OFPOF

Alışverişe Çıkmadan Önce Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken, Size Zaman ve Para Kazandıracak 10 Muhteşem Öneri

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alışverişe Çıkmadan Önce Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken, Size Zaman ve Para Kazandıracak 10 Muhteşem Öneri
0 izlenme
Ofpofer
-

Alışveriş serüvenini başarı ile tamamlamanızı sağlayacak 10 muhteşem alışveriş önerisi.

Alışveriş macerası erkeklerin aksine kadınlar için çok daha önemli bir detaydır. Kendinize en çok yakışanı almak, aklınızda soru işaretleri olmadan içinize sinen ürünlerle eve dönebilmek çok önemli. Aynı zamanda alışveriş sırasında kafanız karışmadan ve zaman kaybetmeden istediğiniz ürünleri bulabilmek de bir o kadar önemli. Peki, bizi gerçekten mutlu edecek bir alışveriş macerası için neler yapmamız gerekiyor?

1. Konsept belirleyin

Konsept belirleyin

Alışverişe çıkmadan önce yapmanız gereken ilk şey, bir veya birden fazla konsept belirlemek. Sportif bir alışveriş mi olacak, yoksa istediğimiz bir gece elbisesi mi? Veya da sadece iş yerinde giyebileceğimiz yeni kıyafetler mi istediğiniz? İlk adım olarak bu soruların yanıtını vererek alışveriş maceramızı başlatmış oluyoruz. Bundan sonrasında artık işimiz bir nebze daha kolay.

2. Elbise dolabınızı iyice inceleyin

Elbise dolabınızı iyice inceleyin

Alışveriş yapacağınız konseptleri belirledikten sonra elbise dolabınızı açıp, iyice gözden geçirmeniz gerekiyor. Gerçekten ihtiyacımız olan konsepti tamamen teyit edip, eklemeler veya da çıkarmalar yapıyoruz. Elbise, ayakkabı konbinasyonundan, takı ve ve gözlüklerinize kadar tüm kombinasyonları gözden geçirerek, alışveriş öncesinde gerçekten ne istediğinize tam anlamı ile karar veriyoruz.

3. İnternetten ön araştırma yapın

İnternetten ön araştırma yapın

Sıra geldi ön araştırmanızın startını vermeye. Sonuçta alışveriş dünyası bizim bildiğimizden veya da gördüğümzden çok ama çok daha büyük bir dünya. Aradığımız türdeki tüm elbise, ayakkabı vb. markaların ürünlerine göz atıyoruz. Bu aşamada hoşumuza giden markaların isimlerini not alıyoruz ki, birazdan geçeceğimiz diğer ön araştırma aşamasında bunlar çok işimize yarayacak.

4. Fiyat analizi yapmayı sakın unutmayın

Fiyat analizi yapmayı sakın unutmayın

Alışveriş öncesi internetten yaptığımız ön araştırmalar sonucunda elimizde bir Dizi markalar belirdi. Bu markaların bir birleri arasındaki fiyat analizlerini iyice incelememiz gerekiyor. Bu sayede hem alışverişe çıkmadan önce ihtiyacımız olan ortalama bütçeyi belirleyeceğiz, hem de hangi mağazalara gideceğimizi.

5. Kullanıcı yorumlarını muhakkak okuyun

Kullanıcı yorumlarını muhakkak okuyun

Sağlıklı bir alıveriş için kullanıcı yorumları çok önemli. Beğendiğimiz ürünler veya da markalar hakkındaki kullanıcı yorumlarını kesinlikle dikkate alıyoruz. Bu yorumlara göz atarken dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta da markanın kurumsal sitesinin dışında olan alışveriş sitelerindeki yorumları.

6. Lokasyon belirleyin

Lokasyon belirleyin

Alışveriş öncesinde beğendiğimiz ürün ve markaları bir arada bulabileceğimiz en yakın lokasyonları belirlemeye çalılıyoruz ki bu durum bize alışveriş yaparken çok daha fazla zaman kazandıracak. Beğendiğimiz ürünleri bir arada bulabileceğimiz bölge neresi ise, alışveriş gününde kendimizi ona göre hazırlıyoruz.

7. Muhakkak alacağınız ürünleri deneyin

Muhakkak alacağınız ürünleri deneyin

Alacağınız ürünü çıplak gözle görmek ve denemek bambaşka bir alışveriş kültürüdür. Bu sayede tatsız sürpriz olasılıklarını tamamen ihtimal dahilindne çıkarmış oluyoruz. Beğendiğimiz ürünleri almadan önce denemek ve bir de aynanın karşısında kendimize bakmak bambaşka bir deneyim. 

8. Çok beğendiğiniz bir ürün için paraya acımayın

Çok beğendiğiniz bir ürün için paraya acımayın

Alışveriş esnasında çok beğendiğiniz bir ürünle karşılaşırsanız, bütçenizin sınırını aşmadan verebileceğiniz parayı muhakkak gözden çıkarmaya hazır olun. Belirlediğiniz tüm konseptlerde alışveriş yapmak güzel ama bu uğurda çok beğendiğiniz bir üründen vazgeçmek de bir o kadar kötü. Bu detayı asla unutmayın.

9. Mağaza görevlilerinin önerilerini dikkate alın

Mağaza görevlilerinin önerilerini dikkate alın

Alışveriş esnasında çoğumuz bu önerileri gözden kaçırırız ama mağaza görevlilerinin önerileri bazen çok önemli olabiliyor. Çok fazla detaya girmeden mağaza personelinden birkaç öneri almanız karar aşaması öncesi işimizi kolaylaştırabilir.

10. Karar aşaması

Karar aşaması

Tercihlerinizi yapacağınız son an olan karar aşamasında, kendinize aynada bakarken tüm konbinasyonları hatırlayın. Takı, ayakkabı, aksesuar ve giyebileceğiniz yerler tamamen bir bütündür. Bu aşamayı da gönül rahatlığı ile atlatıyorsanız, bir alışveriş mağazasını daha başarı ile tamamladınız demektir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.