OFPOF

7 Müthiş ve Basit Yöntem İle: Akıllı Telefonunuzdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Müthiş ve Basit Yöntem İle: Akıllı Telefonunuzdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?
0 izlenme
Ofpofer
-

2016 yılında dünya nüfusunun yaklaşık %62'si cep telefonuna sahipti. E telefon kullanımı böyle çok olunca basit yöntemleri öğrenmek gerek!

1. Telefonun sinyalini artırmak için "uçak modu"na geçin

Telefonun sinyalini artırmak için "uçak modu"na geçin

Sinyalinizin düşük olduğunu fark ederseniz, telefonunuzu 2-3 saniyeliğine uçak moduna geçirmeniz yeterlidir. Çünkü normal moda geri döndüğünüzde, telefonunuz en yakın baz istasyonuna otomatik olarak bağlanır ve bu da daha iyi bir sinyali garanti eder.

2. Video çekerken iyi ve kaliteli ses almak

Video çekerken iyi ve kaliteli ses almak

İyi ve kaliteli bir sesle video çekmek için hoparlörü elinizle örtün ve sesin kaynağına doğru konumlandırın. Bu, videoyu bozabilecek ortam seslerini kaydetmenizi engeller.

3. Klavye kısayolları

Klavye kısayolları

Mesajlarınızı daha hızlı yazmak için klavye kombinasyonları oluşturabilirsiniz. Örneğin; çevrimiçi bir hesapta oturum açmak istediğinizde uzun bir e-posta adresi yazmaktan kaçınmak isterseniz, bu küçük Hile sizin için gerçek bir zaman tasarrufu olacaktır.

4. Kulaklıklarınızı kullanarak fotoğraf çekin

Kulaklıklarınızı kullanarak fotoğraf çekin

Eğer iPhone'unuz varsa, kulaklıklarınızı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. Prize takın, kamerayı açın ve kulaklık kablosundaki ses düğmesine basarak fotoğraf çekin. Ayrıca telefonunuzu bir şey üzerine koyabilir ve farklı açılar kullanarak fotoğraflar çekebilirsiniz.

5. Reklamları kapatın

Reklamları kapatın

Ücretsiz uygulamalar kullanıyorsanız, muhtemelen zaman zaman ekranınızda ortaya çıkan rahatsız edici reklamlara alışkınsınızdır. Akıllı telefonunuzu uçak moduna geçirin ve favori oyunlarınızı oynamanın tadını çıkarın.

6. Akıllı telefonunuzu gözlük gibi kullanabilirsiniz

Akıllı telefonunuzu gözlük gibi kullanabilirsiniz

Çok iyi göremiyorsanız veya gözlüklerinizi evde unuttuysanız, akıllı telefonunuz sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Kamera uygulamasını açın ve görmek istediğiniz şeyi işaret edin. İşte bu kadar kolay!

7. Enerji tasarrufu modu

Enerji tasarrufu modu

Pilin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için bildirimleri kapattınız, ekranın parlaklığını ayarladınız, titreşimi kapattınız ve widget'ları kullanmayı bıraktınız. Bir numara daha var; siyah bir arka plan belirleyin (AMOLED ekranlar için.) Ekran sadece renkli pikselleri yakar; bu nedenle, daha fazla siyah piksel vardır ve böylece şarjınız daha uzun bir süre dayanır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.