OFPOF

Ankara ve Çevresinde Balık Tutmaya Uygun Yerler

-
5.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ankara ve Çevresinde Balık Tutmaya Uygun Yerler
0 izlenme
Ofpofer
-

Ankara civarında en verimli balık avı bölgelerini sizin için derledik.

Balık tutmak gerçekten eğlenceli bir spor dalıdır. Tabii tutmak için ekipmanları hazırladıktan sonra eksik kalan tek şey, balık avlayacak uygun ve güzel bir yer bulmaktır. İçeriğimizde sizin için Ankara ve çevresinde balık tutulabilecek birkaç yeri araştırdık.

Çamlıdere Barajı

Çamlıdere Barajı

Çamlıdere Ankara’ya 95 km uzaklıkta bulunmaktadır. Öncelikle burada Sazan ve Kefal hedef alınan balıklardır. Bazı yerlerinde 8-10 kiloya varan sazanlarda yakalayabilirsiniz. Olta takımı olarak genelde kullanılan Şamandıralı ve üçlü klasik oltalar güzel iş yapmakta. Bunun yanında sazan yayıda kullanabilirsiniz. Ama meraya vardığınızda öncelikli yapmanız gereken şey merayı yemlemek daha sonrada çok sessiz olmak. Bu iki kural Sazan avında çok önemlidir. Ankara bölgesinde yemleme (Mazmoz) genelde mısır ile yapılır. Kaynatılmamış doğal mısırı bir torbaya boşaltıp iğneyi düşürmeyi hedeflediğiniz alanlara serpiyorsunuz. Daha sonra bir saat kadar sessizce bekleyip avlanmaya başlıyorsunuz.

Mogan Gölü

Mogan Gölü

Gölbaşı yani Mogan Gölü Ankaralılar için güzel bir dinlenme yeridir diyebiliriz. Merkeze 25 km mesafededir. Çıkan balıklar başda Sazan olmak üzere Turna, Kadife Balığı, Gümüş balığı ve kerevittir. Turna için genelde sahte kullanılır. Bunun içinde size önereceğimiz takım Albastar 2 no kaşık veya 7-9 no beyaz silikon. Her iki sahtede burada çok verimli işler yapıyor. Sazan avı için ise 3 iğneli sazan yayı kullanmanız. Yem olarak hamur oldukça güzel sonuç veriyor. Tabi Mısır ve Kuspede kullanabilirsiniz.

Kesikköprü Barajı

Kesikköprü Barajı

Ankara’ya uzaklığı 125 Km. olan barajda sazan, turna, alabalık, sudak, yayın ve kefal balığı avlayabilirsiniz. Silikon sahte yemler kullanabilirsiniz. Barajda canlı gümüş ile bırakma tekniği kullanılarak güzel balıklar avlayabilirsiniz.

Akyar Barajı

Akyar Barajı

Akyar barajında bulunan balık türleri arasında sazan, kefal, levrek, bekir, turna ve gümüş balığı bulunur. Zorlu bir av geçireceğinizden emin olun. Akyar baraj gölü levrek avı için zorlu arazide uğraşmaktansa bot ile avlanma daha doğru olacaktır. Yanınıza malzeme fazla almanızı öneririz.

Kurtboğazı Barajı

Kurtboğazı Barajı

Ankara’nın Kazan ilçesinde bulunan Kurtboğazı barajında sazan, kefal, turna, levrek ve gümüş balığı bulunur. Turna balığı açısından oldukça verimlidir. Kıyıdan ve bot ile av yapılabilir. Kıyı avı için iyi yerler tutmalısınız çünkü genelde kalabalık oluyor. 

Sarıyar Barajı

Sarıyar Barajı

Ankara’ ya uzaklığı 165 km olan Sarıyar barajında sazan, yayın, gümüş, kızılkanat, kerevit, kadife ve çapak balığı bulunabilir. 

Kayaş Bayındır Barajı (Mavi Göl)

Kayaş Bayındır Barajı (Mavi Göl)

Aynalı sazan, sudak ve kadife balığı avlanabilen Kayaş Bayındır barajı Ankara’ ya 12 km uzaklıktadır.

Eğrekkaya Barajı

Eğrekkaya Barajı

Kızılcahamam ilçesinde bulunan Eğrekkaya Barajında sazan, levrek, karabalık, kefal ve turna balığı bulunur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.