OFPOF

Bir Turistin Çıktığı Son Seyahat Olmaya Aday Dünya Üzerindeki 8 Tehlikeli Bölge

-
9.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Turistin Çıktığı Son Seyahat Olmaya Aday Dünya Üzerindeki 8 Tehlikeli Bölge
0 izlenme
Ofpofer
-

Dünya seyahati gibi planlarınız mı var? Güzel. Fakat, buralara uğramamanız sizin için daha iyi olacak... Yani geri dönmek istiyorsanız tabi.

Gezmek, farklı ülkeleri görmek müthiş. Çünkü tek 1 hayatımız var ve keşfedilmeyi bekleyen koca bir gezegen var. Fakat bu gezegende bazı yerler var ki, gördüğünüz son şey orası olabilir. İşte o tehlikeli bölgelere gelin bir bakalım! 

1. ABD - Ölüm Vadisi

ABD - Ölüm Vadisi

Gezegende kaydedilen en büyük sıcakluk buraya aittir. Çöldür ve kuraktır. Tuzu boğazınızı, güneşi ise beyninizi canlı canlı yakar. Yapılan deneylerde bir insanın burada su olmada sadece 14 saat yaşayabildiği gözlemlenmiştir. Aman dikkat.

2. Danakil Çölü - Eritre

Danakil Çölü - Eritre

Yeryüzünün cehennemine bakıyorsunuz. Doğu Afrika'da yer alan bu ülkede yer alan bu çöl öyle zehirli toksik gazlara ev sahipliği yapar ki kaynar suların yanındaki kireçli kayalara bir eti bıraktığınızda dakikalar içinde pişmesini seyredebilirsiniz. 

3. Washington Dağı - ABD

Washington Dağı - ABD

Dünyanın en hızlı rüzgarı burada kaydedilmiştir ve hızı saatte tam 320 km'dir. Üstelik sadece bu da değil. Derecesi bazen -40'ları görebilir. Birçok insan burada hayata gözlerini yummuştur. 

4. Lha da Queimada Grande - Brezilya

Lha da Queimada Grande - Brezilya

Namıdiğer ''Yılan Adası''...  Brezilya hükümetince yasaklanan bu bölgede dünyanın en keşfedilmemiş zehirli yılanı Bothrops yaşamaktadır. Merakınıza yenik düşerseniz muhtemelen son gördüğünüz bu yılanlardan biri olacaktır. Yapmayın, etmeyin.

5. Madidi Ulusal Parkı - Bolivya

Madidi Ulusal Parkı - Bolivya

Ne güzel manzara değil mi? Değil... Çünkü burası dünyanın en tehlikeli bitkilerine ev sahipliği yapıyor. Temas ettiğiniz bir bitki sizi felç bile edebilir. Her hangi bir kesik ya da yara ise sizi öldürebilir. 

6. Kamçatka - Rusya

Kamçatka - Rusya

Rusya'nın doğusundaki bu bölge biraz garip. Çünkü bulunduğu gazları nedeniyle insanlarda birkaç dakikada baş dönmesi ve bulantı yapıyor. hayvanlar ise hayatını kaybediyor. Fazla kalırsanız muhtemelen ölürsünüz. Sizi seviyoruz, bunu yapmayın...

7. Bikini Atoll - Marshall Adaları

Bikini Atoll - Marshall Adaları

''Cennet be!'' diyorsanız demeyin. Çünkü bu bölge yıllarca birçok nükleer teste ev sahipliği yaptı ve şu an fazlası ile radyoaktif. Her hangi bir canlı organizma için tamamen tehlike arz ediyor. tatil için şansınıza küsün. 

8. Chonburi - Tayland

Chonburi - Tayland
Timsahlar ile dolu bu nehirlerde sadece turistler için yapılmış güvensiz kayıklar var ve her hafta birkaç turist burada hayatını kaybediyor. Timsah beslemek birçok insanın hayatına mal oluyor. Hala turist çekse de bu tehlikeli oyuna siz alet olmayın istiyoruz. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.