OFPOF

2016 Yılında Yenilenen En İyi Marka Logo Tasarımları

-
163
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2016 Yılında Yenilenen En İyi Marka Logo Tasarımları
379 izlenme
Ofpofer
-

Bu içerikte güçlü bir görsel kimliğe sahip olan ikonik şirketlere ve bu şirketlerin 2016 yılında yenilenen logolarına yer verilmiştir.

1. Instagram

Instagram

Herkes tarafından bilinen ve sevilerek kullanılan popüler bir uygulama olan Instagram'ın logosu güçlü bir yenileme yaşamıştır. Instagram, 2016 yılında daha minimalist fakat aynı zamanda daha renkli olan yeni logosuyla hayatımıza girdi.

2. Uber

Uber

Uber logosunun değişiminde semboller pek farklılık göstermese de, yeni bir hizmetin başlatılmasıyla geldi: Şimdilik sadece Chicago, San Francisco ve New York'ta bulunan Uber Rush.

3. Mastercard

Mastercard

Yeni logoda da sembolik kırmızı ve turuncu dairelere yer verildiği görülmekte. Ancak markanın CEO'su Raja Rajamannar'a göre, Mastercard basit bir kredi kartından daha fazlası olduğu için kartın "C" harfi, şimdi küçük harflerle yazılmıştır.

4. Kodak

Kodak

fotoğraf devi Kodak, yeni logosunda da kırmızı ve sarı renkleri vurgulamaktan kaçınmamış. Vurguladığı bir diğer şey ise "K" harfi. Marka, büyük "K" modeliyle geriye bir adım atıyor.

5. Mozilla

Mozilla

Popüler olarak kullanılan tarayıcılardan biri olan Mozilla'nın yeni görsel kimliği ise bu şekilde.

6. Budweiser

Budweiser

ünlü Amerikan bira markası Budweiser 1876'da kuruldu. 140 yıl sonra Anheuser-Busch, 2016'nın özellikle bir Amerikan yılı olduğuna inandıkça, logoda önemli bir arındırma yaşandı ancak kırmızı rengi ve logonun şekli de korundu.

7. Pitchfork

Pitchfork

Pitcfork orjinal logosundan pek uzaklaşmamış sadece sondaki "k" harfinde ufak değişiklikler yaşanmış ve sadeleştirme yoluna girilmiştir.

8. Netflix

Netflix

Netflix'in yeni logosu oldukça sade ve bir o kadar da iddialı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.