikropların rahat evidir. Nemli, mikro yarıkları, dezenfekte etmeyi zorlaştırıyor. Kolay bir çare, süngeri 60 saniye mikrodalga ile ısıtmaktır.

10. Kapı kolu

Kapı kolu

Birçok insan tuvaleti terk etmeden önce ellerini yıkıyor ancak düşündüğünüzden daha fazla insan bunu yapmıyor. Modern kapı tokmakları anti-bakteriyel özellikli tasarlanmış ancak bakterileri öldürmek saatler sürüyor ve bakteriyel olmayan kapı kollarında durum çok daha kötü.

11. Vites kolu

Vites kolu

Vites kolu nadir temizleniyor. Bu da onu bir mikrop yuvası yapmak için yeterli.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.