OFPOF

10 Erkekten 9'unu Kendine Çekmeyi Başaran 7 Kadın Özelliği

-
2.0b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
10 Erkekten 9'unu Kendine Çekmeyi Başaran 7 Kadın Özelliği
0 izlenme
-

Kadınlar, erkekleri kendilerine nasıl çekeceklerini hemen hemen bilirler lakin bilmedikleri şeyler de vardır...

1. Erkeklerden daha uzun boylu olmak

Erkeklerden daha uzun boylu olmak

Normal olarak erkekler kendilerinden daha kısa boylu kadınlardan hoşlanırlar. Fakat bu kısa boylu erkekler için geçerli değildir. Kısa boylu erkekler zaten kendilerinden daha kısa kadın çok zor bulacakları için ya kendileri ile aynı boyda ya da kendilerinden daha uzun kadınlarla beraber olmaktan hoşlanmaktadırlar.

2. Etkili konuşmanın getirdiği faydalar

Etkili konuşmanın getirdiği faydalar

Yapılan araştırmalar sonucunda erkekler, kadınların kendilerine benzer tarzda konuşmasından daha fazla etkilendikleri ortaya çıkmaktadır. Kelimeleri erkeklerin konuşmalarına göre telaffuz eden kadınlar, erkekler için bir adım daha öndedir. Etkili konuşmak her zaman fayda sağlar.

3. Evliliklerdeki yaş farklarının nedeni

Evliliklerdeki yaş farklarının nedeni

Genellikle çiftlerde erkekler kadınlardan daha yaşlıdır. Bazı kişilerde bu yaş farkı o kadar fazla olur ki erkekler neredeyse torunu yaşındaki kadınlarla evlenirler. Erkeklerin evlilikte tercih ettikleri yaşkriterlerini araştıran bilim adamlarının vardıkları sonuç oldukça garip. Bilim adamlarına göre 40 ila 60 yaş arasındaki erkekler, kendilerine 24 ila 26 yaş arasındaki kadınları tercih etmekteler. Bunun nedeni ise o yaşlardaki kadınların anne olma olasılığı daha yüksek olduğundandır.

4. İlişkilerde göz renginin önemi

İlişkilerde göz renginin önemi

Kadınların erkekler üzerinde en etkili ayrıntıları ise gözlerinin renkleridir. Yapılan araştırmalar sonucunda mavi gözlü erkeklerin tamamıyla mavi gözlü kadınlardan hoşlandığı ortaya çıkmıştır. Bunun sebebi ise erkeklerin, çocuklarının da kendileri gibi mavi olmasını istemeleridir. Diğer göz renklerine sahip erkekler de çoğunlukla mavi gözlü kadınlardan hoşlanmaktadır. Çıkan bu sonuçlar neticesinde kadınların son zamanlarda neden mavi lens taktıkları da ortaya çıkmaktadır.

5. Kadınlarda abartılı makyajın sebepleri

Kadınlarda abartılı makyajın sebepleri

2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin büyük bir çoğunluğunun kadınlarda çok fazla makyajı sevmediği ortaya çıkmıştır. Ancak en ilginç olan şey ise kadınların çok fazla makyaj yapmayı sevmediği halde sırf erkeklerin ilgisini çekebilmek için aşırı derecede makyaj yapmak istemesidir. Aslında buna hiç gerek yoktur, çünkü erkekler bir kadında en çok doğallık aramaktadır.

6. Kadınların saç renginin önemi

Kadınların saç renginin önemi

Fransa'daki bilim adamları, kadın erkek ilişkileri ile ilgili bilimsel bir araştırma yaptılar. Bir gece kulübüne sarı, kızıl ve kahverengi saçlı kadınları davet ettiler. Bunu yapmalarındaki neden ise erkeklerin hangi saç rengine sahip kadınlardan daha fazla etkilendiğini öğrenmeye çalışmaktır. Bu çalışma sonunda erkekler tarafından en çok sarı saçlı kadınlar ilgi odağı olurken ikinci sırada kahverengi saçlı kadınlar, üçüncü sırada da kızıl saçlı kadınlar beğenilmiştir.

7. Kadınlardaki bacak boyunun önemi

Kadınlardaki bacak boyunun önemi

Yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin bacak boyu uzun olan kadınlardan hoşlandığı anlaşılmıştır. Bu durum erkeklerin uzun boylu kadınlardan hoşlandığı anlamına gelmemektedir. Aksine bacak boyu vücudunun geri kalanından daha uzun kadınlardan hoşlandığı anlamına gelmektedir; yani önemli olan kadınların boyu değil vücut ölçüleridir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.