OFPOF

Dünyada Öğrenilmesi En Zor 7 Dil

-
5.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyada Öğrenilmesi En Zor 7 Dil
0 izlenme
Ofpofer
-

Dünya üzerinde yaşayan insanlar tarafından konuşulan ve öğrenilmesinin çok zor olduğu 7 dil.

7. Japonca

Japonca
dünya üzerinde yaklaşık 125 Milyon insan bu dili konuşmakta. Çin alfabesine yakın bir dil olan Japonca çok zor harflere ve dizilişe sahip bir dildir.

6. Arnavutça

Arnavutça
Doğu Avrupa'da yer alan Arnavutluk çok zor bir dile sahip. Arnavutça ilk olarak Yunanlılar tarafından konuşulan yüzyıllardır var olan bir dildir. Birbirine benzer çok fazla kelime bulunur.

5. İzlandaca

İzlandaca
Bu Kuzey Germen dili, Hint-Avrupa dili grubuna mensuptur. amerika kıtasının sömürgeleştirilmesinden sonra Danimarka ve İsveç dili tarafından büyük ölçüde etkilenmiştir.

4. Tai

Tai
Merkezi Tayland olarak daha çok bilinen Tay dili, Tayland'ın resmi ulusal dilidir. Tai-Kadai dil ailesinin bir üyesidir. Sözlerinin neredeyse yarısı Pali, eski Khmer veya Sanskritçe'den ödünç  alınmıştır.

3. Vietnam

Vietnam
Vietnam'ın ulusal ve resmi dilinin yanı sıra etnik azınlıkların çoğunun birinci veya ikinci dilidir. Vietnamca bulunan kelimeler, Çinceden çoğu alınmıştır. Ancak günümüzde kullanılan Vietnam alfabesi, tonlar ve bazı harfler için ilave aksan işareti bulunan bir Latin alfabesidir.

2. Arapça

Arapça
Bugünün Arapça dili, 6. yüzyılda ilk kez konuşulan Klasik Arap dilinin gelişmiş halidir. Baştan eklemeli bir dil olduğu için çoğu insan tarafından çok zor bir şekilde öğrenilir.

1. Çince

Çince
Çince dünyanın öğrenilmesinde en çok zorlanılan dillerin başında gelmiştir. Dünyanın beşte biri tarafından konuşulmaktadır. Günümüz Standart Çin dili; Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC), Çin Cumhuriyeti (Tayvan) ve Singapur'da konuşulmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.