OFPOF

7 Madde ile Üniversite Okuyan Bir Öğrencinin Klasik Bir Günü Nasıl Geçer?

-
974
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Madde ile Üniversite Okuyan Bir Öğrencinin Klasik Bir Günü Nasıl Geçer?
0 izlenme
Ofpofer
-

Şimdi size bir üniversitelinin klasik bir gününden enstantaneler sunacağız.

Üniversite okuyan herkes o günleri çok özler, şuan okuyanlar ise her gün lanet okur. Şimdi size bir üniversitelinin klasik bir gününden enstantaneler sunacağız.

1. Sabah yataktan çıkıp - çıkmama durumu:

Sabah yataktan çıkıp - çıkmama durumu:

Gece kim bilir neler yapıldı, kim bilir kaçta yatağa girildi, kim bilir kaçta uyuldu. Bunlara bağlı olarak uyanma saati değişiklik gösterir. Eğer erken uyanıldıysa ve ders varsa aynı zamanda evde kahvaltılık bir şey yoksa kalkılır ve okula gidilir.

2. Evde kahvaltılık varsa;

Evde kahvaltılık varsa;

Öncelikle bir adet bisküvinin bile kahvaltı olabileceğini söyleyelim, kalktıktan sonra ilk iş okula gitmeden önce kahvaltıdır. Varsa iki yumurta kırılır, sucuk varsa zaten toplu kahvaltı yapılır fotoğraflar çekilir, snapler-storyler atılır, ev sahibine hayır duaları edilir. Bir şey yoksa (ki genelde olmaz) artık herşeyi mübahtır öğrenciye, bir adet kremalı bisküvi bile yeterlidir.

3. Okul zamanı

Okul zamanı

Okula geldikten sonra kahvaltı yapılmadıysanız kantinden bir tost söylenir ve arkadaşların bulunduğu masaya çökülür, karton bardak çayımızı yudumlarken bomboş muhabbetler yapılır, bu muhabbetlerin 8 saat sürdüğüne şahit olanlar var, böyle devam ederken saate gözünüz çarpar ve dersin başlamasına çok az kaldığını fark edersiniz. Kendi içinizde hesaplaşma vaktiniz gelmiştir. 

4. Derse girip girmeme sorunsalı:

Derse girip girmeme sorunsalı:

Muhabbet iyice güzelleşmiş, önü alınamayacak hale gelmiştir. Ama ders vaktinizde gelmiştir ve bir karar vermemiz lazım dersin kredi sayısı ve devam durumu göze alınarak ya isteksiz, yavaş adımlarla derse gidilir yada çaylar tazelenip muhabbete devam edilir.

5. Kanka bugün ne yapsak ya?!

Kanka bugün ne yapsak ya?!

Saatler ilerledikçe muhabbet kısırlaşmaya başlar, tatlar kaçar, uzun zamandır görmediğiniz veya fazla samimi olunmayan arkadaşların masaya gelmesiyle (yada güzel ve daha önce tanışılmamış karşı cinsler) muhabbet  tekrar alevlenir, hemen Whatsapp grupları kurulur ve akşam  toplu buluşma ayarlanır. Akşama doğru evlere gidilir ve buluşma zamanı beklenmeye başlanır.

6. Ne yiyelim?

Ne yiyelim?

Evde hazırlanırken yemeği de evde yiyelim de paramız cebimizde kalsın diye düşünülür ve artık 101 sos çeşidini yapmayı bildiğimiz makarnamız yapılır, bir güzel yenir.

7. Takılmaca

Takılmaca

Arkadaş grubuyla evde veya dışarda toplanılır bir güzel eğlenilir, bolca gülünür, aşık olunur, kızgın olunur, mutsuz olunur, mutlu olunur ama hep beraber olunur.

Üniversite yıllarınızı en güzel şekilde yaşamanız dileğiyle…


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.