OFPOF

Daha Çok Ürün Satmak İçin Kullanılan 8 Sağlık Bahanesi

-
5.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha Çok Ürün Satmak İçin Kullanılan 8 Sağlık Bahanesi
0 izlenme
Ofpofer
-

İnsanların korkularından yararlanarak ürün satışlarını artırmak isteyen satıcılar, rahatsızlıkları dramatikleştirerek bu korkularınızı kullanıyorlar.

8. Wi-Fi yoluyla yayılan radyasyonun tehlikeli olduğuna inandırmak.

Wi-Fi yoluyla yayılan radyasyonun tehlikeli olduğuna inandırmak.

Elektromanyetik aşırı duyarlılığa (EHS) sahip olduklarını iddia edilenlerin sayısı giderek artmakta. Bu kişiler, Wi-Fi ve cep telefonlarından gelen radyasyonun ve diğer radyo dalgalarının, insanların hasta olmalarına neden olduğuna inandırmaya çalışıyor. Peki sonuç ne: En düşük radyasyonlu telefonu satın almak için adeta yarışıyoruz!

7. Çoğu karbonhidratlı gıdada bulunan gluteni hayatımızdan çıkarmak.

Çoğu karbonhidratlı gıdada bulunan gluteni hayatımızdan çıkarmak.

Bu günlerde gluteni tamamen diyetinizden çıkarmak inanılmaz derecede modaya uygun hale geldi. Gluten kaynaklı bir rahatsızlık ancak çölyak hastalığı veya buğday alerjisi gibi gerçek sağlık sorunlarına sahip olan insanlarda görülür. Gluten ile ilgili sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız, glutensiz pahalı ürünlerin bolca yer aldığı diyet listelerini uygulamadan önce, doktor ve diyetisyen kontrolünde resmi bir muayeneden geçmeniz öneriliyor.

6. Vücudunuzun enerjilerinin dengelenmesi gerekmiyor.

Vücudunuzun enerjilerinin dengelenmesi gerekmiyor.

Günümüzde birçok insan enerjilerinin ve çevrelerinden aldıkları enerjilerin üzerine konuşuyor. Bazı insanların "negatif enerjiye" sahip olduklarını ve bazılarının ise "pozitif enerjiye" sahip oldukları iddia ediliyor. İnsanlar, etrafında sahip oldukları bir tür görünmez enerji alanı olduğuna inandılar. Bu inanç, Reiki adında yeni bir sektörün hızla büyüyen bir endüstri haline gelmesine yol açtı.

5. Ağız kokusu daha fazla ağız bakım ürünü satmak için kullanılıyor.

Ağız kokusu daha fazla ağız bakım ürünü satmak için kullanılıyor.

Bazılarınız halitozis (başka bir deyişle ağız kokusu) olarak bilinen durumu duymuş olabilir. Çoğu kişi, bunu günümüzde ciddi bir sorun olarak görüyor ve genellikle potansiyel ağız kokusu konusunda çeşitli sosyal kaygı seviyelerine sahip oluyor. Bu kaygı durumu öyle seviyelere ulaştı ki birçok insan diş fırçalamayı yeterli bulmayıp sonrasında çeşitli ağız bakım ürünlerine yöneliyor.

4. Vücudunuzun sürekli detoks yapmaya ihtiyacı yoktur.

Vücudunuzun sürekli detoks yapmaya ihtiyacı yoktur.

sağlık bloglarında, detoks takviyelerinin veya detoks diyetlerinin, vücudunuzdaki tüm toksinleri hızla boşaltmanız ve böylece temiz ve hazır olmanız anlamına geldiğini görmüşsünüzdür. İnsanlar sigara ya da alkolü bırakmak yerine çok miktarda satın aldıkları detoks ürünlerin kendilerini temizlediğine inanmaya başladılar.

3. Kirli suları gerçekten temizlediği sanılan özel su filtreleri.

Kirli suları gerçekten temizlediği sanılan özel su filtreleri.

Florür, gezegende en çok tartışılan maddelerden biridir. Strangelove filmleri ile popüler kültürde oldukça ünlü oldular. Ülkeler düşmanlarına bir nükleer saldırı başlatmak istedi, çünkü komünistler değerli vücut sıvılarımızı güya florür ile zehirliyordu. Ve biz ise onları durdurmak için mucizevi su filtrelerine yönelmek zorunda kaldık. Dünyanın her yerindeki ağır testlere rağmen, florürün zararlı olduğuna dair bir kanıt ise bulunmamaktadır.

2. Depresyona giren insan sayısındaki muhteşem artışlar.

Depresyona giren insan sayısındaki muhteşem artışlar.

Depresyon ve majör depresif bozukluk kesinlikle gerçektir. Bunu ispatlamak için yeterli bilimsel kanıt var - bunu tartışmıyoruz. Mesele, depresyon tanısı konan kişilerin çoğunun ölçütlere uygun olmadığını göstermektedir. Johns Hopkins'deki bir çalışmada, daha önce depresyon tanısı almış olan yaklaşık 6,000 kişiye bakıldı ve yüzde 60'ından daha azının gerçekten büyük bir depresif bozukluğa sahip olduğu tespit edildi.

1. Sağlık için her gün duş alınması gerektiği aldatmacası.

Sağlık için her gün duş alınması gerektiği aldatmacası.

Her gün duş almak ya da en azından haftada bir kez duş almak, modern toplumlarda o kadar derine inen bir alışkanlıktır ki, birçok kişi normal duş veya hamamlar olmadan bir hayat hayal edemez. Yıllar boyunca şampuanlara ve duş kremlerine çok fazla para harcanıldı. Fakat duş almanın sağlığınız için iyi olduğuna inanmak için en ufak bir bilimsel temel dahi bulunmuyor. Üstelik bazı deliller, bu ürünlerin istenildiği kadar güçlü olmasa da sağlığa olumsuz etkileri olabileceğini gösteriyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.