OFPOF

Tüm Zamanların En Pahalı 10 Düğünü

-
2.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tüm Zamanların En Pahalı 10 Düğünü
0 izlenme
-

Zenginliğin sınır tanımadığını hepimiz biliyoruz bu yüzden bazı düğünler oldukça görkemli ve evlenen çiftlerin asla unutamayacağı türden olabiliyor.

Düğünler her zaman insanların, aileleri ve arkadaşları da dahil olmak üzere sevdiklerinin huzurunda bir kez ömür boyu unutulmaz bir gününde kutlamaları için her yere gittiği büyük bir fırsattır. Böylece her zaman düğünlerin pahalı ve görkemli bir fırsat olduğu ortaya çıkıyor, ancak bazı insanlar düğün masrafları söz konusuysa lüksün yolunu tutuyor. Aşağıda ünlüler, iş adamları ve zenginler ile tüm zamanların en pahalı düğünlerinden 10'u var.

10. Elizabeth Taylor ve Larry Fortensky çifti

Elizabeth Taylor ve Larry Fortensky çifti

Dönemin tüm yıldızlarının katıldığı düğün 1991'de Michael Jackson'ın sahip olduğu Neverland Ranch'de gerçekleşti; Törende 160 konuk vardı, çeşitli yıldızlardan oluşan büyük bir organizasyondu ve düğün masrafı 2.5 milyon doları buluyordu. Gelinin 25.000 $ maliyetinde olan elbisesi Valentino tarafından geline hediye edildi.

9. Paul Mc Cartney ve Heather Mills çifti

Paul Mc Cartney ve Heather Mills çifti

Çift, İrlanda'da Castle Leslie'de gerçekleşen 3 milyon dolarlık bir törenle 2002 yılında evlendi. Hint temalı düğünde dansçılar, havai fişekler, vejetaryen yemekler ve çiçekler vardı.

8. Liza Minnelli ve David Gest çifti

Liza Minnelli ve David Gest çifti

Yıldızların yüksek katılımı olan düğün, 850 konuk kalabalığında idi. Düğün için en iyi adam Michael Jackson'dı ve Elizabeth Taylor onur ödülü aldı. Tören New York Regent Hotel'de 2002'de gerçekleştirdi ve 3,5 milyon dolar harcandı.

7. Chelsea Clinton ve Marc Mezvinsky çifti

Chelsea Clinton ve Marc Mezvinsky çifti

Bill Clinton'ın kızı 2010'da New York Rhineback'de 400 davetlinin eşliğinde 5 milyon dolarlık bir törende Marc ile evlendi. Gelin sırasıyla Vera Wang ve Oscar de la Renta gibi tasarımcı kıyafetleri giydi.

6. Wayne Rooney ve Coleen McLoughlin çifti

Wayne Rooney ve Coleen McLoughlin çifti

manchester united'ın yıldız oyuncusu 2008'de lise sevgilisiyle 8 milyon dolarlık bir törenle evlendi. Törende 330 yaşında ve Louis XVI avizesine sahip villada sadece birkaç misafir ve araç yeri vardı. Daha sonra Riveria'daki Santa Margherita Ligure beldesinde bir villada töreni sürdürdü. 

5. Kim Kardashian ve Kris Humphries çifti

Kim Kardashian ve Kris Humphries çifti

Sadece 72 gün süren ünlü düğün yaklaşık 10 milyon dolara maloldu. Bunların birçoğu töreni özel haklar için bir eğlence kanalına ödendi. Düğüne yaklaşık 10 milyon izleyici katıldı ve fotoğraflar bile büyük bir miktarda satıldı.

4. Prens William ve Kate Middleton çifti

Prens William ve Kate Middleton çifti

Bu yüzyılın en büyük olayı ve en çok izlenen olayı, Prince William ile Kate Middleton'un düğünüydü. 34 milyon dolara mal olan düğün üç ayrı konuk listesine sahipti. İlkinde, 1900 konuk Westminster Manastırı törenine davet edildi. İkinci 600 konuk Buckingham Sarayı'nda öğle yemeğine katıldı ve son olarak Galler Prensinin ev sahipliği yaptığı ve 300 konuğun davet edildiği bir akşam yemeği oldu.

3. Lady Diana ve Prens Charles çifti

Lady Diana ve Prens Charles çifti

Yüzyılın kraliyet düğünü 1981'de gerçekleşti. St Paul Katedrali düğün mekânıydı ve Lady Diana'ya cam bir katedre antrenöründen hediye edildi. Düğünlerin tamamı 48 milyon dolara maloldu.

2. Vanisha Mittal ve Amit Bhatia çifti

Vanisha Mittal ve Amit Bhatia çifti

Bu zengin ve sevimli çift, Versailles Sarayı'nda gerçekleşen ve hatta geçici bir tahta kale bulunan 6 günlük bir törenle 2004 yılında evlendi. Davetiyeler 1000 konuk için gümüş kutularla geldi ve uçak biletleri ve otel konaklama detayları dahil edildi. Hediyelik çantalar arasında mücevherler de vardı. Ve ülkenin dört bir yanından şefler ve sanatçılar, bir işleve katılan şarkıcı Kylie Minogue da dahil olmak üzere törenler için uçağa bindiler. Bütün düğünün maliyeti 60 milyon dolardı.

1. Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ve Prenses Salama çifti

Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ve Prenses Salama çifti

İkili, 1991'de, 7 gün boyunca kapsamlı bir törenle evlendi ve 100 milyona mal oldu. 20.000 konuk için özel bir stadyum inşa edildi. Çift, Emirateş'in tüm kasabalarını at sırtında ziyaret ederken hediye ve yemek dağıttı. Mücevherlerle süslenmiş develerden 20 tanesi geline hediye edildi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.