OFPOF

Instagram’da Oluşan Bir Hata Hackerların Selena Gomez’i Hacklemesine Yetti

-
563
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram’da Oluşan Bir Hata Hackerların Selena Gomez’i Hacklemesine Yetti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sosyal medya hesabı saldırılarında bu sefer ki hedef Instagram hesabı ile Selena Gomez oldu.

sosyal medya devlerinden Instagram’da gerçekleşen bir hatadan dolayı bilgisayar korsanlarının Selena Gomez dahil olmak üzere ünlü kullanıcıların telefon numaralarına ve e-postalarına erişmelerine izin verdi.

25 yaşındaki şarkıcı Selena'ya saldırı düzenlendi ve eski arkadaşı Justin Bieber'in çıplak fotoğrafları bu hafta başlarında hesabına gönderildi.

Instagram, Selena Gomez'ın da dahil olduğu ünlülerin güvenlik ihlallerine maruz kaldıktan sonra bilgisayar korsanlarının yüksek profilli kullanıcıların özel bilgilerine erişmesine izin veren bir hata olduğunu itiraf etti.

Sosyal medya şirketi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ünlü kullanıcılara yönelik hedefli bir saldırıda e-posta adreslerine ve telefon numaralarına "yasadışı erişim" sağlamak için en az bir kişinin bu kusuru kullandığını söyledi.

25 yaşındaki şarkıcı Selena, saldırıya uğradı ve eski erkek arkadaşı Justin Bieber'in çıplak fotoğrafları, bu hafta başlarında hesabına gönderildi.

Şifreyi göstermediği halde bug tek başına Selena'nın hesabının ihlal edilmesinin nedeni muhtemel değildir, ancak bilgisayar korsanları tarafından teşebbüslere sahip olabilir.

İhlalinden sonra hesabını geçici olarak kaldırdı ve o zamandan beri eski Justin'in fotoğraflarının 23 tanesi tekrar yüklendi.

Instagram, programcıların yazılım üretmek için kullandığı uygulama programlama arabirimindeki (API) hatanın hızla kapandığını ancak doğrulanmış hesapları olan kişilere uyarıldığını açıkladı.

Kaynak: mirror.co.uk


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık