OFPOF

Dünyada Sadece İki Kişinin Bildiği 7 Sır

-
2.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyada Sadece İki Kişinin Bildiği 7 Sır
0 izlenme
Ofpofer
-

Hani iki kişinin bildiği sır değildi. Yıllardır kimseye söylenmeyen gizemini koruyan 7 sırrı sizler için derledik!

1. ''The Old Farmer’s Almanac'' dergisinin hava durumu tahmin formülü

''The Old Farmer’s Almanac'' dergisinin hava durumu tahmin formülü

1792 yılında yayın tarihine başlayan dergi, popülaritesini yaptığı hava tahminlerine borçlu. Robert B. Thomas tarafından tasarlanan hava durumu tahmininin sırrını sadece 2 dergi editörü biliyor.

2. Avusturya kraliyet ailesinin mendil katlama şekli

Avusturya kraliyet ailesinin mendil katlama şekli

Bu yöntem Avusturya-Macaristan İmparatorluğu zamanında icat edildi ve sır, şimdiki nesile kadar sıkı bir şekilde korundu ve iletildi. Peçete sadece imparatorun akşam yemeğine katılmasıyla bu şekilde katlanıyor. Nasıl katlandığını şuan 2 kişi biliyor, hükümet görevlisi olarak mutfakta çalışan kişiler ölmeden önce yerlerine geçecek 2 kişiye sırrı söylüyorlar.

3. Oscar sonuçları

Oscar sonuçları

Brad Oltmanns ve Rick Rosas oyların hepsini kendileri el ile sayarak sonuca ulaşırlar. 24 kategoride kimin kazanacağı törenden 48 saat önce hesaplanır ve sonuçlar iki ayrı çantada tutulur.

4. Led Zeppelin albümündeki semboller

Led Zeppelin albümündeki semboller

Led Zeppelin'in çıkarmış olduğu albüm tüm zamanların en iyi albümü olarak biliniyor. Bu albümün diğer bir özelliği ise albümde isim yerine dört farklı simgenin kullanılması. Simgeler grubun 4 üyesi olan Robert Plant (solist), Jimmy Page(gitarist), John Bonham(bateri), John Paul Jones (kalvye) ifade ediyor ve bu simgelerin anlamını grubun gitaristi ve solisti biliyor.

5. Likör tarifi

Likör tarifi

Likörün özelliği, 130 çeşit bitkiden oluşması ve yaşam iksiri olarak bilinmesidir. Bu arada, otların her birinin adı gizli tutulur ve reçete sadece Grand Chartreuse manastırında yaşayan 2 keşiş tarafından bilinir.

6. Berglas etkisi

David Berglas'ın bulduğu kart numarası yöntemi sırrını hala koruyor. Şuana kadar kimse sırrı çözemedi ve hala en etkili kart numarası olarak biliniyor. David Berglas sırrı sadece yardımcısı Mark Paul ile paylaşmış.

7. Ayapaneco dili

Ayapaneco dili

Avrupalılar tarafından keşfedilip istila edilmesinden önce yerliler arasında konuşulan Meksika dili şu an hala yaşıyor. Bu dili konuşan sadece Manuel Segovia (75) ve Isidro Velazquez (69) isimli iki yaşlı adam dilin kurallarını kimseye anlatmıyor ve bir sır gibi saklıyorlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.