OFPOF

Dövüş ve Güzellik Konusunda Can Yakıcı Keskin Bir Etkiye Sahip Olan 9 Kadın Dövüşçü

-
2.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dövüş ve Güzellik Konusunda Can Yakıcı Keskin Bir Etkiye Sahip Olan 9 Kadın Dövüşçü
0 izlenme
Ofpofer
-

Güzel ve etkileyici olmalarına rağmen dövüş sanatına olan ilgileri nedeniyle, dövüşçü olmaya karar vermiş dünyaca ünlü 9 kadın dövüşçü.

9. Ronda Rousey

Ronda Rousey

Ronda Jean Rousey, Amerikan dövüş sanatçısıcısı, judocu ve oyuncudur. 11 yaşından beri judo yapan Rousey, Olimpiyat oyunlarında onu en genç sporcu yapan Atina'daki 2004 Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazandı. 2008'de Pekin'de altın madalyayı eve götüren ilk ABD'li kadın oldu.

8. Lauryn Eagle

Lauryn Eagle

Lauryn, iki farklı spor yapmaya karar verdi: Su kayağı ve boks... Sadece 4 yaşındayken su kayağı yapmaya başladıktan sonra Lauryn, 2006'da Avustralya Hız Şampiyonası ve Avustralya Maratonu Şampiyonu (her ikisi de 19 yaşın altında idi) oldu. Fakat boks yapmaya da devam ediyordu. Sarışın güzel, 2005 yılında Kosta Rika'daki Miss Teen International'da en iyi Photogenic, Miss Congeniality ve En İyi Silhouette turnuva kazandı. 

7. Kaliesha West

Kaliesha West

Kaliesha West, bayan boksörler için eşit haklara sahip olduğunu gösterir dava girişimleri konusundan güçlü bir girişimcidir. Babası Juan West, ilk önce kızını boks yapmaktan alıkoymaya çalıştı ve onun cesaretini kırmak için daha katı kurallar koydu. Bu durumda karşısındaki hırsı sayesinde, kaybettiği rakiplerine karşı çok daha büyük rakip olarak geri döndü. Yakın zamanda, ısrarı sayesinde dünya boks şampiyonu oldu. Üç defa WBO kadın Korkuluk ve IFBA Süper Bantomweight Boks Dünya Şampiyonu olan West, kadın dövüşçülerin erkeklerle eşit olduğunun kesin ve canlı bir kanıtı gibi... 

6. Ürdün McDonald

Ürdün McDonald

Ürdün, sıradan bir kişilik değildir. Okulundan onur derecesi ile mezun olduktan sonra Güney Carolina Çevre Hukuku Projesinde (SCELP) çalışarak çevreyle ilgili bir avukat olmaya karar verdi. Ancak Muay Thai ve Jiu jitsu eğitimleri sonunda ilk MMA yarışmasına katıldı. Orada her şey tamamen değişti.

5. Hollie Dunaway

Hollie Dunaway

Hollie Dunaway, antrenman yaparak ve amatörlük nerede ise hiç yaşamadan dünya şampiyonu oldu. İlk gerçek boks maçına profesyonel olarak katılmıştı. Böyle bir güzelliğin bu hale nasıl geldi sorusu düşünülebilir? Hollie, "kadın boksu sporuna girmek benim için tamamen kaza eseri oldu" dedi. Hollywood, Arkansas'taki Fort Smith'deki Dünya Sınıfı Fitness Salonu'nda bayan boksör eğitimini izledikten sonra eğlenceli göründünü fark etti ve bunu kendisinin de yapması gerektiğine karar verdi. 

4. Eva Wahlstorm

Eva Wahlstorm

Eva, 15 yaşına geldiğinde eğitimine başlayarak kısa süre içinde en başarılı Finlandiyalı profesyonel boksör oldu. 2004 ve 2005 yıllarında Avrupa'da ikinci oldu. Suurin Pudottaja'da kişisel bir eğitmen olarak bilinmektedir.

3. Jenae Noonan

Jenae Noonan

Mesleği MMA savaşçıları olan iki oda arkadaşıyla birlikte başladığı antrenman sonrasında Jenae, dövüş sporunu sevdi ve sonrasında sadece 6 ay sonra ilk turnuvasını yaptı. Bir gözlemcinin dikkatini çekti. Balerin ve futbolcu olarak büyüyen Jenae, dövüş sanatına girdiğinde şaşkına döndü. Bir röportajında Noonan:"güzel olmanın yanında dövüşçü de olabilirsiniz" dedi. 

2. Yesica Bopp

Yesica Bopp

"En iyi ben dövüşürüm ve bunu kanıtlamayı severim. Bu kavgalar beni büyütür. " Yesica Yolanda Bopp, dövüşçü karakterine sahiptir. Arjantin'li olan Yesica, hafif siklet bölümünde 16 yaşından beri boks yapıyor ve 2005 yılında dünya Şampiyonasında bronz madalya aldı. 2006 ve 2007 yıllarında Pan-Amerikan Kadınlar Şampiyonasını da kazandı. Yesica, bu amatör başarıyla profesyonelliğe geçiş yaptı. Sonrasında yeteneklerinden hiç şüphe duymadı. 

1. Marlen Esparza

Marlen Esparza

Bayan boksunda 2012'de Olimpiyatlara katılmaya hak kazandığı ilk Amerikalı kadın olan Marlen, daha sonra kadın siklet bölümünde bronz madalyayı eve götürmeye devam etti. Marlen, CoverGirl kozmetik ürünleriyle bir reklam anlaşması imzaladı. Sonrasında Coca-Cola için İspanyolca dilinde bir reklamın yanı sıra McDonald's reklamında da yer aldı.Marlen, kadınların yanı sıra ABD'deki Latin toplumuna çarpıcı bir esin kaynağı oldu. Marlen, savaşçılık becerilerini iyi bir amaçla kullanarak PETA'nın aktif bir destekçisidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.